Zdraví

Zelňáky s mrkvi

Jasně, někdo má rád holky, jiný zase vdolky. A nejlíp to víme my, které dokonalou konfekční postavou zrovna neoplýváme :-) Za nás za všechny to jednoduše vyjádřila čtenářka jménem Emanuela: „Tak nevím - mým uším zní tyto názory o "ženách z masa a kostí" sice velice dobře, ale vždy mám pochybnosti, zda to není jen takové liché dodávání si odvahy. Můj manžel sice samozřejmě tvrdí, že se mu líbím oplácaná, ale když jsme například sledovali v televizi soutěž Miss 2000, byl fascinován těmi ze všech nejhubenějšími. Takže nevěřím tomu, že o deset kilo lehčí bych neměla větší úspěch. Sama sobě bych se tedy se superpostavičkou ve dvojdílných plavkách či sexy obepnutém oblečení rozhodně líbila více, už čistě z estetického hlediska.Ať si kdo chce, co chce říká, "čtyřky" klesající k pasu, celulitidní zadek a polštářky na bocích se štíhlounké pevné postavě nikdy rovnat nebudou.“Tento problém má však ještě jednu rovinu: Co vašemu milému může připadat jako roztomilé křivky, mohou jiní považovat za neforemnou hroudu sádla. A protože nejen láskou živ je člověk, musíme taky někdy do práce, do školy, mezi lidi…
Ve svém životě se setkáváme se spoustou cizích lidí, kteří nás moc neznají, nevědí nic o našich silných stránkách ani znalostech, a tak nás hodnotí tak nějak zevně. Ne nadarmo se říká, že názor, který si na vás druzí udělají v prvních minutách setkání, bývá nadlouho tím dominantním. „No jo, jenže když jsem při těle a někam vejdu, nejdřív si mě pohrdavě změřej a v duchu si řikaj, co je to za kouli?“ stěžuje si nejedna schopná, leč tělnatější dívka. Je pravda, že někteří budoucí zaměstnavatelé kladou při výběru nového člena týmu důraz i na jeho fyzický vzhled a váhu, neboť se domnívají, že pokud je člověk nestřídmý v jídle a je vybaven spíše slabší vůlí, mohou se podobné vlastnosti projevit i v jeho profesním životě. Copak je ale každý silnější člověk notorickým jedlíkem? Na tom, jak vypadáme se také zhusta podílejí naše genetické dispozice, hormonální nevyváženost a další onemocnění.

Máte nadváhu? Napište nám o tom, jak vás bere vaše okolí. Nejzajímavější příspěvky uveřejníme co nejdříve.
Už zítra máte šanci zeptat se MUDr. R. Vlasáka, který se specializuje na léčbu nadváhy, úplně na všechno, co vás zajímá, v on-line rozhovoru, který začne na Ženě-in a na Novinkách ve 13 hodin! Nepropásněte tuto jedinečnou možnost!
   
25.04.2000 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Ťapina — #3 to ja to stejne

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:36:57
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Simba: U nás to samý, genetické předpoklady nemám zrovna nejlepší.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 06.12.2003, 12:06:03
 3. avatar
  [2] Simba [*]

  Nikdy jsem nepatřila k vychrtlinkám, ženy našeho rodu jsou "macatější". Zkoušela jsem zhubnout spoustoumetod, i za pomocí prášků. To byla tedy pěkná hloupost, sice jsem shodila - s jojo efektem - ale po nocích jsem nespala, díky vedlejším účinkům zlatých pilulek. Už víckrát ne.

  superkarma: 0 11.11.2003, 14:50:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme