.

„Moji kolegové se mě někdy ptají jestli mám s sebou dlažební kostku anebo kolik jsem už rozbil výloh u McDonalda,“ říká herec Petr

Bulvár

„Moji kolegové se mě někdy ptají jestli mám s sebou dlažební kostku anebo kolik jsem už rozbil výloh u McDonalda,“ říká herec Petr

Hostem pravidelného středečního rozhovoru, který pro vás připravují magazíny Žena-in.cz a Novinky.cz, bude tento týden herec, moderátor a ekologický aktivista Petr Vacek.
Stejně jako náš poslední on-line host Martin Dejdar, i Petr Vacek je v angažmá v pražském divadle Ypsilon, a to už od roku 1988. Mohli jste ho vidět i ve filmu, například v nezapomenutelné roli Milouše v Saturninovi z roku 1994. Kromě toho je Petr Vacek také moderátorem televizního pořadu Trní, často se objevuje v televizi a v rádiu také v souvislosti se svým neskrývaným vztahem k ekologii a vůbec k problémům životního prostředí a mezilidských vztahů. Jak sám říká, mnohdy je kvůli tomu středem posměšných poznámek svých kolegů, kteří se ho ptají, jestli má s sebou dlažební kostku nebo kolik už rozbil výloh u McDonalda.
Petr Vacek také zpívá se skupinou Mišpacha, která se věnuje židovské a chasidské hudbě. Je ženatý a má dvě děti. Neuznává rozdělování životních rolí na ženské a mužské a hrdě se hlásí k tomu, že se podílí na domácích pracích stejně jako jeho žena. Říká o sobě, že manželství mu pomohlo dostat do určitých hranic svoji vlastní nepořádnost.
Petr Vacek je mezi českými herci asi nejznámějším „ekologickým aktivistou“. Podílí se na činnosti organizace Greenpeace, o které se prý poprvé dočetl jako kluk v časopise ABC, podepsal petici proti dostavbě Temelína, přidává se k nejrůznějším aktivitám na záchranu životního prostředí, je jedním ze zakladatelů sdružení Nedej se. Neoddává se ale jen veřejně viditelným společenským a osvětovým aktivitám, sám doma prý například třídí odpad a snaží se nejezdit zbytečně autem a prý svojí ženě zakazoval z ekologických důvodů používat papírové pleny. Nemá rád konzumní přístup k životu a nesnáší, když se o ekologických aktivistech mluví jako o ekofašistech. Otevřeně vystupuje proti rasismu. Podílí se i na akcích pro nemocné a handicapované děti, spolupracuje s internetovým serverem pro dlouhodobě nemocné dětské pacienty Majáky, uváděl televizní pořad Pomozte dětem apod.
Vrhal už někdy opravdu dlažební kostky proti výlohám nadnárodních společností? Proč bojuje proti Temelínu? Opravdu svojí ženě se vším doma pomáhá? Jak vychází s kolegy v divadle? Na to a mnoho dalšího se ho můžete zeptat už ve středu on-line.
   
26.02.2001 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Andula — #1 je to kluk sikovna Sml59

  superkarma: 0 21.09.2012, 23:22:34
 2. avatar
  [1] Andula [*]

  KOukám, že toho stíhá fakt hodně.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 08.12.2003, 20:54:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme