Bulvár

George Harrison bude odpočívat na svatých místech v Indii.

Nejmladší z Beatles, kytarista George Harrison, který zemřel po dlouhém boji s rakovinou ve věku 58 let minulý čtvrtek v domě svého přítele v Los Angeles, bude odpočívat na posvátných místech Indie. Jeho žena Olivia a čtyřiadvacetiletý syn Dhani se krátce po soukromém pietním obřadu odebrali do Indie, kde hodlají (inkognito a stranou zájmu médií) rozprášit Georgův popel do posvátné řeky Gangy a ještě na dvou dalších svatých místech - Allahabad a Brindavan na severu státu Uttar Pradesh.
George Harrison byl dlouholetým příznivcem hnutí Hare Krishna a jeho postoj k životu a smrti stejně jako víra v posmrtný život mu jistě hodně pomohly nejen v době, kdy bojoval se zákeřnou chorobou, ale také v posledních chvílích, kdy měl kolem sebe shromážděny své nejbližší – ženu, syna a nejbližšího přítele. Celý svět truchlí nad ztrátou vynikajícího hudebníka a laskavého člověka. Paul McCartney krátce po přítelově smrti řekl: „Jsem zničen a velmi smutný. Byl to skvělý a statečný chlap a měl úžasný smysl pro humor. Byl pro mne mladším bráchou.“
Ještě připomeňme, že v současnosti žije už jen polovina slavné kapely, jak si určitě vzpomínáte, téměř přesně před dvaadvaceti lety (8. 12. 1980) byl zastřelen v New Yorku Georgeův spoluhráč z kapely Beatles John Lennon.
   
04.12.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Sml15

  superkarma: 0 22.09.2012, 12:10:07
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Taky vzpomínám.

  superkarma: 0 08.12.2003, 23:04:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme