Bulvár

Místo Oskara dostal Michael Crichton pravěkou potvoru!

Osmapadesátiletému americkému spisovateli, režisérovi, producentovi, scénáristovi Michaelu Crichtonovi se dostalo cti, jaká potká jen málokoho ze smrtelníků. Čínský „dinosaurolog“ Dong Čchi-ming z Pekingu byl tak nadšen Crichtonovým Jurským parkem, že podle světově proslulého autora pojmenoval nově objevenou potvoru starou 180 milionů let! Přesně před týdnem byl Crichtonův Ankylosaurus oficiálně představen tisku na půdě přírodovědného muzea v Severní Karolíně.
Čínský vědec, který na základě zkoumání pozůstatků nalezených před 62 lety na jihu Číny dosud neznámý druh pravěkého tvora objevil, se netajil tím, že dinosaura pokřtil po Crichtonovi proto, že v Číně je jeho tvorba nadmíru populární. Zároveň přítomné ujistil, že v případě Ankylosaura se nejednalo o žádné krvežíznivé monstrum, ale o poměrně malého býložravce, který nemá nic společného s hrůznými hollywoodskými příšerami.
„Jsem poctěn, že byl tento nový druh pojmenován právě po mně,“ nechal se slyšet Michael Crichton. „Pro člověka, jako jsem já, je to mnohem větší ocenění, než kdybych dostal Oskara.“
Osobnost Michaela Crichtona je zajímavá už tím, že je počtvrté ženat (se svou nynější ženou Anne-Marie Martinovou, která je scénaristkou, například spolupracoval před několika lety na kasovním trháku Twister) a že měří přes dva metry. Chicagský rodák má za sebou úspěšně zvládnutá studia na předních univerzitách (např. Harvard), kde se mu dostalo vzdělání v oborech jako biologie, antropologie, medicína, neurologie a další. Mimo to, že napsal 11 románů pod svým jménem a několik dalších knih pod různými pseudonymy, se podílel na 18 filmech (z nichž nejznámější jsou Jurský par, Twister nebo Velká vlaková loupež), má na svém kontě televizní seriál ER a v 80. letech dokonce rozjel softwareovou firmu a je tvůrcem počítačové hry Amazon.
   
22.11.2000 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Andula — #1 to jo

  superkarma: 0 21.09.2012, 22:20:03
 2. avatar
  [1] Andula [*]

  Hm... věřím, že mu to udělalo radost a je to od toho vědce docela vtipné.

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 07.12.2003, 16:26:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme