Bulvár

Šantánové halucinace Ewana McGregora a Nicole Kidmanové.

V kinech se právě objevil další dlouho očekávaný bonbónek, výpravný muzikál Baze Luhrmanna, kde Nicole Kidman hraje svůdnou a talentovanou kurtizánu a Ewan McGregor mladého spisovatele – film s názvem Moulin Rouge otevíral letošní ročník filmového festivalu v Cannes a během prvního víkendu promítání vydělal v Austrálii, kde se narodila hlavní herecká hvězda i režisér, přes 3 miliony dolarů. Producenti si libují a tvůrci rozdávají rozhovory jako o závod, zájem je především o Nicole Kidman, která ale proti všem očekáváním vůbec nevypadá jako zlomená chudinka, kterou opustil milovaný muž – prý zjistila, že je mnohem silnější, než si myslela, a teď vypadá vyrovnaně, vtipkuje a viditelně je na svůj nový film pyšná. S režisérem filmu se Nicole zná už dlouho, a tak nabídce na roli, kterou jí Baz doručil spolu s košem růží po představení v Londýně, dlouho neodolávala. Zkoušky a natáčení prý byly perné, ale zároveň zábavné, herci trávili půl roku v Bazově residenci v Austrálii a pilovali všechny detaily. Bylo to nutné, protože ve filmu se hodně tančí a zpívá, choreografie je složitá a vidět je každé zaváhání.
Role prodejné femme fatale je pro Nicole obrovskou příležitostí ukázat, že v ní dříme naprosto nečekaně mnohostranný talent, proto také herečka všude prohlašuje, že tenhle projekt rozhodně nedělá pro peníze, naopak je to pro ni velmi osobní záležitost, do které se vrhla s nasazením. Dokonce s nasazením tak velkým, že se několikrát zranila – přetrhla si vazy v koleni a musela podstoupit operaci, ale natáčela dál. Pak si navíc zlomila žebro, nebo lépe řečeno, bylo jí zlomeno – Ewan McGregor nezvládl jakousi složitou taneční figuru a ve vášnivé scéně Nicole zmáčkl tak, až zapraštělo. Ewan to s obvyklým anglickým humorem glosoval slovy: „Zlomil jsem žebro Nicole Kidman – to je pro mě čest!“
Opravdu to ale bylo jen žebro a ne srdce, jak by se hodilo některým senzacechtivým novinářům. Milostné vzplanutí zůstává tentokrát „jen“ na plátně.
   
31.05.2001 - Společnost - autor: Lenka Penkalová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Ťapina — #1 ja ho videla dvakrat a libil se

  superkarma: 0 22.09.2012, 00:19:36
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Moulin Rouge jsem chtěla vidět, ale nepovedlo se. Snad někdy ještě bude možnost.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 08.12.2003, 22:00:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme