Další čtenářkou, která přispěchala dnes se svým receptem, je Jitulinka. Copak dobrého vám doporučí na večeři ona?


Naše rodina si zakládá na zdravé stravě a tak v našem jídelníčku převládá hlavně zelenina, ryby, kuřecí maso, celozrné pečivo, cereálie...

Občas mi stávkuje 7letý syn a zkouší, že to či ono nebude jíst. Předem ale ví, že nemá šanci a s mým dodatkem víš co by za to daly děti v Africe???? Je raději bez dalších připomínek.

Nejsem tip ženský, co je schopná strávit půl dne v kuchyni. A tak i já používám pomocníky při rychlé přípravě večeří. Jednou je to toastovač, po druhý stačí jen mikrovlná trouba nebo gril.

Recept který jsem dnes vybrala je nenáročný, rychlý, levný. Jen je potřeba mít předem upečený kuře, třeba z oběda.

ZELENINOVÝ SALÁT S KUŘECÍM MASEM

  • Množství surovin nepíši záměrně, sama dávám od oka.
  • kuřecí maso-nejlépe prsa
  • cherry rajčata
  • ředkvičky
  • kyselé okurky+nálev
  • sůl, pepř
  • majonéza

Všechny ingredience nakrájím na drobno osolím, opepřím, přidám trochu nálevu z okurek a na spojení trochu majonézy(mám raději tatarku)můžete nahradit bílým jogurtem. Necháme chvíli odležet. Mezi tím si v toastovači opeču tmavý toastový chleba, tak aby byl krásně křupavý(je možno použít i veku)kdo nemá toastovač, dá se nakrájené pečivo do předehřáté trouby tak na 3-5 minut. Křupavé pečivo namažu salátem a když mám čerstvou petrželku, ozdobím :-))) Salát se dá různě obměňovat, nebo doplnit co máme zrovna po ruce. Ať už je to třeba sýr(eidam)nebo jakákoliv zelenina, můžou být i vařená vejce.

Dobrou chuť přeje,
Jitulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama