Bulvár

Z Pacinova filmu budou vystřiženy záběry, na kterých byly vidět budovy WTC.

Z filmů, které mají v nejbližší době přijít do amerických kin, mají ještě před premiérami zmizet některé scény. Tvůrci a producenti se tak chtějí vyhnout tomu, aby zbytečně traumatizovali diváky pohledem na budovy „Dvojčat“, které byly minulé úterý zcela zničeny po útoku teroristů. Týká se to konkrétně filmů Zoolander, Serendipity a People I Know, které se natáčely v exteriérech New Yorku. Hvězdou posledně jmenovaného filmu je herec Al Pacino, který zde představuje newyorského publicistu. Budovy WTC tam „hrají“ například v pozadí záběru, na kterém se hrdina probouzí z kocoviny po divoké noci. „Tahle surrealistická scéna, která měla ukázat stav jeho mysli, je teď absolutně nevhodná a bude z filmu vystřižena,“ řekl producent filmu Leslie Urdang časopisu Variety. Pozornému zkoumání budou prý podrobeny všechny scény z nového snímku a v případě nutnosti se bude stříhat. Společnost Miramax oznámila, že film každopádně nebude promítán dříve než příští rok. Změny se dotknou i sci-fi snímku The Time Machine s rozpočtem 70 milionů dolarů. Také v tomto snímku se vyskytuje „choulostivá“ scéna, při které dopadají meteory na Manhattan. Ve světle tragédie z minulého týdne se tato část filmu také nezdá být nejvhodnější a proto bude z filmu vystřižena. I tento film bude mít zpoždění, podle produkce se však s odložením jeho promítání počítalo již před úterkem 11. září.
Kromě toho, že se ve filmových studiích vystřihují scény s panoramatem Manhattanu, podnikají po M. Jacksonovi další a další umělci, co mohou, aby vydělali peníze pro rodiny obětí a také požárníků a policistů, kteří položili životy při záchraně svých spoluobčanů. Například komik Jim Carrey, jeden z nejlépe placených hollywoodských herců, se rozhodl věnovat milion dolarů právě pro tyto účely. Devatenáctiletá popová hvězda Britney Spears, která dementovala zprávy o tom, že bude se svým přítelem J. Timberlakem zpívat v Jacksonově charitativní písničce What More can I Give, zase oznámila, že věnuje jeden dolar z každé prodané vstupenky svého nadcházejícího podzimního turné. Kromě toho ještě uspořádá aukci na ta nejlepší sedadla na svých koncertech a utržené peníze (prý by chtěla, aby to dalo dva miliony) věnuje dětem požárníků i civilních obětí útoků.
Dalším hudebním počinkem by měla být další hromadná nahrávka, tentokrát iniciovaná producentem Neilem Rodgersem. K nahrávce coververze písně "We Are Family" ze 70. let by se měli přidat nejen zpěváci a zpěvačky, ale také herci a sportovní esa. Počítá se například se Sheryl Crow, Stevenem Tylerem, Cyndi Lauper, Dianou Ross, Kevinem Baconem, Macaulay Culkinem, Andre Agassim nebo Johnem McEnroem.
Ve světle těchto informací se podivně vyjímá krátká zprávička o tom, co výstřední frontman skupiny Oasis Liam Gallagher řekl internetové verzi britského hudebního časopisu New Musical Express. Prohlásil, že do New Yorku potažmo do Ameriky už nikdy nepojede. Stejně tak si prý dlouho nesedne do letadla… Strach? A kdo říká, že zrovna v Británii je o tolik bezpečněji? :-O
   
21.09.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Ťapina — #1 Sml22Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 22.09.2012, 10:46:19
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Já si myslím, že vystřihování záběrů, které byly nevinně natočeny předtím, není správné. Jestli nechtějí rozrušovat diváky, což chápu, tak můžou přece posunout premiéru, tak se to taky u některých filmů dělalo, ale když o něco přijdeme, dělat, že to nikdy neexistovalo není řešení.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 30.11.2003, 22:52:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme