Bulvár

Zpěvák, výtvarník a vážkolog Dan Bárta ve středu on-line!

Dan Bárta je bezesporu jednou z nejvýraznějších (hudebních) osobností u nás. Jedněmi milován, druhými zatracován, ale snad nikomu není ukradený. Kromě toho, že se propracoval do pozice nejuznávanějšího českého zpěváka, což dokládá mj. i ocenění Akademie populární hudby, která mu letos nadělila dva „anděly“ (nejlepší zpěvák a nejlepší album za rok 2000), je známý jako milovník a fotograf vážek, cestovatel, počítačový grafik a také si zahrál ve filmu. Zpěv je ale pro něj to hlavní.
Bárta zpíval před lidmi poprvé už jako pětileté dítě, v sedmnácti založil rockovou skupinu Prorock, kterou ale brzy zase rozpustil. Po pár letech se přidal ke členům skupiny Extraband, pak zpíval se skupinami Výprodej, Tom Sawyer a Alice. Následovalo období muzikálu Jesus Christ Superstar, díky kterému si Dan Bárta udělal více než slušné jméno i mezi lidmi, kteří rockovou muziku neposlouchají. Muzikál ale asi také nebyl ta pravá parketa pro osobnost typu Dana Bárty, takže se zpěvák zase vrátil k muzice a koncertování. Tentokrát se skupinami JAR a Sexy Dancers. Na konci loňského roku mu vyšla sólová deska Illustratosphere, která sklidila obrovský zájem posluchačů i kritiky, ale zároveň hodně lidí popudila, protože je technicky zabezpečena proti přehrávání na CD mechanice komjpjůtru, aby se nedala pirátsky kopírovat.
Vystudovaný rentgenový laborant Bárta má ale i jiné koníčky než muziku. Kromě jeho oblíbených vážek, za kterými byl naposledy letos na konci zimy v Nikaragui, si „hraje“ s obrázky na počítači – s kolegou muzikantem O. Klempířem měli dokonce společnou výstavu v Brně. Také se objevil ve filmu, a to v neobvyklé roli vodníka v originálně pojaté Kytici F. A. Brabce. Nebylo to jen tak obyčejné filmování, protože natáčení jeho role se odehrávalo většinou pod vodou. Říká se, že v té době se Dan více než sblížil se svou filmovou partnerkou Lindou Rybovou, ale on prý stále trvá na tom, že je nezadán.
Poslední dobou se také opět mluvilo o Bártově vztahu k drogám, zejména v době, kdy se předávaly Ceny akademie. Bulvární tisk tehdy napsal, že se Bárta na více než čtvrt hodinu ztratil na toaletu a pak vyšel v podezřele bujaré náladě. Ať už to bylo na tom večírku jakkoliv, se svým názorem na drogy se Bárta nikdy moc netajil. V jednom rozhovoru pro Blesk například řekl: „Jestliže z mých odpovědí vyplývá, že s nimi mám zkušenosti, tak to asi chci. To ještě neznamená, že na drogy pohlížím pozitivně. Mám zkušenosti i s ránou pěstí do obličeje, ale to neznamená, že bych o ni stál.“ nebo. „Dáte si a opícháte, co má ruce a nohy, ale zamilujete se maximálně tak do své vlastní fotografie. Milujete všechny lidi osobně a bez rozdílu, ale z vašeho pohlavního orgánu se stane takové fialové bezvodé nic. Svět zprůhlední jako celofán, vše je jasné, ale do rána zapomenete i datum vlastního narození."
Chcete si popovídat se zpěvákem roku Danem Bártou on line? Zajímá vás jeho názor na hudbu, lásku, drogy nebo na život? Připojte se ve středu v poledne a zeptejte se ho, na co chcete. Nebo pošlete své otázky už teď!
   
23.04.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 21.09.2012, 23:48:21
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Já si pamatuju Dana Bártu hlavně z Alice, to byl tehdy můj idol

  superkarma: 0 28.11.2003, 13:39:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme