Bulvár

Proč by si leckdo mohl myslet, že se Tom Hanks chystá do důchodu?

Ačkoliv se americký herec Tom Hanks ještě do důchodu zdaleka nechystá, Americký filmový institut se rozhodl, že pro letošek je právě on tím nejlepším kandidátem na Cenu za celoživotní zásluhy. Tak se stalo, že do Hanksovy sbírky, která kromě mnoha světových odborných i diváckých ocenění obsahuje i dva Oskary (Philadelphia, Forrest Gump), přibyla další významná trofej, a možná že i ta nejvýznamnější, jakou mohl dostat. Eonline.com napsal, že pětačtyřicetiletý herec je nejmladším držitelem této ceny vůbec, ale je jasné, že si ji za svou více než dvacetiletou dosavadní práci zaslouží. Své herecké umění předvedl ve filmech snad všech žánrů (vzpomeňte například na snímky Forrest Gump, Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana, Samotáři ze Seattle, Láska přes internet, Trosečník…) a dnes patří k nejuznávanějším hollywoodským hvězdám.
Na slavnostní ceremoniál do Tinseltownu se sjeli minulý týden kromě Hanksovy rodiny také jeho herečtí kolegové, například Meq Ryan, Denzel Washington, Helen Hunt, Jim Carrey nebo Charlize Theron. Cenu Tom Hanks obdržel z rukou svého dlouholetého přítele režiséra Stevena Spielberga.
Hanks je třicátým držitelem ceny Amerického filmového institutu, a jeho předchůdci byli kromě právě Spielberga také Barbra Streisand (loni), Clint Eastwood, Jack Nicholson, Harrison Ford, Elizabeth Taylor, Sydney Poitier, Billy Wilder, Alfred Hitchcock nebo Orson Welles.
   
17.06.2002 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Simba — #3 a jeste zelena mile

  superkarma: 0 22.09.2012, 15:58:52
 2. avatar
  [4] hubajda [*]

  Simba — #3 moc dobrej filmSml67

  superkarma: 0 22.09.2012, 15:58:33
 3. avatar
  [3] Simba [*]

  Mám ráda filmy ve kterých hraje, nejvíc snad Forrest Gump.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  2. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 27.11.2003, 12:22:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme