Bulvár

Tomáš Enge dostal k narozeninám formuli 1!

I když svět formule 1 je spíš chlapskou záležitostí, myslíme si, že na stránky našeho magazínu tahle informace patří. Už proto, že automobilový závodník Tomáš Enge, který právě včera oslavil pětadvacáté narozeniny, je kromě toho, že je za volantem fakt dost dobrý, taky moc pěkný chlap :-)
A teď je ještě ke všemu prvním Čechem a východoevropanem vůbec, který se v historii Formule 1 posadí do závodního vozu. Stáj věhlasného závodníka Alaina Prosta angažovala Tomáše do nedělního závodu na okruhu v Monze nedaleko Milána. Superlicenci, která ho opravňuje ke startu v závodech Formule 1, získal český závodník v pátek. Stáj Prost Acer si Tomáše vyžádala poté, co se jejich jezdec Luciano Burti zranil při nepěkné havárii na závodech v belgickém Spa.
Tomáš Enge, který závodí od klukovských let, úspěšně si vede v závodech formule 3000 a v roce 2000 byl testovacím jezdcem F1 stáje Jordan, má ze svého prvního formulového startu radost, ale zároveň cítí obrovskou zodpovědnost. „Když řídíte formuli 1 v zatáčce v rychlosti kolem 220 kilometrů, tak si uvědomujete o čem tohle závodění je,“ řekl novinářům.
Každopádně se tuhle neděli bude televizní přenos z Monzy určitě dívat nebývalé množství jeho krajanů a nepochybně i krajanek. Budete i vy Tomášovi držet palce?

Více o Tomášovi a jeho kariéře najdete na www.tomas-enge.cz.
   
12.09.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Ťapina — #1 a poradni

  superkarma: 0 22.09.2012, 10:51:47
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Vadí mi na něm, že propaguje AAA auto, což jsou podvodníci.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 08.12.2003, 22:25:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme