Bulvár

Želví polepšovna

zelvy

Máme v rodině doslova želví sbírku. Začalo to téměř nevinně - moje maminka jako dítě chtěla suchozemskou želvičku. Já byla ještě malá, když jednu donesla domů - s rozbitým krunýřkem. Její kolega z práce jednu koupil dětem na hraní a těm spadla ze schodů. Rozbitou ji nechtěly, a tak ji vyměnil za flašku. Tak se doma objevila želvička první - Terezka.

Pár týdnů nato měli ve zverimexu polomrtvou želvičku, která už ani nejedla a byla se slevou. Tak jsme koupili želváka Honzíka a stejně jako Terku piplali a vykrmovali. Po letech se o prázdninách stavil rodinný známý, že našel na zahradě želvu, a protože se k ní nikdo nehlásí, přinesl ji do našeho „útulku“. To byla Bára.

Další léto ve městě klučík prodával podvyživenou želvičku za pár stovek, že ji kdysi dostal, ale chce si koupit kolo, a tak ji musí prodat, aby na kolo měl. Takže Pepík je nový člen do želvária.

Postupně se přikoupil i Rostík, Amálka, Sabinka a známá nám věnovala do smečky Julinku, že ji má samotnou a u nás bude v dobrých rukou. Sestra si našla partnera - jak jinak než se suchozemskou želvičkou, a tak naše rodinné stádečko čítá 9 želv.

Máme je rozdělené se sestrou.

Když jedeme na dovolenou, sestra si moje želvy bere domů na starost a opačně, takže se v průběhu prázdnin setkávají všechny.

A přitom to začalo jednou rozbitou želvičkou. :-)

Jestli někdo máte nepotřebnou želvičku, šup s ní do našeho útulku, noví členové jsou vítáni.

linde

Napište nám na redakční  e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s nimi prožili. Svoje texty můžete doplnit i obrázkem vašeho „kámoše“.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře značkové tričko spolu se šamponem na rovnání vlasů Gliss kur – Asia straight a knížka Richarda Waterse z nakladatelství Metafora Fobie odhalené a vysvětlené, věnovaná mimo jiné i ne zrovna oblíbeným tvorům z živočišné říše.

   
19.11.2009 - Blog redakce - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] tomáš [*]

  Sml59super!!Mívala jsem taky želvičku,v těch pra-dávných dobách, kdy stála 25 Kčs...První se jmenovala Žofka, a žila s námi hromadu let. O správném chovu jsme nic nevěděli, celé léto trávila v ohrádce na zahradě, zimní spánek ve studeném sklepě..a ostatní čas doma v domečku-dřevěné bedýnce, nebo volně puštěná po bytě.Sml23 Dvě zimy dokonce přečkala po útěku zahrabaná kdesi na zahradě a na jaře jsme ji zase "ulovili". Takto jsme  získali i dalšího chovance, želvu Lucku.Objevila se zjara na zahrádce a nikomu v okolí nechyběla... Žofka se mnou dokonce absolvovala putovní pionýrský tábor pod stanem!!Dnes,když už vím, jak asi tato teplomilná zvířátka u nás strádala, tak je mi to líto...P.S. když jsem poprvé uviděla na počernickém rybníku plavčit dvě docela velké vodní želvy, myslela jsem, že mám snad halucinace. Letos, coby pozorovatel výlovu rybníka, už jsem se takovému "úlovku" nijak nepodivovala. Jen nechápu, jak můžou přežít naše zimy?????Sml80

  superkarma: 0 19.11.2009, 21:14:31
 2. avatar
  [5] Linde [*]

  devátá se nechtěla fotitSml52

  superkarma: 0 19.11.2009, 11:00:08
 3. avatar
  [4] enka1 [*]

  DanaD — #3 Aha! Už zas potřebuju silnější brejle.

  superkarma: 0 19.11.2009, 09:39:17
 4. avatar
  [3] DanaD [*]

  enka1 — #2 je jich 9  jedna mala je ve spodni rade..chi chi - uz jsou proste ve dvou vrstvach

  1. na komentář reaguje enka1 — #4
  superkarma: 0 19.11.2009, 09:03:34
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Vidím jen osm. Devátá fotila?Sml16

  1. na komentář reaguje DanaD — #3
  superkarma: 0 19.11.2009, 08:58:42
 6. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml30Sml67 jj želvy bych mohla mít doma Sml22Sml67, no máte jich požehnaně Sml30

  superkarma: 0 19.11.2009, 08:49:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme