Rodina

Žen podnikatelek stále přibývá. Proč?

Podnikání už dávno není jenom doménou mužů. Často se můžeme dočíst zajímavé informace o tom, že žen podnikatelek je stále více a více. Důvodem toho jsou nejenom jejich unikátní nápady, ale také to, že cesta do světa byznysu není zase až tak složitá, jak si mnoho lidí myslí.

Peníze jsou základ

Je pravdou, že k rozjetí vlastního projektu jsou velmi často nezbytné finanční prostředky. Když máte jako ženy našetřeno, máte vyhráno. Pokud ne, není třeba zoufat. Existuje také půjčka na financování podnikání, která vám může peníze na vás byznys poskytnout. Mnohdy nebudou třeba ani nijak závratné částky. Mnoho žen podniká prostřednictvím internetu a tak náklady na start, ale i na samotný provoz rozhodně nejsou nijak výrazné. Právě naopak. Finance tedy máme vyřešeny. A co dále je ve světě byznysu jednodušší, než tomu bylo dříve?

Založení vlastní firmy může být otázkou pár minut

Ohledneme-li se do minulosti, nebylo založení vlastní firmy nic jednoduchého. Nejenom, že byl třeba základní kapitál ve výši 200 000 korun českých. Bylo mimo jiné nutné i to, že jste musela vyplnit řadu formulářů a s nimi oběhnout:

 • Notáře
 • Živnostenský úřad
 • Rejstříkový soud

Teprve po složitém administrativním řízení jste se konečně dočkala toho, že vám byla firma založena. Dnes už nic z toho absolvovat nemusíme. Dnes založíme s.r.o. do pár minut. V podstatě stačí tento čas vyčlenit na to, abyste sepsala a předala podklady k vaší firmě profesionálům. Ti díky svým zkušenostem vše rychle a jednoduše zařídí. Výsledkem toho je předání nově založení firmy takzvaně na klíč.

Sídlo vyjde na pár korun

Snižují se také náklady spojené se samotným byznysem. Obvykle byla nevýznamnější položkou platba za kancelář, tedy reálné sídlo, což mohlo být až v řádech několika tisíců korun měsíčně. I to může být minulostí. Podnikat lze v současné době i z domu a stabilní sídlo sro může být řešeno pomocí takzvané virtuální kanceláře. Za pár drobných si lze pronajmout adresu doslova v jakémkoliv městě, třeba i v prestižních ulicích a lokalitách. Zákonné povinnosti jsou zde zajištěny, díky čemuž se není třeba obávat jakýchkoliv problémů. Díky těmto výhodám daného řešení využívá stále více lidí. Nejenom žen, ale i mužů.

Odborníci na každém kroku

Nezapomínejme také na to, že dnes existuje ve světě byznysu i řada odborníků, kteří vám poradí. Může to být účetní nebo daňový poradce, stejně jako to může být třeba expert na marketing. Jsou to ale i lidé, kteří mají zkušenosti s řízením podniku, ale i bezpečností práce. Ti poradí, jak a kde koupit třeba pracovní oděvy za přijatelné ceny, nebo jaké parametry by měl mít váš sklad se zbožím. Díky tomu můžete věnovat čas skutečně tomu, co umíte nejlépe. Podnikat v tom, co vás baví! A právě to je cesta k samostatnosti k zajímavým ziskům.

   
27.04.2016 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] man-mimo [*]

  "Obvykle byla nevýznamnější položkou platba za kancelář, tedy reálné sídlo, což mohlo být až v řádech několika tisíců korun měsíčně." Takže i jen několik stokorun? O jaké asi tak oblasti je tu řeč?

  superkarma: 0 04.01.2017, 23:36:28
 2. [3] ALA1970 [*]

  Tak virtuální kancelář pomůže, hlavně když nemůžete mít sídlo v místě podníkání, že vám to majitel budovy zakáže. Někdo to využívá ješte pro získání prestižné adresy ve velkých městech, kde by nájem byl obrovský. No a pak to pár lidí využívá i trošku jiným věcem. Ale pěvně doufám, že to není vetšina :)

  superkarma: 0 11.10.2016, 15:29:52
 3. [2] Marika11 [*]

  lebo sa trh v podnikaní edukuje a to je dobre :)

  superkarma: 0 26.05.2016, 17:30:10
 4. avatar
  [1] AmeA [*]

  Sml67 Sml59 Sml67

  superkarma: 0 27.04.2016, 22:28:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme