Bulvár

Herec, improvizátor, moderátor a samostatný specialista Jaroslav Dušek on-line!

Právě dneska má český herec Jaroslav Dušek narozeniny. Je mu čtyřicet. Pozítří přijde na on-line rozhovor se čtenáři magazínu Žena-in.cz a Novinky.cz do internetové kavárny Electra na Rašínově nábřeží v Praze. Kdybychom ho pozvali na chat před několika měsíci, možná by mnozí z vás ani nevěděli, který že herec to je. Snad by si někdo vzpomněl: Jó, to je ten učitel z Pelíšků a kolaborant z Musíme si pomáhat! Ale televize je mocné masové médium, takže po slavnostním ceremoniálu předávání filmových cen Český lev, které J. Dušek uváděl, je najednou známou persónou. Protože z ceremoniálu, který sliboval pompézní nudu, udělal za pomoci své pověstné improvizace a svého divadelního kolegy Martina Zbrožka inteligentní srandu a probudil z letargie i notorické spáče u televizorů. Pozítří v poledne si Jaroslav Dušek přijde on-line zaimprovizovat i s vámi!
Jako malé dítě prý chtěl být Jaroslav Dušek klaunem. V dětství ho ovlivňovala tvorba divadla Semafor, kde pracovali jeho rodiče. V dobách středoškolských na něj zase působilo Nedivadlo Dr. Ivana Vyskočila a Pavla Boška. Před dvaceti lety byl jedním ze zakladatelů divadla Vizita, jehož tvorba je již patnáct let postavena na improvizaci a svérázném humoru. Členové souboru byli kromě JD za dobu působení divadla Jan Borna, Oldřich Kužílek, Radomil Uhlíř, Martin Zbrožek a Alan Vitouš. V současné době hraje Vizita na prknech divadla Archa v Praze.
Jaroslav Dušek nedokončil studia na DAMU, kam se v komunistických dobách s obtížemi dostával, protože mu podle jeho slov chyběla motivace. Má za sebou práci nočního hlídače nebo topiče, ale také učitele na lidové konzervatoři J. Ježka, kde k jeho úspěšným žákům patřili osobití lidé jako Jiří Macháček. V 90. letech hrál v několika televizních inscenacích a v roce 2000 dělal televizní zábavný recesistický pořad Dokoláč. Na půdě Českého rozhlasu spoluzaložil rádio Mama a realizoval několik autorských projektů, byl i u zrodu svérázného rádia Limonádový Joe. Je spoluautorem libreta a režie Opery La Serra Michala Vicha z roku 1994, uvedené například letos s úspěchem ve Washingtonu, D.C.
Jaroslav Dušek je ženatý, jeho žena je herečka a jeho děti se jmenují Martin a Agáta.
Jaroslav Dušek dělá jen to, co opravdu chce. Nepovažuje se za herce. Na vizitce má (jak psali v novinách) uvedeno Jaroslav Dušek, samostatný specialista… Klasické kamenné divadlo ho neláká, prý ho děsí představa hrát několik let stále totéž. Přiznává se k náklonnosti k tibetským mandalám, jeho improvizace je vlastně něčím dost podobným – jednu chvíli tu je, za chvíli je zase pryč. Nezachycená, nezaznamenaná. Jako ty pískové obrázky tibetských mnichů, které jsou po vytvoření zase rozmetány do prostoru. Rád blbne a dělá si srandu z lidí. A ze sebe. Ale taky se hodně zamýšlí nad světem a našem účinkování tady. Drží několikadenní hladovky a podstupuje čistící kúry.
Jaký je Jaroslav Dušek doopravdy? Bude si z vás při on-line rozhovoru dělat blázny, nebo bude filosofovat o divadle a o světě? Zeptejte se ho na jeho názory. Na to, jaké to je hrát ve filmu navrženém na Oscara. Proč se vrhnul do moderování Českého lva. Co pro něj znamená herectví a divadlo. Proč tolik miluje improvizaci. Zda ji používá i v životě, nebo jen na prknech divadla. Připojte se ve středu ve 13.00 a dozvíte se, kdo je to ten Jaroslav Dušek! Ptát se můžete už teď TADY.
   
30.04.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Simba — #1 Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 21.09.2012, 23:44:49
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Sice je poslední dobou v každém filmu, ale ještě se mi neznechutil

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:38:47
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Moc se mi líbil v Pelíškách s "Vyděržáj pijaněr"

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 01.12.2003, 14:34:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme