Bulvár

Co ještě nevíte o zpěvákovi a vážkologovi Danu Bártovi?

Dan Bárta, jedenatřicetiletý zpěvák, jak on sám říká „cantante“ toho stihl v muzice celkem dost. Začínal jako rockový zpěvák ve skupinách Tom Sawyer či Alice, pokračoval přes „funkovní“ pokusy v Sexy Dancers, následovaly role v muzikálech, kde při jeho Ježíšovi nebo Jidášovi omdlévaly fanynky. Posledními projekty jsou role vodníka ve filmovém zpracování Kytice a sólové album Illustratosphere, za něž dostal cenu české hudební akademie jako zpěvák roku.
On sám svou hudební dráhu vidí jako posun od chvíle, kdy začínal hrát v Plzni u piána za buřta k dnešku, kdy ho poznávají na ulici lidi. Podle vlastních slov trpí ohromnou marnivostí – představuje si, že mu jeho zpěv zajistí nesmrtelnost.
Zdálo by se, že ho muzikantské aktivity musí plně vytěžovat, ale asi tomu tak není. Ve volném čase je totiž vášnivým vážkologem, jezdí po Jižní Americe, zkoumá a fotí vážky a jeho snem je udělat fotografický atlas českých vážek.
Pochází z Karlových Varů a vyrůstal v rodině s maminkou a třemi sestrami. Když byl malý, chtěl mít ženu, děti a červenou Škodovku 100. Co si přeje teď, na to se ho budete moci zeptat už brzy on-line.
Fotky dodal Sony Music Bonton
   
02.04.2001 - Společnost - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] hubajda [*]

    Sml16Sml16Sml16Sml16

    superkarma: 0 21.09.2012, 23:31:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme