Bulvár

Kosmonauti si žádají na palubu supermodelku a Cindy Crawford prý není proti!

„Raději bychom měli v posádce nějakou supermodelku,“ žertoval prý v květnu Valerij Kozunov, kapitán ruské kosmické lodi s mezinárodní posádkou. Kapitán tuhle hlášku vypustil v době, kdy se začalo veřejně hovořit o tom, že by si pětina chlapecké skupiny N´SYNC – Lance Bass – zaplatila vesmírný výlet v hodnotě 20 milionů dolarů, jako to před ním udělal americký milionář Dennis Tito a jihoafrický počítačový expert Mark Shuttleworth.
Ačkoliv Kozunov později řekl, že jen žertoval a že na palubě je pochopitelně vítán jakýkoliv platící turista, včetně hošíka Basse. Ale upřímně - ve skutečnosti se prý v raketě spíš hodí někdo jako Shuttleworth (který byl prý se svými technickými znalostmi během letu opravdu k užitku), než popová hvězda nebo krasavice s dlouhýma nohama a ideálními mírami. Jedna by ale přece jen ráda letěla. „Já bych to vzala,“ řekla prý novinářům koncem minulého týdne supermodelka Cindy Crawford, která byla v Moskvě na prezentaci módní kolekce hodinek a šperků. „Ale nesmělo by to trvat víc jak týden,“ dodala modelka, která je zároveň starostlivou matkou dvou malých dětí.
Ve skutečnosti šlo však spíš o bonmot, protože kromě peněz rozhodují při cestě do vesmíru ještě mnohé další okolnosti, včetně dokonalého zdravotního stavu a nutnosti absolvovat náročný trénink. Například profesionální členové posádky Valerije Kozunova právě teď prodělávají výcvik, který má být dostatečnou přípravou i pro případ, že by z jakýchkoliv důvodů museli zůstat na palubě místo plánovaných 4 a půl měsíce až rok a půl. Co se týká Lance Basse, absolvoval již nezbytná vyšetření, ale odborníci prý pochybují, že do října, kdy se startuje, stihne všechny nutné tréninky v Hvězdném městečku…
   
24.06.2002 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 22.09.2012, 16:09:06
 2. avatar
  [1] Simba [*]

  "Já bych to vzala" ...

  superkarma: 0 27.11.2003, 15:43:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Dětský pokoj - zařizování, rekonstrukce

Náš tip

Doporučujeme