Bulvár

Který vtip je na světě nejvtipnější?

Britští vědci provedli v minulých týdnech dosud největší sondu do světového humoru. Britská vědní asociace vyzvala uživatele internetu, aby jim zaslali svou nejoblíbenější anekdotu. A výsledek? Ačkoliv by se mohlo zdát, že síla humoru se dokáže přenést přes všechny hranice a vtipy proudí napříč státy, není tomu tak. Každý národ má svůj specifický smysl pro humor, a tak si britští vědci při vyhodnocování celkem čtyřiceti tisíc zaslaných vtipů ze sedmdesáti zemí světa nezřídkakdy kladli otázku: Proboha, a tohle že má být vtipné?
Experti na humor posléze z tisíců anekdot označili za nejlepší následující vtipy:
Dva myslivci si vykračují lesem a v tom jeden z nich zkolabuje. Nedýchá a ve tváři má strnulý výraz. Druhý muž vytočí číslo a volá záchranku: „Můj přítel je nejspíš mrtvý, co mám dělat?“ Operátor na druhém konci telefonu mu odpoví: „To je snadné. Ze všeho nejdříve se musíte ujistit, jestli je opravdu docela mrtvý.“ Chvíli je ticho a potom se ozve výstřel. „V pořádku, a co dál?“ hlásí myslivec. Podle britských výzkumníků je po celém světě velký rozdíl v tom, co vlastně lidem připadá vtipné. Lidé, kteří žijí v Británii, Irsku, Austrálii nebo na Novém Zélandu, preferují spíše vtipy s hrou se slovy.
„Doktore, uvízla mi v krku jahoda,“ říká pacient svému lékaři. „Vydržte, dám vám na to nějaký krém.“
Naproti tomu Američané a Kanaďané se smějí spíše tomu, když lidé vypadají jako hlupáci.
„Odkud jsi?“ ptá se Texasan absolventa Harvardu. „Jsem z místa, kde nekončíme věty zájmeny.“ „Dobře, a odkud jsi, kámo?“
Obyvatelé Evropy zase preferují černý humor. Vtipkovat o vážných věcech, jako jsou nemoci, smrt nebo manželství připadá Evropanům opravdu veselé.
„Doktore, včera se mi stalo něco strašného. Večeřel jsem se svojí tchýní a chtěl jsem ji požádat, aby mi podala máslo, ale místo toho ze mě vypadlo: ty pitomá krávo, zničila´s mi život.“
Elegantní a tradičně suchý humor mají Angličané. „Spím s tvou matkou!“ křikne jedna lasička na druhou, když spolu sedí u baru. Osazenstvo baru ztichne a sleduje, jak zareaguje druhá lasička. Ta ovšem mlčí. „Sakra, spím s tvou matkou!“ rozčiluje se první lasička. „Jdi raději domů, tati, jsi opilý.“
A jedna rada na závěr: když budete vyprávět vtip o zvířatech, napodobujte přitom kachnu. I na to přišli experti na humor ve své studii.
   
07.10.2002 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [11] hubajda [*]

  krasnej usmev

  superkarma: 0 22.09.2012, 22:25:45
 2. avatar
  [4] Lucylle [*]

  Blues: To s tou jahodou je urcite taky lepsi v originale,protoze CREAM je slehacka(smetna) i krem

  superkarma: 0 07.10.2002, 11:38:11
 3. avatar
  [2] bobatko [*]

  z je zájmeno?

  superkarma: 0 07.10.2002, 11:00:42
 4. avatar
  [1] Blues [*]

  Hmm, až na to, že ten vtip o Texasanovi a absolventovi Harvardu jste (nejspíš překladem) úplně zničili. Takhle by netratil pointu:

  "A ty jseš z...?" ptá se Texasan absolventa Harvardu.
  "Jsem z místa, kde nekončíme věty zájmeny"
  "Dobře, tak teda jseš vodkaď, nádivo?"

  superkarma: 0 07.10.2002, 09:59:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme