Bulvár

Kdo u nás umí ze všech nejlíp zpívat? Lucie ostrouhaly…

Tak už se ví, kdo je tady nejlepší zpěvák, zpěvačka a skupina. Alespoň podle mínění akademiků populární hudby, na základě jejichž hlasování byly v sobotu večer předány Ceny Akademie populární hudby za rok 2000. Byl to poněkud andělský večer, protože předávání okřídlených sošek moderoval Pavel Anděl, i když se v žertu na začátku objevil na pódiu „náhradník“ Jaroslav Dušek, jenž tak zazářil při vyhlašování Českých lvů.
Zpěvačkou roku 2000 je Lenka Dusilová (převálcovala i Lucii Bílou!), zpěvákem roku Dan Bárta a skupinou roku Monkey Business. Vyhlašování nejlepší skupiny doprovázely technické potíže hlasovacího systému, ale nakonec se dobrá věc podařila a výsledek mnohé překvapil, protože za Opičím byznysem zůstali nejen Chinaski, ale také Lucie. Monkey Business se stali zároveň objevem roku, Dan Bárta si ještě odnesl cenu za nejlepší album (Ilustratosphere). Nejlepší skladbou roku byla vyhlášena písnička skupiny Buty Nad stádem koní.
Ze slavných osobností přišedších předávat ceny překvapila nejvíce přítomnost prezidenta Havla, který pasoval svého kamaráda Mejlu Hlavsu do síně slávy (bohužel in memoriam). Zahraničními atrakcemi byli Manic Street Preachers, Morcheeba a Eros Ramazzotti. Poslední jmenovaný působil dost unaveně a otráveně, snad na svém plánovaném koncertě, který je ohlášen na Bratislavu, ale hovoří se o jeho přesunutí do Prahy, bude mít lepší náladu…
   
19.03.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

  1. avatar
    [3] hubajda [*]

    Sml16Sml16Sml16Sml16

    superkarma: 0 21.09.2012, 23:26:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme