.

„Byla to nejkouzelnější babička, jakou jste si dovedli představit,“ řekl princ Charles o zesnulé královně Alžbětě.

Bulvár

„Byla to nejkouzelnější babička, jakou jste si dovedli představit,“ řekl princ Charles o zesnulé královně Alžbětě.

Zatímco v celé Evropě se o uplynulém víkendu slavily Velikonoce, ve Velké Británii se od soboty smutnilo. Ve spánku tam totiž zemřela nejstarší členka královské rodiny, maminka současné královny Alžběty II. a symbol ostrovního státu – královna Alžběta.
Tato žena, která dosáhla požehnaného věku 101 let, byla živoucí pamětí britského národa a podle prince Charlese, který na velikonoční pondělí promluvil k národu na její počest, také osobou, která stmelovala celý národ i královskou rodinu. Britové královnu-matku milovali a to zdaleka ne pouze pro její hrdinství, kdy během bombardování Londýna za druhé světové války odmítla opustit se svým manželem město. Byla prostě úžasná až do svého více než stoletého věku.
„Znamenala pro mne všechno,“ pronesl tichým hlasem její vnuk Charles včera na mikrofon. „Nějak jsem si nepomyslel, že by k tomu mohlo dojít. Zdála se být k nezastavení. A byla to ta nejkouzelnější babička jakou jste vůbec mohli mít. Miloval a obdivoval jsem ji už od dětství,“ vyznal se Charles, který také dodal, že mu bude navždy chybět její humor a to, jak se spolu někdy smáli až k slzám. „Dokázala se na věci podívat z té veselejší stránky. Tahle filosofie pramenila z jejích ohromných životních zkušeností a z jejího citu pro život.“
Charlesova matka, královna Alžběta II. prožívá právě velmi smutné období odchodů – během sedmi týdnů totiž přišla o svou jedinou sestru Margaret a o svou milovanou matku. Ona i všichni členové rodiny budou samozřejmě přítomni na westminsterském smutečním obřadu, který proběhne v úterý 9. dubna. Královna-matka pak bude uložena k poslednímu odpočinku ve Windsoru vedle svého manžela krále Jiřího VI., který zemřel v roce 1952 ve věku 56 let.
   
02.04.2002 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] hubajda [*]

  Ťapina — #11 to je krasnej vek

  superkarma: 0 22.09.2012, 13:43:44
 2. avatar
  [11] Ťapina [*]

  101 let je požehnaný věk, a zemřela všemi milována. Krásné.

  1. na komentář reaguje hubajda — #12
  superkarma: 0 08.12.2003, 23:59:06
 3. avatar
  [10] Léthé [*]

  Krásný věk a krásná smrt. Kéž bych i já jednou zesnula takhle ve spánku,obklopena svými blízkými a ne v nemocnici úplně sama. Dodnes se nemohu vyrovnat z tím,když před dvěma lety v noci umírala moje maminka a já byla od nemocnice jen pár metrů,že mi lékař nezavolal a nedal vědět,i když mi to slíbil.

  superkarma: 0 07.04.2002, 17:19:40
 4. avatar
  [9] aninas [*]

  Pavle, tady nemusis brecet anonymne, je dobre, ze i kluci breci a neni spravny nazor, co do vas muzskych je od malinka vtloukano, ze kluci nebreci.
  Jinak k clanku: Kdyz ji Charles tak miloval, mel by take od ni mnohe odkoukat - tu veselost, bezprostrednost a aby se na veci take dokazal koukat z te veselejsi stranky a ne byt kolikrat jako bubak.
  Jak uz jsem kdysi psala, na svoji babicku BOHUZEL nevzpominam s laskou, tak alespon tehle posilam vzdusny . Myslim, ze byla prima

  superkarma: 0 04.04.2002, 17:38:03
 5. avatar
  [7] Týna [*]

  To jsem ani nevěděla... škoda... ale dožila se krásného věku... to já jsem taky "babičinna", a moje milovaná bábinka umřela dva dny před mojí maturitou a celá rodina si byla vědoma, že kdybych se to dozvěděla, tak neodmaturuji a proto jsem se to dozvěděla až poté, co jsem domu zavolala, že jsem odmaturovala a místo veselení se jsem plakala a poté co jsem se maličko sebrala jsem odjela domů na pohřeb... je to už patnáct let, ale slzy mi to dere do očí i dnes...

  superkarma: 0 03.04.2002, 00:20:08
 6. avatar
  [4] zena [*]

  Taky nemám co říci

  superkarma: 0 02.04.2002, 11:55:53
 7. avatar
  [2] Luka [*]

  Tady musím poslat srdíčka. To prostě jinak nejde..

  superkarma: 0 02.04.2002, 10:17:03
 8. avatar
  [1] Lotka [*]

  superkarma: 0 02.04.2002, 09:43:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme