Bulvár

"Give Peace a Chance," říkal John Lennon.

Když Yoko Ono plánovala uskutečnění koncertu za účasti slavných jmen k uctění života a práce Johna Lennona, neměla tušení, jak aktuální tato demonstrace mírových myšlenek bude. Akce měla původně proběhnout 9. října, v den Lennonových narozenin, ale v souvislosti s teroristickým útokem 11. září byla přesunuta na 2. října. Výtěžek z koncertu, který se odehrál v Radio City Music Hall v New Yorku a který byl přenášen televizním kanálem TNT, půjde na Červený kříž a další charitativní projekty.
Na seznamu účinkujících byla nejedna celebrita. Dave Matthews zazpíval píseň „In My Life," Cyndi Lauper "Strawberry Fields" a Marc Anthony "Lucy in the Sky With Diamonds". Zazněli zde i umělci a umělkyně jako Alanis Morissette, Lou Reed, Nelly Furtado, Shelby Lynne, Moby, Sean Lennon nebo Ben Stiller, James Gandolfini, Edie Falco či Stone Temple Pilots.
O vztahu New Yorku a John Lennona, který zde žil až do své násilné smrti, se vždycky hodně mluvilo. Teď, v době, kdy se město jen těžko vzpamatovává z rány, kterou utržilo před necelým měsícem, jsou Lennonova slova o míru a lásce ještě naléhavější. Yoko Ono dokonce prohlásila, že doufá, že tahle akce pomůže lidem lépe se z toho všeho vzpamatovat. Podle ní mají právo zažít zase pro změnu něco dobrého. „Je to neobvyklá situace,“ řekla Yoko. „Věřím, že poslech Johnových písní, tedy písní, které napsal člověk, který se stal také obětí násilí, může lidem nějak pomoci.“ Je také faktem, že hned po útoku se v ulicích New Yorku objevily nápisy s Lennonovými větami jako „Give Peace a Chance“ aj.
   
04.10.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Ťapina — #1 to bylo

  superkarma: 0 22.09.2012, 11:03:28
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Už se snad New York vzpamatoval, bylo to hrozný.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 08.12.2003, 22:55:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme