Bulvár

Místo Miss Slavicí - představujeme vám zpěvačku Janu Kirschner! Zajímá vás?

Nestává se to často, aby byl slovenský interpret jedním z nejhranějších na českých rádiích a jedním z nejkupovanějších v českých prodejnách s cédéčky. Křehké tmavovlásce Janě Kirschner, která teprve nedávno překročila jednadvacítku, se to po Miru Žbirkovi a Elánech podařilo (a to i přes to, že oni to měli v rámci bývalé federace o mnoho snazší).


Na finále Miss Slovenska si Jany všiml manažer a producent Jan Šebo, který ji vlastně přivedl k myšlence dát se na zpívání. Nahrávací smlouvu krátce nato podepsala na základě jediné písničky! „Předtím jsem vůbec nikdy s nikým nehrála,“ říká dívka, která se vloni s 35 tísíci hlasů stala vítězkou slovenské ankety Slávik 99 v kategorii zpěvaček a krátce předtím získala jako nejoblíbenější zpěvačka nejposlouchanějších slovenských rádií cenu Grand Prix Rádio 99.
I když před dvěma lety vyšlo její první album Jana Kirschner, teprve V cudzom meste vnímá Jana jako svou první skutečnou desku. Její písničky působí hodně osobně, vyjadřují pocity a nálady. „Mám ráda jednoduché a jasné texty, nelíbí se mi věty, které by v běžném životě nezazněly,“ vysvětluje. Ráda poslouchá Alanis Morissette, Sheryl Crow, Daniela Lanois, ale také třeba bolestně autobiografické album Filipa Topola Střepy. Stejně jako on dává do svých písniček Jana Kirschner hodně se zebe, ze svých smutků, ze svých lásek i ze svých zklamání.
Hudbu vnímá jako barevnou kompozici: „Já nehraju, já maluju,“ říká k tomu. „Nevidím akord C dur, ale jeho barvu, která zastupuje nějaký pocit. Moje oblíbená barva je třeba modrá, která umí uklidnit, září a přitom je v ní také hodně smutku.“


V současné době žije se svým přítelem Martinem v Bratislavě, spolupracuje se slovenskými i českými muzikanty (například Všetko je na nič pro ni otextoval Ondřej Hejma ze Žlutého psa) a chystá se na podzim vydat další desku. Nejoblíbenější zpěvačka Slovenska, která očarovala i velkou část českého publika se také chystá na turné, při kterém určitě vystoupí i v České republice.

Chcete vědět jestli má Jana Kirschner opravdu ráda „dvoch mužov“? Jestli nechce být „žienkou domácou“? Jestli nelituje toho, že se nestala Miss Slovenska? Jaké má konkurentky? Jestli se jí už stalo niečo nepríjemného? Na to a mnoho dalšího se jí můžete zeptat už teď! Tak neváhejte a ptejte se!
   
15.05.2000 - Společnost - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] terezalah [*]

  mám ji ráda

  superkarma: 0 11.06.2013, 12:08:17
 2. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #1 aj me

  superkarma: 0 20.09.2012, 18:46:46
 3. avatar
  [2] Andula [*]

  Myslím, že toho nelituju, jako zpěvařka je více sama za sebe.

  superkarma: 0 06.12.2003, 17:19:54
 4. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Jana Kirschner je jednou z mála současných známých slovenských zpěvaček. Docela se mi její písničky líbí

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 23.11.2003, 13:05:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme