Bulvár

Co má společného Petr Kolář s Danielem Hůlkou?

S původními i převzatými muzikály se u nás v poslední době doslova roztrhl pytel. Divácky atraktivní jsou muzikály nejen díky příběhu a muzice, ale lákadlem bývá i hvězdné obsazení. Kromě takových muzikálových stálic, jakými jsou určitě Daniel Hůlka a Lucie Bílá, na sebe na prknech, co znamenají svět, upozornily další nesporné talenty. Jedním z nich je zpěvák Petr Kolář, který bude hostem našeho středečního on-line rozhovoru v internetové kavárně Electra.
Původně rockový zpěvák, jehož si mohou pamatovat fanoušci skupin Boule nebo Sarah, si svoji cestičku za slávou prošlapával nejdříve jako sborový zpěvák na albech svých slavnějších kolegů - Lucie Bílé, Karla Gotta nebo Daniela Hůlky. Rozhodujícím momentem v jeho kariéře byla účast v konkursu na muzikál Dracula, kde sice nedostal hlavní roli (prý byl se svými 175 cm moc malý), ale přesto se ve světě českého muzikálu dobře uvedl. V muzikálu Vlasy už dostal jednu z hlavních rolí, distributora marihuany Wolfa, pak následoval Ledeckého Hamlet (role Hamleta a Laerta) a Johanka z Arku, kde ztvárnil kapitána La Hira.
Kromě toho Petr Kolář od roku 1997 spolupracuje se skupinou Precedens, s níž natočil úspěšné album La la Lá. O dva roky později vydal zpěvák své první sólové album Mackie Messer, jehož producentem byl Martin Němec. Tato deska obsahuje coververze slavných světových i českých hitů a mezi spolupracovníky se objevila jména jako Radka Fišarová nebo Marek Vašut. Zajímavým mezníkem kariéry zpěváka Petra Koláře je i spolupráce se skladatele Michaelem Kocábem, který byl producentem jeho dalšího alba. Romanticky laděná deska obsahuje také duet s Petrem Dvorským, Radkou Fišarovou a Michaelem Kocábem. Jaký je ve skutečnosti zpěvák, kterého mnozí srovnávají s Danielem Hůlkou, a to nejen kvůli obrovskému hlasovému rozsahu, ale také pro mírně démonický vzhled orámovaný dlouhými vlasy a koženým kabátem? Je pravda, že nejlepším lékem na hlasivky je podle Petra Koláře český národní nápoj pivo, ke kterému má zpěvák blízko zřejmě i proto, že pochází z Plzně? Jak se vyrovnává s obdivem fanynek? Co pro něj znamená dcera Jolanka? Jaké má plány a sny do budoucna? Na to a na spoustu dalších věcí se můžete zpěváka Petra Koláře zeptat už tuto středu v poledne on-line a nebo své otázky posílejte už teď!
   
17.04.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  znam ale nemusim

  superkarma: 0 21.09.2012, 23:36:32
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Toho ani neznám.

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:45:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme