Bulvár

Vezměte si domů Toma Hankse a nebudete litovat!

Možná víte, že všechno, co napíše spisovatel Stephen King, je opravdu strašně strašně napínavé, propracované a úspěšné. A právě takový je i Kingův příběh, podle kterého natočil v roce 1999 režisér Frank Darabont pozoruhodný film Zelená míle. A aby byl úspěch skutečně pojištěn, byla hlavní role v tomto snímku svěřena slavnému a vynikajícímu Tomovi Hanksovi, který si srdce diváků (a hlavně divaček) získal už ve filmech jako Forrest Gump, Zachraňte vojína Ryana nebo Apollo 13. Další osobností Zelené míle je černý obrchlapák Michael Duncan, který byl za svou roli trestance nominován na cenu Zlatý glóbus. Jestli jste tento film neviděli v kině, můžete ho nyní shlédnout na videokazetě filmy Bonton Home Video.
A o čem Zelená míle vlastně je? Stařičký pán Paul Edgecomb, který pracoval jako dozorce ve věznici s celami smrti, se vrací ve vzpomínkách do roku 1935. V podání Toma Hankse tento muž není jen obyčejným zaměstnancem vězení, ale bystrým pozorovatelem, který citlivě vnímá rázovité postavy těžkých zločinců i jejich osudy. Až jednoho dne přiveze eskorta obrovského muže jménem John Coffy, odsouzeného za vraždu dvou děvčátek… Co když byl odsouzen někdo nevinný? Jak mohou jiní rozhodovat o životě a smrti druhého, i když je to „jen“ zločinec? Psychologicky propracované drama je strhujícím příběhem dokonale vykreslujícím jak mentalitu lidí odsouzených na smrt a jejich věznitelů, tak celé děsuplné prostředí věznice.

Chcete vidět film Zelená míle u vás doma? Zapojte se do soutěže o videokazetu a triko na hlavní stránce magazínu Žena-in.cz!
   
13.02.2001 - Společnost - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  zelena mile moc dobrej film Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 21.09.2012, 23:14:09
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  zelená míle je silný film a Hanks je dobrý herec.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:51:49
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Kinga miluju, nejdřív jsem Zelenou míli četla a pak viděla film, obojí mě nadchlo.

  superkarma: 0 03.12.2003, 19:12:28
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Ten film jsem viděla a je skvělý.

  superkarma: 0 30.10.2003, 12:00:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme