.

Štědrost státu, zdá se, má na kahánku. Po úpravách sociálních dávek a nařízených platbách u doktorů je na spadnutí konec státních

Bulvár

Štědrost státu, zdá se, má na kahánku. Po úpravách sociálních dávek a nařízených platbách u doktorů je na spadnutí konec státních

Bytová výstavba není u nás podle ekonomických analytiků ohrožena. Omezení státních dotací na stavebním spoření, které naznačil premiér Mirek Topolánek, by tak nemělo mít bezprostřední dopad na bydlení v Česku, tolik informace z tisku.
„Zrušíme podporu stavebního spoření? Já jsem na to připraven,“ řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny premiér Mirek Topolánek. Zdůvodnil to tím, že spoření neplní svou funkci, lidé jej využívají na spoření na cokoliv, ne jen na bydlení.
Pokud by byly dotace na stavební spoření, které nyní činí maximálně tři tisíce korun ročně, skutečně zrušeny, stát by tak ušetřil zhruba až dvacet miliard korun. Dobrá sumička v době, kdy údajně narážíme ve státní kase na dno.
Vladimír Pikora, analytik ze společnosti Next Finance, se domnívá, že není pravděpodobné, aby byla státní podpora na bydlení úplně zrušena a předpokládá, že by to vedlo k tomu, že by lidé na poslední chvíli uzavřeli více smluv, a stát by tak na podpoře vyplatil více.
Jinak než premiér se na věc dívají lidé ze stavebních spořitelen, jednak tvrdí, že stavební spoření má stále pro bytovou výstavbu smysl, jednak říkají i to, že pokud dojde ke zrušení státní podpory, postupně se zlikviduje celý systém stavebního spoření.

Jaký je váš názor na stavební spoření a na dotace, kterými ho stát podporuje? Máte v současné době stavební spoření? Kolik smluv na stavební spoření se státní dotací jste už využili?

   
07.01.2008 - Společnost - autor: Táňa Pikartová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme