Účesy, které nosíme, procházejí změnami. Někdy nosíme vlny a pak trpíme kvůli nim v natáčkách nebo naopak preferujeme vlasy rovné a díky žehličkám si je doma rovnáme do hladka. Jistě to znáte, pokud máte vlnité vlasy, díváte se obdivně po těch, co bujnou a divokou kšticí neoplývají nebo byste dali cokoliv za přirozenou vlnu, pokud máte vlasy rovné jako hřebíky.

žehlení

Pro všechny případy ale je dnes možné vše. Díky vhodným pomocníkům, kteří nám tím pomohou. Takovým pomocníkem je žehlička na vlasy. Je jich na trhu mnoho a díky tepelnému působení na prameny vlasů jsou pak naše vlasy vyžehlené a rovné. I když se výrobci žehliček snaží, aby žehlička co nejméně poškodila vlasy, přece jen tepelný efekt nelze potlačit.

Žehličky působí na vlasy vysokou teplotou, protože čím je teplota vyšší, tím se lépe vlasy tvarují. Teplota může dosáhnout až 220 °C. To zanechává stopy na kvalitě vlasů. Nejprve se vám roztřepí konečky a následně vlasy ztrácí lesk, tenčí se a snadno lámou.

žehlení

Největší chybou s následkem poškození vlasů je, když žehličku použijete ještě na vlhké vlasy. Dokud jsou vlasy mokré, chovají se jinak, díky vlhkosti a většího objemu vody mají změněnou chemickou strukturu. Vysoká teplota žehlící plochy může způsobit nevratné poškození povrchu i vnitřní struktury vlasů - vypadají pak přesušeně a spáleně. Vlasy tedy musí být suché, pak teprve použijte žehličku na vlasy.

Tři důležité kroky pro ochranu vlasů před působením vysoké teploty žehličky:

  • Umyté vlasy prosušte ručníkem, do vlhkých vlasů aplikujte ochranný přípravek pro žehlení vlasů, vlasy pročešte hřebenem, aby byly dobře ochráněny
  • Vlasy vysušte
  • Suché vlasy vyžehlete a dotvarujte účes podle svých představ

Rada pro správné použití žehličky

žehleníNež začnete žehlit, je důležité, aby byly vaše vlasy suché a zbavené veškerého stylingu (kromě ochranného stylingu), protože ten může způsobit jejich lepení na žehličku a vážně je poničit. Žehličku nejdříve nastavte na maximum a po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu. Pro jemné nebo zesvětlené vlasy je šetrnější nižší teplota, na hrubší vlasy můžete mít teplotu vyšší. Správné nastavení teploty můžete vyzkoušet na úzkém pramínku vlasů. Při žehlení vždy berte v úvahu přirozený růst vlasu. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu, aby se vlasy zbytečně nepřehřívaly. Pokud s kvalitou vyžehlení nejste dostatečně spokojena, přidejte na teplotě a pramen ještě jednou přežehlete.

Jak vlasy ochránit před tepelným působením? Ochranným přípravkem!

Pokud preferujete rovné vlasy a pravidelně si je žehlíte, je dobré si vlasy chránit vhodným přípravkem na vlasy. Před použitím žehličky nebo kulmy nezapomeňte na vlasy aplikovat ochranu proti vysokým teplotám, abyste je nepoškodili a ochránili.

Takových přípravků je na trhu celá řada. Rádi bychom vám dali tip na novou řadu Taft Heidi's Heat Styles
Nejenže Vás účes bude perfektně upravený, ale zároveň o vlasy pečuje a nepoškozuje je. Nová řada Heidi's Heat Styles Vám poskytne speciální tepelný štít pro ochranu vlasů a zároveň zajistí dokonalé zpevnění.

Tip pro žehlení vlasů:
Ochranný sprej Taft Heidi's Heat Styles (250 ml)

Abychom dosáhli dokonalého účesu, musíme při jeho úpravě občas použít vyšší teplotu, takže je třeba vlasy i více chránit. Právě proto přichází ochranný sprej Taft Heidi's Heat Styles. Chrání vlasy až do teploty 220 °C a jeho 24hodinový účinek proti vlnění vlasů zajistí vlasy rovné a hladké s přirozeným leskem. Stačí sprej nastříkat na suché vlasy a pak použít žehličku nebo kulmu. (Žehličku nikdy nepoužívejte na vlhké vlasy.) Ochranný sprej Heidi's Heat Styles můžete aplikovat i na mokré vlasy a chránit je tak před poškozením při vysoušení.

žehlení

Tip pro fénované vlasy:
Pěnové tužidlo Taft Heidi's Heat Styles nabízí dokonalé řešení pro každý účes upravovaný fénováním. Nové fantastické pěnové tužidlo vlasy spolehlivě ochrání před vlivem tepla a dodá jim objem. Díky zvláštnímu složení tužidlo obalí každý vlas a funguje jako tepelný štít, který vlasy ochrání před teplotami až do 200 °C. Pěnové tužidlo Heidi's Heat Styles stačí vetřít do vlhkých vlasů a upravit dle libosti. Vyšší teploty při vysoušení znásobí objem, aniž by vlasy poškodily.

žehlení

Doplňující Styling:
Lak na vlasy Taft Heidi's Heat Styles (250 ml)

taftKdyž máte vlasy dokonale upravené, nový lak Taft Heidi's Heat Styles váš účes dokonale zafixuje. Lak rovnoměrně nastříkejte na vlasy a zajistěte jim báječný lesk a velmi silné 24hodinové zpevnění. Zároveň z 85 % zabráníte třepení konečků a lámavosti vlasů.

O přípravcích jsme psali v rubrice Vlasy ve článku: Nový styling Taft ochrání vaše vlasy před poškozením teplem.

 

Více na www.taft.cz

Reklama