Bulvár

Už zítra si můžete zachatovat se zpěvákem skupiny Děda Mládek Illegal Band!

Začalo to jako recese mezi kamarády po plzeňských hospodách, teď ale skupina Děda Mládek Illegal Band hraje jeden koncert za druhým a vydává desky. Ve středu v poledne bude hostem on-line rozhovoru internetových deníků Žena-in a Novinky Marcel Macek neboli Mersí, frontman kapely, která zlidovělé písničky jako Jožin z bažin, Hlásná Třebáň je krásná apod. převlékla do funk-rapového kabátu.
Kapela vznikla někdy před čtyřmi lety v Plzni. Postupně se popularita revivalové a odvazové skupiny rozšířila nejen po celém západočeském kraji, ale do celé republiky a dokonce i za hranice – na Slovensko. Ze začátku hráli muzikanti písničky Ivana Mládka „na černo“, proto také slovo Illegal v názvu. Ale zhruba půl roku poté, co začali koncertovat, navštívili svůj vzor v šatně při jeho plzeňském vystoupení a dostali jeho požehnání. Došlo to dokonce tak daleko, že kapela s Ivanem Mládkem natočila něco pro rozhlas a také spolu vystoupili na koncertech.
Sami o sobě členové kapely Děda Mládek Illegal Band říkají, že nejsou tak typický revival, protože písničkám Ivana Mládka dávají moderní kabát a začleňují do nich prvky rapu a funky, což jsou styly, které jim jsou blízké. To oceňují i posluchači, z nichž ti nejmladší vlastně ani netuší, že se jedná o nějakou parodii, protože písničky jako Jožin z bažin nebo Pochod Praha-Prčice slyšeli v podání „Illegálů“ vlastně poprvé. :-) Celé je to hlavně o legraci a radosti z hudby. Sami muzikanti z kapely říkají, že kdyby je to přestalo bavit, tak toho nechají, i kdyby byli zrovna kdovíjak úspěšní… No, uvidíme. Každopádně jim teď úspěch docela hrozí. Za rok 2001 byli nejprodávanější skupinou (prodali více než 50 000 nosičů) a stále se drží na špici prodejů. Premiéra nového alba se chystá na 17. března do pražské Lucerny. Podle informací z B&M Music bude nová deska obsahovat kromě další porce „mládkovských coververzí“ i několik speciálních bonusů. Skalní fanoušci některé z nich (např. Slavíci z Madridu) již znají v koncertní podobě.
Rozhovor začíná zítra v poledne, ale své otázky můžete pokládat už teď!
   
05.03.2002 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  je ja myslela ze uz nejsou

  superkarma: 0 22.09.2012, 13:21:00
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Ty už taky nějak odnesl čas.

  superkarma: 0 08.12.2003, 23:36:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme