Bulvár

Půlnoční vánoční besídka v Malostranské besedě slibuje velké věci. :-)

V těchto dnech vrcholí přípravy na již vlastně klasickou Štědrovečerní půlnoční besídku pražské rockové kapely PROHRÁLA V KARTÁCH. Ta se stala již tradicí natolik známou, že snad ani není třeba se o ní detailněji rozepisovat. Jako každý rok se přímo na Štědrý den otevřou brány Malostranské besedy v Praze ve 22 hodin. Po 23 hodině pak program letos novinkově zahájí několik více či méně známých a populárních zpěvaček a svou účast přislíbil i Karel Gott, respektive jeho severoafrická obdoba. (Ano, pokud vám tyto informace asociují vzpomínky na říjnové vystoupení PvK v Besedě, jste na správné stopě. Skupina totiž pro velký úspěch na své domovské pódium znovu pozvala autorizovanou travesty verzi Hany Zagorové a některá další alterega prvních dam československé popmusic...)
„Ve chvíli, kdy se Prohrála v kartách zmínila o svém štědrovečerním vystoupení v Besedě, bylo jasné, že mě láká přispět svou trochou do mlýna,“ říká o akci Hanka. „Moje první zkušenost s touto kapelou proběhla už na konci října tohoto roku, z našeho prvního společného vystoupení. Podle mě byl koncert velmi povedený a obava, jak to přijmou fanoušci kapely se rozplynula hned po prvních tónech našich písní. A co bylo nejúžasnější, nejednalo se o trhané vystoupení, ale své síly jsme spojili také s kapelou při živém vystoupení na podiu – přispěly jsme zpěvem, tancem a erotikou. Jdu do toho znovu, protože máme rády svět barevnej a nebráníme se novým věcem. A máme rády veselé a pohodové lidi. O Vánocích se mají dávat dárky a tohle je jeden takový od nás,“ dodává. A co pro Hanku vlastně znamená vystoupení na Štědrý den? „Je to jeden ze způsobů, jak v tom vánočním snění uniknout z rodinného dusna a na chvíli se jít vyventilovat a vyvenčit.“
A o půlnoci pak už s plnou parádou na jeviště vtrhnou samotní Prohrála v kartách, aby svými veselými písněmi umocnili bujaré, vpravdě vánoční (punk-)rockové veselí... „Moc se na to těšíme, už je to přeci jenom tradice,“ říká Filip Horáček zpěvák a kytarista. „Aby se někdo na Štědrý den o půlnoci trmácel do Malostranské besedy, to už nás musí mít hodně rád. A je to oboustranné, je to naše nejúžasnější publikum,“dodává.
Dá se - dle zkušeností z minulých pěti ročníků - předpokládat, že tančit se bude až do rána! Podle stejných zkušeností pak už nezbývá, než doporučit, abyste si vstupenky zajistili včas, neboť toto vystoupení PvK bylo dosud vždy vyprodáno a není nikterak příjemné kodrcati se o Štědrém večeru do Besedy a vracet se s nepořízenou. Na druhou stranu ovšem procházka noční vánoční Prahou jistě také nebude k zahození, čili za pokus výprava na Malou Stranu rozhodně stojí tak jako tak.

Předprodej a rezervace vstupenek v pokladně pražské Malostranské besedy denně od 19 do 23 hodin nebo na tel. čísle 257 532 092.
   
20.12.2002 - Společnost - autor: Převzatý článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] hubajda [*]

    Sml16Sml16Sml16Sml16

    superkarma: 0 22.09.2012, 23:54:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme