Magie

Země se zlobí, nebo vrávorá? Co přijde příště?

Sesuvy půdy, záplavy, hurikány, zemětřesení. Chille, Haiti, Japonsko, teď Island a další. Na samotné aktivitě Země by ještě nebylo nic tak divného. Co je zarážející, jsou intervaly mezi jednotlivými událostmi a jejich intenzita.

z

Výrazných výkyvů a nestabilního klimatu jsme si všimli už i my tady v mírném pásmu. Buď je obrovská zima, nebo ukrutné vedro. Když bouřka, tak padají stromy a blesky zapalují, co mohou. Když sněží, tak pomalu věčnost a tak dále.

Posledních pár let nemůžeme mluvit o průměru. Stále jsme na tom ale dobře, oproti jiným.

Naštvali jsme maminku?

Nejsme sami, kdo se ptá, co se děje. Nejsme jediní, komu je to divné, a ojedinělá není ani obava z toho, co přijde příště.

Slyšela jsem hodně názorů za poslední dva roky a nejeden je o tom, že „Země se zlobí a teď nám to spočítá“.

Nebylo by divu, kdyby – za předpokladu, že Země je skutečně živá – jí došla trpělivost.

I sebehodnější maminka je občas hodně rozzlobená. To pak dítko dostane výchovný pohlavek, a když to nepomůže, tak pořádný výprask.

A my bychom si ho asi i zasloužili. Vždyť co pro ni děláme? Čím bychom si mohli vysloužit její pochvalu a vlídné zacházení?

Fakt, že já, vy a mnozí jednotlivci doma pečlivě třídíme odpad a neodhazujeme plastové láhve v lese, jde obratem k šípku, když – naše pečlivě natříděné plasty a sklo následně zase my, ale teď už ne jednotlivě, s klidem nakydáme na černou skládku a shrábneme nemalou dotaci za ekologickou likvidaci.

Prachy jsou nám najednou mnohonásobně víc než starost o jediné životní prostředí, ve kterém jsme schopni v celém vesmíru existovat.

Jako rodičům nám záleží na budoucnosti našich dětí. Jako společnosti je nám potomstvo ukradené.

b

Co na tom, že jednotlivě chráníme ohrožené druhy, stavíme rezervace, hlídáme každý přírůstek, počítáme zvířata pomalu na prstech, rozdáváme pokuty za zabití vzácných živočichů, když vzápětí jako celek hubíme masově celé kolonie fauny i flóry pro pár dolarů za barel, pro parádní zbraň proti nám samým, pro co největší obrat?

Máme plnou pusu ekologie. Ale když máme pustit chlup, udělat pár kroků navíc, něco málo obětovat, jde všechen rozum a zásady do háje.

Jestli mají pravdu ti, kdo tvrdí, že to, co se teď děje se Zemí, je její vlastní obrana proti nám, mělo by to rozhodně logiku i důvod.

Jednotlivě jsme skvělí – globálně nestojíme za nic.

A co když za to nemůžeme? Země vrávorá?

Člověk nemusí být vůbec vyznavačem různých konspiračních teorií ani náboženský fanatik, aby neměl obavy, že se s naší planetou děje něco podivného.

Velké zemětřesení postihlo Haiti, Chile a Čínu.

Zahynuly tisíce lidí. Sopka na Islandu vrhla oblak popela na Evropu.

Před pár dny byla zaznamenána menší zemětřesení v Afghánistánu, Papui Nové Guinei a Dominikánské republice.

A brzy přijdou další... možná už příští týden

s

Je Země najednou nestabilní? Vrávorá? Děje se něco? Ale co a proč?

Je těžké se při schopnostech internetu, velké míře svobody slova a při vědomí, že ne všichni jsme rozumní, něčeho seriózního se dobrat.

Navíc, kdyby se skutečně něco dělo, a teď budu opravdu přísně racionální – myslíte si, že by nám to oficiálně někdo řekl dřív, než by to bylo nezbytně nutné? No NE!

A není se čemu divit.

Ve světě náboženských fanatiků, psychicky labilních osob a hrabivých cvoků by to bylo velmi nerozumné.

Myslíte, že je tohle http://www.exopolitika.cz/news/obrovska-ufo-kolem-slunce-nasa-tvrdi-zavada-fyzik-pravi-obrovska-ufo-vyuzivaji-slunecni-hvezdne-brany/ pravda??

Trochu přitažené za vlasy, ale ví Bůh co tam nafotili.

Nikdo nám neřekne, co to neskutečnosti je, a na poruchu či kaz na nahrávce uvěříme stejně neochotně jako na kosmické lodě.


Všechny mytologie, které jsem měla možnost nastudovat, hovoří ve spojitosti se Sluncem o něčem, odkud občas přichází něco, co čas od času zcela změní život na Zemi.

Vždycky tomu předcházely dramatické události, nestabilní klima a sílící seizmická aktivita.

Sumerové například hovoří o Anunaki, Nibiru, Červené planetě, Narušiteli... Seveřané mají pro „ragnarek“ také specifikum. Co? DRUHÉ SLUNCE.

A mohla bych pokračovat přes Aztéky, Maye, indiány kmene Hopi a další a další.

Osobně jsem nakloněna myšlence, že pokud se se Zemí něco děje, pokud na ní působí cosi, co jí způsobuje ono vrávorání a extrémní aktivitu, stojí za tím síla Slunce. Ať už toho našeho, nebo zcela jiného...

sl

Jakou roli sehraje naše životadárná hvězda v dalším pohupování našeho domova, kolísání magnetického pole, nestability a tím i sílících extrémních jevů, nikdo neví.

Každopádně nemá vůbec smysl stavět archy, zahrabávat se do země, vybírat konta či pořádat masové exody.

Ono totiž jaksi není kam zalézt ani kam utíkat.

Pokud tohle všechno spěje k nějakému závěru, nějaké přeměně, nebo co já vím, co z toho všeho je pravda, je to tak velké, že můžeme klidně zůstat rozumní a pasivní.

Obdobné téma jsme rozebírali na Ženě- In už loni s tím, že v roce 2010 budeme vědět zase o něco víc.

Pořád se dozvídáme něco nového. Pravda informace je třeba si skládat, ale je dobré trošku tušit...

http://tn.nova.cz/magazin/hi-tech/veda/tajemny-ukaz-se-pohybuje-4x-rychleji-nez-svetlo.html

Nebo se taky nemusí stát vůbec nic a všechno zase přejde tak, jako to začalo.

   
28.04.2010 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [11] elenal [*]

  krásně napsany článekSml59zvyšuje se vědomí lidstva a tak se dějí tyto jevy,opravdu není třeba panikařit a šířit strachSml58

  superkarma: 0 28.04.2010, 23:48:04
 2. avatar
  [10] spetulka [*]

  Asi jsem příliš racionální člověk, ale souhlasím s příspěvkem Dimsy (3) a ještě bych dodala, že tyhle jevy byly vždy, Země je prostě aktivní živá planeta, kdyby nebyla, tak potom teprve by to byl problém...nebude spíš ta četnost hodně způsobená i globalizací a dostupností zpráv z celého světa díky internetu a podobným vymoženostem? Řekla bych, že sopky a zemětřesení v těch tektonicky aktivních oblastech bouřily a bouřit budou pořád, jen dnes se to dozvídá celý svět - vč. široké laické veřejnosti. A kašičku si přihřejí novináři typu Nova a Blesk, kteří hledají katastrofické scénáře za každou cenu (nemusíme chodit "jen" k zemětřesení a sopkám, stačí nafouklá prasečí chřipka, žeSml57), prostě musí být o čem psát, natáčet reportáže,...protože jinak by byly bez práceSml24

  superkarma: 0 28.04.2010, 15:29:05
 3. avatar
  [9] vladka006 [*]

  Míšo, máš pravdu.  Mnoho lidí jsou sobci. Je jim jedno, v čem budou vyrůstat jejich děti. Je jim jedno, že zničí krásné lesy, zamoří přírodu odpadem, ale budou honit dítě, aby mělo deset titulů a vydělávalo hromadu peněz. Jo, ono je to hezký mít prachy, ale že jim nenecháme žádné přírodní děditství už nikoho nezajímá. Rozhodla jsem se používat látkové plenky a peru je v eko gelech, kdyby někdo začal napadat, že ten odpad co vypouštím moc eko není. Ze začátku jsem měla spotřebu 12 plínek na den, hrozila jsem se představou, kolik množství odpadu vyprodukuju, než mi mládě vyroste z plenek. No a taky ten materiál, z něhož se jednorázové plenky vyrábí, není moc rozkladatelný. No a kolikrát bych Ti přála slyšet ty kecy, jakej jsem idiot, že v dnešní moderní době balím dítě do látky.

  superkarma: 0 28.04.2010, 11:53:33
 4. [8] fefule [*]

  Zajímavé, ale nebyl by vhodný nějaký popis k fotkám? Ráda bych věděla, odkud která je.

  superkarma: 0 28.04.2010, 11:27:26
 5. avatar
  [7] koryna [*]

  Je to moc zajímavé Sml22

  superkarma: 0 28.04.2010, 09:01:47
 6. avatar
  [6] Michaela Kudláčková [*]

  dajdada — #5 ..zatím jí ta přepověď vychází...čínskou astrlogii fakt znám jen hodně okrajově, tak jí vůbec nemohu hodnotit.

  Já spíš tu klasickou - ono je toho víc zřejmě co se nám schází spolu - končící cykly - těch je hned několik. Pro naše předky by to nebyl nic nového, že je to spojené s převratnými událostmi.

  I Slunci končí cyklus, věk Vodnáře, Konec numerologického cyklu...uvidíme :-)

  superkarma: 0 28.04.2010, 08:49:57
 7. avatar
  [5] dajdada [*]

  Takže za všechno může vlastně Átečko Sml30

  Vzpomněla jsem si, že jednou byla ve snídani s novou paní ( nějaká astroložka a kartářka, jméno už nevím) a tam se jí ptali na rok v čínském znamení tygra. Co nás čeká atd. Tak  mluvila a o katastrofách spojených se živlem kov. Že budou padat mosty, letadla atd. Po stránce kariéry je dobré prý neváhat a skočit, tak jak to dělá tygr,když vidí svou kořist. Letos váhavé osoby nemaj moc šancí. Co myslíš Míšo může to s tím taky souviset???????

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #6
  superkarma: 0 28.04.2010, 08:43:15
 8. avatar
  [4] wich [*]

  Takovéto jevy k planetě Zemi patří, co se kolem Slunce točí a nevím, proč by měly přestat jen proto, že jsme jakousi vyspělou civilizací Sml80

  superkarma: 1 28.04.2010, 08:38:26
 9. avatar
  [3] Dimsy [*]

  Nemyslím si, že se děje něco až tak zvláštního. Zemětřesení, tornáda, výbuchy sopek, povodně... byly vždycky. Jen jim v cestě nestálo tolik měst. Dřív totiž lidi věděli, že řeky se nemají narovnávat, protože se po větší vodě vrátí zpět do původního koryta a že za tamtím zákrutem si nemají stavět barák, protože tam se pak ta voda vyleje. Že se nemají vysoušet bažiny a stavět na nich, protože se tam stejně po letech ta voda vrátí. Že stromy na tom kopci nad vesnicí nejsou jen pro parádu, ale aby zadržely zem, která by jinak při dešti zavalila vesnici. Nestavěli města na úpatí sopek, protože nikdo nikdy neví, kdy se zase probudí. Zemětřesení bylo taky, jenže nestály poschoďové budovy, které se sesunou a tu prasklou zeď na svém domku si každý bez řečí prostě opravil. Asi se matka země jenom tak protahuje, rovná si záda, vyhlazuje vrásky, řeky vrací zpět do koryt, tak jako to dělá už tisíce let. Někdy víc, někdy míň. Jen jsme o tom všem dnes víc informovaní, než byli lidé před sto lety.

  superkarma: 2 28.04.2010, 08:31:45
 10. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Svědci Jehovovi tvrdí, že nastává Armagedon. Boží pomsta. Země vstoupila do znamení Vodnáře a tak to chvíli potrvá než se v něm usadí. V historii už vymizelo tolik civilizací, tak proč právě ta naše by tu měla být na věky věků? Nejsme ani lepší ani horší, jsme stále stejní, tak s námi jako s lidstvem musí občas něco zatřást.

  superkarma: 0 28.04.2010, 07:06:22
 11. [1] Anime Otaku [*]

  Tohle mi nepříjde jako moc velká záhada, příjdou další zemětřesení a výbuchy sopek, když se podíváte na mapu, tak to všechno jede postupně podle jednoho tektonického zlomu.

  superkarma: 1 28.04.2010, 07:01:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme