Milá redakce,
 
v posílám recept na svůj oblíbený salát, sama jsem ho vymyslela :)

Zeleninový salát se sýrovým dortem

Připravíme si:
1) Co nejvíc Sýrového dortu s Nivou (dá se sehnat ve Sparu a v některých Globusech). Co nejvíc proto, že je tak dobrý, že neodoláte a budete neustále uždibovat a ujídat :)
2) Zeleninu dle chuti, nejlépe salátovou okurku, nepálivé papriky, rajčata.
3) Jogurtovou zálivku, mně osobně chutná Francouzská.

Všechny ingredience (samozřejmě kromě zálivky) nakrájíme na kostičky, dáme do mísy a lehce promícháme, ať se nám sýrový dort nerozmašíruje na kaši (nevypadá to potom totiž moc vábně, jak je to s Nivou) :))). Přidáme zálivku, znovu lehce promícháme. Podáváme ihned, případně můžeme dát ještě vychladit do lednice (doporučuji).

A teď už mi nezbývá než všem kuchtíkům popřát dobrou chuť :)

Mimochodem, jednou jsem si tenhle salát uklohnila v práci. Zrovna, když jsem ho dodělala, mě přišel vyzvednout přítel. Ochutnal. Ochutnal znovu. No a najednou byla víc jak půlka salátu v čudu (vlastně ne v čudu, ale v jeho žaludku). Děsně si pochvaloval, jak byl dobrej, a kde prý jsem ho koupila, že by ho donesl domů, aby rodiče tu baštu také ochutnali. Vtipálek, takovéhle dobroty se přece nikde neprodávají :)

benynka


A máme tu první recept! Děkujeme :)

Přímo se mi sbíhají sliny, když to čtu. I když můj favorit mezi saláty je salát řecký - pokrájený hlávkový salát, rajčata, černé a zelené olivy, červená cibule, česnek, feferonky a tuňák a to celé dokořeněno jemně sekanou saturejkou v olivovém oleji. A osoleno dle chuti. Uf, asi si budu muset dát něco malého k jídlu, začínám mít hlad :).

Máte také své oblíbené recepty? Vytváříte si vlastní recepty, nabo vaříte raději podle kuchařky? Co potěší mlsný jazýček vašich přátel a známých? Nechutná Vám něco, po čem se ostatní můžou utlouct? Napište nám!

redakce@zena-in.cz

Reklama