.

Říká se, že mnozí zločinci mají tendenci pochlubit se svým činem. Alespoň nejlepšímu kamarádovi. Nebo také všem, kteří umí číst.

Bulvár

Říká se, že mnozí zločinci mají tendenci pochlubit se svým činem. Alespoň nejlepšímu kamarádovi. Nebo také všem, kteří umí číst.

Mistr metafor dostal Amok. Tedy, napsal Amok a dostal za to pětadvacet let ve vězení. Mistrem metafor totiž nazvala kritička Sonia Berger polského spisovatele Krystiana Bala, autora knihy Amok. Drsně realistický příběh lásky, žárlivosti a vraždy nejprve zaujal na internetu a posléze ho nakladatelství Croma vydalo knižně. Jenže román byl zřejmě až příliš realistický...

Když si jistý kriminalista přečetl úryvky z díla, nestačil zírat. Autor totiž do detailů popisoval případ, který mu už léta ležel v šuplíku ve složce Nevyřešené. A tak se pustil po stopě. Netrvalo dlouho a ukázalo se, že autor měl inspiraci jaksi z první ruky – byl to on, kdo prodal na internetu mobil zavražděného – a i další stopy poukazovaly na to, že se chorobně žárlivý mladík s psychopatickými rysy chtěl pochlubit svým činem a tím, že nebyl dopaden.

Polský soud nakonec pohledného a podle psychologů nadprůměrně inteligentního spisovatele, který podle kritiků nepostrádá talent, shledal vinným a odsoudil ho, zatím nepravomocně.

Co myslíte, stane se teď Amok bestsellerem? Chtěla byste si knihu přečíst? Měla jste někdy spisovatelské ambice :) ?

   
06.09.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [3] algidda [*]

    Nechtěla bych si tu knihu přečíst.

    superkarma: 0 07.09.2007, 11:13:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme