Bulvár

Zpěvačka, která zpívá srdcem, bude ve středu on-line odpovídat na vaše otázky.

Zpěvačkám jako ona se říká stálice. Její písničky poslouchali naši rodiče a možná i prarodiče, a my se dneska přistihujeme přitom, že si při poslechu rádia v autě prozpěvujeme „…dívka, která spí jen tak…“ nebo „…měli jsme se poznat dřív, zdá se mi…“. Marie Rottrová oslavila loni na podzim šedesátku a vydala novou desku. Nejen o své práci, ale i o svém pohledu na život a na lásku si s vámi přijde povídat ve středu 13. února jako host dalšího on-line rozhovoru internetových deníků Žena-in a Novinky.
Marie Rottrová se narodila před šedesáti lety ve znamení Štíra v Hrušově na Severní Moravě. Po gymnáziu byla tři roky zaměstnána jako úřednice v České spořitelně. Zpívat začínala amatérsky s rockovou skupinou Samuel a soulovým seskupením Majestic, profesionálně se objevila v roce 1969 jako zpěvačka skupiny Flamingo. Popularita Marie Rottrové v sedmdesátých a osmdesátých letech stoupala, objevovala se stále častěji v televizi a v rozhlase, dvakrát byla časopisem Melodie vyhlášena Zpěvačkou roku (v roce 1976 a 1981). V druhé polovině 80. let žila s manželem v Německu, ale po roce 1989 se opět objevuje na české scéně jako sólová zpěvačka. Za svou dosavadní kariéru natočila téměř dvacet alb a 65 singlů. Její CD Podívej, které vyšlo na konci minulého roku, obsahuje nové nahrávky i remaky starších věcí. Producentsky se na desce podíleli Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský ze skupiny Neřež, několik textů napsal pro Marii její kamarád Jarek Nohavica, autorsky přispěla i Zuzana Navarová a další umělci.
Marie Rottrová má dva dospělé syny, je vdaná a od roku 1985 bydlí v Praze. Má dogu jménem Astra a kvůli tomu, že je pečlivá panička, si v září loňského roku poležela v nemocnici se zápalem mozkových blan. Podle lékařů byla infikována klíštětem, které rukou vyndávala své fence z kožichu. Nepříjemné onemocnění, při kterém zpěvačka prý zhubla pět kilo, a rekonvalescence jí však nezabránily na konci roku uskutečnit plánované koncerty propagující nové album. Dodejme ještě, že kritika i posluchači nový hudební počin Marie Rottrové uvítali velmi příznivě a v souvislosti s jejím zpěvem se objevily výroky jako „rafinovaná melodičnost a zpěvaččin hlas plný tlumených barev“, „výrazová pestrost“ „něha a vášeň“…
Zajímá vás, jak se dívá Marie Rottrová na svoji pěveckou kariéru? Jak to dělá, že je pořád tak šik? Jak se jí líbilo žít v Německu? Kdy vyjde její další deska? Jestli bude slavit Valentýna a jakou roli v jejím životě hraje láska? Připojte se k rozhovoru, který začne na internetovém magazínu Žena-in už tuto středu v poledne. Své otázky ale klidně můžete posílat už TEĎ!
   
11.02.2002 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] hubajda [*]

  Ťapina — #6 to take slysim poprve ale mozna mela na ruce zaderku nebo skrabanec a pak uz to jede

  superkarma: 0 22.09.2012, 13:17:16
 2. avatar
  [7] hubajda [*]

  mamina — #2 Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 22.09.2012, 13:15:51
 3. avatar
  [6] Ťapina [*]

  TEda nakazit se při vyndavání klíštěte ze psa, to se fakt musí umět

  1. na komentář reaguje hubajda — #8
  superkarma: 0 08.12.2003, 23:45:21
 4. avatar
  [4] Libča [*]

  ja jen dodam, krasny hlas....

  superkarma: 0 11.02.2002, 20:36:55
 5. avatar
  [2] mamina [*]

  Tuto "madam" poplulární hudby opravdu můžu, žádná vulgarita, opravdový šarm, prostě dáma každým coulem. Mám ji ráda.

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 0 11.02.2002, 12:10:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme