Styl

Žehlit, nebo kulmovat?

 

Dnešní téma nebude jen o správné teplotě keramických žehliček nebo kulmy. Poradíme vám, jakou metodu úpravy vlasů zvolit, jaký si vybrat stylingový přípravek a jak výsledný účes udržovat. A samozřejmě doplníme o horké tipy a novinky z kadeřnických přehlídek.

 

Krátký pohled na přehlídková mola nebo na stránky časopisů jistě potvrdí, že dnes se nosí úplně, ale úplně všechno. Vlasy dokonale rovné stejně jako kudrny, ethno mix vedle glamour účesů jak ze starých filmů, punk i klasika, maxi dlouhé vlasy vedle absolutních ježků. Skoro by to svádělo k tvrzení, že není třeba se s účesem trápit, prostě si vyberte, co se vám právě líbí. Jenže... Proč brunetky chtějí být blondýny, majitelky loken zuřivě natahují a žehlí vlasy a proč rovnovlásky závistivě obhlíží nádherné účesy z bohatých loken? Jestli někdo někdy zpracoval studii, která by odpověděla na tuto otázku, nevíme. Zato víme skoro všechno o metodách a stylingových přípravcích, pomocí kterých můžete kýženého efektu dosáhnout. A o nich bude naše povídání.

 

Účesy z dokonale rovných, hladkých vlasů

Nejsnazší cestu k účesu z dokonale rovných vlasů budou mít „rovnovlásky“. Tedy pokud právě ony nepatří do kategorie, která sní o bohatých kudrnách! Těm stačí kvalitní střih, perfektní šampon a kondicionér nejlépe s uhlazujícím efektem, s hedvábnými proteiny nebo přírodními oleji, a účes je na světě.

 

Náš stylový tip: Ideální je podpořit zářivost hladkých vlasů zajímavou barvou nebo alespoň na závěr upravit účes stylingovým leskem.

 

Náš stylingový tip:  Také pro rovné vlasy platí, že pokud účes upravujeme pomocí fénu či žehličky, je třeba zvolit vhodný stylingový prostředek, který vlasy nejen fixuje v požadovaném tvaru, ale zároveň je i ochrání před působením tepla, ztrátou elasticity, lesku i barvy. Pro tento typ úpravy vlasů doporučujeme používat hot iron styling mousse z nové kolekce od Lybaru – stylingovou pěnu speciálně vyvinutou pro uhlazené účesy, narovnávání nebo žehlení vlasů. Rychle dokáže ve spolupráci s fénem nebo žehličkou zkrotit hladké i kudrnaté vlasy do absolutně hladké podoby, zvládne i nepovedenou trvalou nebo polétavé, neposlušné vlasy. Doslova hedvábný závoj v pěně, který dodává uhlazeným vlasům hebkost a lesk a účinně je chrání před vysoušením, lámavostí a ztrátou lesku či barvy.

 

Mírně vlnité vlasy

Také majitelky mírně vlnitých vlasů se mohou proměnit v rovnovlásky poměrně snadno. Pro mytí opět doporučujeme uhlazující šampon a kondicionér. Účes se pak může tvarovat pomocí fénu a kartáče, předtím je potřeba nanést do vlasů styling s uhlazujícím efektem. Výběr je poměrně široký, od pěnového tužidla, přes tvarovací spreje, balzámy, až po stylingové lotion. Vždy si ale vybírejte stylingový produkt určený pro tvarování a uhlazování fénem, který zajistí vlasům jednak uhlazující efekt, ale také tvarovou paměť účesu a perfektní ochranu vlasů před tepelným a mechanickým namáháním. Velmi často jsou tyto přípravky také termoaktivní, tedy jejich přednosti vyniknou až po aktivaci teplem. Kvalitní fén s regulací teploty a případně i s uhlazujícím nástavcem vám práci výrazně usnadní.

 

Náš stylový tip: Dokonale hladký a rovný účes nejsnáze docílíte pomocí tzv. žehličky. Ta by měla být nejlépe s keramickou plochou a ideálně také s regulací teploty. Protože žehlení vlasů je stále ještě relativní novinkou, připomínáme, že žehlit se mohou jen suché vlasy!

 

Náš stylingový tip: Nezapomeňte si k žehličce na vlasy pořídit také co nejkvalitnější stylingový přípravek pro žehlení, vždyť při žehlení vlasů dosahuje teplota plochy žehličky i více než  200 ºC, vlasy je tedy nezbytně nutné chránit před působením tepla, přesušením a ztrátou elasticity. Stylingové přípravky se v takovém případě nanesou vždy na vybraný pramen těsně před žehlením. Vlasy chrání před působením tepla a fixují je do tvaru. Vyžehlený účes zafixujte lakem na vlasy s pružnou fixací nebo leskem.

 

Speciálně pro žehlení vlasů je tu další novinka od Lybaru free style constructor spray. Báječně univerzální sprej, který stačí nanést na jednotlivé prameny vlasů, přežehlit a hotovo. Efekt je zaručený, protože teplo zesiluje jeho účinek. Sprej free style constructor je ale opravdový chameleon. Dá se totiž použít jako stylingový sprej do vlhkých i suchých vlasů a také pro přetvarování účesu během dne. Umí zdůraznit texturu účesu i hedvábný lesk vyžehlených pramenů. A navíc udržuje vlasy v perfektní kondici! Prostě nejoblíbenější produkt vlasových stylistů a vizážistů.

 

Kudrnaté vlasy

Nejtěžší práci s narovnáním vlasů budou mít majitelky loken a kudrn. Jejich vlasy bývají velmi suché, se sklonem ke krepatění, a velmi citlivé na okolní vzdušnou vlhkost. Prvním krokem proto musí být vyrovnání hydratační rovnováhy vlasů a obnova narušené kutikuly (povrchu) vlasů. Hydratační šampon a neoplachový balzám spolu s uhlazující proteinovou kúrou by měly být prvním krokem v péči o takové vlasy. Intenzivní uhlazující styling v podobě stylingové pěny nebo krému pomůže vytvarovat vlasy do hladka fénem. Teprve poté nastoupí ke slovu žehlení, vždy po malých pramenech a každý pramen ošetřený stylingem pro žehlení vlasů. Kudrnaté vlasy potřebují ještě finální uhlazení vysoce lesklým sérem nebo sprejem, který uzavře kutikulu a dodá těmto vlasům lesk a poddajnost.

 

Náš stylový tip: Pokud nejde jen o příležitostnou úpravu vlasů do hladka, nezbývá než zvolit náročnější metodu úpravy vlasů. Dnes by vám v každém dobrém kadeřnictví měli nabídnout kromě permanentní trvalé také chemické narovnání vlasů pomocí tzv. narovnávačů nebo relaxérů. Jde o obdobný proces jako při trvalení vlasů, vlasy se ale nenatáčí na natáčky, naopak, v průběhu působení se pročesáváním narovnávají do hladka. Vlasy je třeba po takovém zákroku perfektně ošetřit nejlépe nějakou intenzivní maskou. Čas od času je třeba ošetřit odrosty, aby kontrast mezi narovnanými a nově dorostlými vlasy nebyl příliš velký.

 

Náš stylingový tip: Pro příležitostné narovnávání kudrnatých vlasů doporučujeme kombinovat obě techniky uhlazování vlasů. Tedy nejprve vlhké vlasy narovnávat pomocí fénu a kartáče a zcela suché vlasy ještě vyžehlit do hladka pomocí žehličky. Kromě kombinace technik doporučujeme kombinovat také stylingové přípravky. Pro fénování a uhlazování vlasů je ideální nová stylingová pěna hot iron styling mousse, pro žehlení nový stylingový sprej free style constructor spray, oba přípravky patří do nové stylingové kolekce lybar young style – new look. Vyžehlený účes z kudrnatých vlasů ošetřete na závěr stylingovým leskem nebo pomádou.

 

A módní rada na závěr:

Zkuste kombinovat oba styly. Lokny a dokonale vyžehlené prameny vedle sebe. Je to velmi trendy a také sexy. Stačí třeba vyžehlit jen prameny kolem obličeje, nebo střídat ležérní vlny s vyžehlenými pramínky. Dokonce lze kombinovat i vlny a žehlení na jednom pramenu vlasů, například vyžehlením konečků vlasů. Můžete si dopřát i speciální „hranaté“ lokny, které se tvarují pomocí speciálních nástavců a nejlépe vyniknou právě na vyžehlených pramenech.

Náš stylingový tip: Pro kombinaci obou stylů ideálně využijete nové stylingové produkty z kolekce lybar young style – new look, třeba báječné vlastnosti stylingového spreje free style constructor spray a stylingové pěny twist&curl styling mousse, která je určena speciálně pro tvarování dokonalých vln, loken a kudrn. Ocení ji rovnovlásky i majitelky vlnitých a kudrnatých vlasů. Twist&curl pěna totiž nejen podrží tvar přirozených či vytvořených vln, ale také vlasy dokonale chrání před účinky tepla a před ztrátou elasticity. Takže krásné a lesklé vlny vydrží o hodně déle.

 

Slovníček  stylingu:

Stylingový lesk – lesk pro finální úpravu vlasů. Bývá obvykle ve spreji, někdy i s mírným tužícím efektem. Hodně intenzivní lesky jsou k mání také ve formě uhlazujících sér a pomád.

Stylingové lotion – tekutý přípravek pro tvarování účesu. Konzistencí připomíná velmi řídký gel. Lotion lze použít do vlhkých vlasů pro tvarování účesu fénem nebo do suchých vlasů pro žehlení.  Ideální je forma spreje s mechanickým rozprašovačem, umožňuje totiž velmi rovnoměrnou distribuci do vlasů.

Stylingový sprej – nejde o fixační lak pro finální úpravu účesu, ale tekutý stylingový přípravek určený obvykle pro úpravu vlasů teplem. Nejčastěji je ve formě mechanického spreje a nanáší se na jednotlivé prameny suchých vlasů těsně před žehlením.

Stylingová pěna – je to vlastně pěnové tužidlo, tedy stylingový produkt určený pro tvarování účesu. Může být v tlakovém provedení nebo s mechanickou pumpou. Stylingové pěny se nejlépe aplikují do vlhkých vlasů a účes se tvaruje fénem.

Stylingový krém – stylingový produkt ve formě krému. Některé se aplikují podobně jako tužidlo do vlhkých vlasů, ty se dále buď upravují fénem nebo po pročesání a úpravě tvaru účesu se nechají volně uschnout. Známější jsou stylingové krémy, které se nanášejí až do suchých vlasů pro zdůraznění textury vlasů a detailů účesu. Stylingové krémy mají tvarující efekt, obsahují složky pro ošetření a uzavření vlasové kutikuly a chrání vlasy před možným poškozením.

 

 

Naše příští téma celé věnujeme natáčení (vlasů J) a tedy  loknám, kudrnám, afroúčesům a všem natáčecím technikám, natáčkám, kulmám, krepování vlasů a dokonce i hranatým natáčkám...

 

   
30.08.2006 - Krása - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [49] monca13 [*]

  vždycky jsem chtěla mít vlnité husté vlasy a mám jemné a rovné - takže já bych nikdy nežehlila

  superkarma: 0 02.09.2006, 14:14:22
 2. [48] mamina71 [*]

  používám akorát lak

  superkarma: 0 30.08.2006, 21:56:48
 3. avatar
  [47] lenagirl [*]

  superkarma: 0 30.08.2006, 21:08:07
 4. avatar
  [46] lenkasegra [*]

  Na mé vlasy ani trvalá neplatí

  superkarma: 0 30.08.2006, 19:47:52
 5. avatar
  [45] wich [*]

  chuanita: Přesně. "Vstanu a jdu"

  superkarma: 0 30.08.2006, 19:24:29
 6. [44] lvicem [*]

  děkuji za prima tipy

  superkarma: 0 30.08.2006, 18:52:43
 7. avatar
  [43] verousek [*]

  já umím používat jen hřeben

  superkarma: 0 30.08.2006, 18:38:41
 8. avatar
  [42] Silveig [*]

  monca13: mám husté a kudrnaté vlasy...toužím porovných hřebíkách, neb je to kudrnatá pruda

  superkarma: 0 30.08.2006, 17:44:17
 9. avatar
  [41] zauzka [*]

  ani jedno

  superkarma: 0 30.08.2006, 17:36:45
 10. avatar
  [39] Clerenc [*]

  Zehlim,tak jednou tydne,jak mam chut a cas. Kdyz nezehlim, mam vlasy strasne rozlitane:-(

  superkarma: 0 30.08.2006, 15:16:36
 11. [38] Agentka.007 [*]

  Lybar teda fakt nemusím, no i když teď to třeba vylepšili, ale já mám tužidlo od Schwarzkopfu a to mi vyhovuje.

  superkarma: 0 30.08.2006, 14:45:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [37] Had [*]

  Snažím se na vlasy toho patlat co nejméně a nechat je být.

  superkarma: 0 30.08.2006, 14:07:53
 2. [36] Olca [*]

  ani jedno

  superkarma: 0 30.08.2006, 14:05:40
 3. [35] FAXÍK [*]

  vše vlasů škodí fény,kulmy atd.

  superkarma: 0 30.08.2006, 13:59:09
 4. avatar
  [34] narciska [*]

  Meander 27:

  superkarma: 0 30.08.2006, 13:58:11
 5. avatar
  [33] sigi [*]

  Barracuda: Tak to jsme dvě. Úplně mě to každodenní mytí vlasů ubíjí, ale holt je to nutnost, jinak nemůžu mezi lidi

  superkarma: 0 30.08.2006, 12:43:43
 6. avatar
  [32] Suzanne [*]

  Do svých pětadvaceti jsem trvalila nebo kulmovala. Ale teď, co jsou v módě vyžehlené vlasy, pouze umyju a jdu

  superkarma: 0 30.08.2006, 12:29:15
 7. avatar
  [30] aiša [*]

  monca13: mám vlasy jako ty ale krátký je nesnesu

  superkarma: 0 30.08.2006, 11:49:59
 8. avatar
  [29] monca13 [*]

  dřív jsem používala kulmu, teď tzv. kulmofén - takový ten ježek - fén a kulma v jednom

  superkarma: 0 30.08.2006, 11:16:19
 9. avatar
  [28] monca13 [*]

  chtěla bych mít husté vlnité dlouhé vlasy a zatím mám jemné, rovné, rychle se mastící, takže chodím ostříhaná na kluka

  superkarma: 0 30.08.2006, 11:13:14
 10. avatar
  [27] Meander [*]

  Moje vlasy žijí vlastním životem nezávisle na přání majitelky. Tak je nechávám být, respektujeme se vzájemně. Vzít na ně kulmu, asi by mi v noci slezly z hlavy a vypíchly oči.

  superkarma: 0 30.08.2006, 11:09:11
 11. [26] Mončí [*]

  ...sem vám něco udělala?
  Klidně si tu píšete jak máte hustý kudrnatý/vlnitý vlasy
  a já ( na hlavě tři rovný chlupy ) to musím číst.
  To je ale nespravedlnost!!!

  superkarma: 0 30.08.2006, 10:44:03
 12. avatar
  [25] Handa [*]

  Jednou kudrnatý, pak zase rovný, pak jemně zvlněný, hlavně když jsou zdravé a upravené.

  superkarma: 0 30.08.2006, 10:41:40
 13. avatar
  [23] xjannickax [*]

  nedělám nic..mám mírně kudrnaté vlasy..a vyhovují mi..neničím si je..

  superkarma: 0 30.08.2006, 10:21:49
 14. avatar
  [20] wich [*]

  Mám dlouhé blond kudrnaté vlasy a jiné už bych nechtěla . Nemusím s nimi po umytí nic dělat, k ranní úpravě mi stačí prsty a trochu gumy na vlasy. Když chci vyrovnat, postačí mi velké natáčky

  superkarma: 0 30.08.2006, 10:16:55
 15. avatar
  [19] Ťapina [*]

  A co takhle "nechat na pokoji"?

  superkarma: 0 30.08.2006, 09:56:59
 16. avatar
  [18] edith1975 [*]

  Mám rovné vlasy a chtěla bych alespoň vlnité. Používám natáčky, jsou šetrnější než kulma

  superkarma: 0 30.08.2006, 09:54:01
 17. avatar
  [17] Zzuzzka [*]

  Ani žehlit, ani kulmovat

  superkarma: 0 30.08.2006, 09:26:31
 18. avatar
  [15] LuciBary [*]

  Beruška1: Jsem na tom stejně, takže většinou nosím vlasy v culíku, ten drží vždycky.

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:51:40
 19. avatar
  [14] Beruška1 [*]

  Mám rovné, ale velice jemné vlasy, takže z nich stejně žádný účes nikdy pořádně nevytvořím. Stejně se mi vždycky hned narovnají a splihnou.

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:45:58
 20. avatar
  [13] Stana55 [*]

  Vlasy jako hřebíky těžko se upravují

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:39:24
 21. [10] Januše [*]

  žehličku na vlasy si nedávno koupila dcera a je s ní moc spokojená. Po její použití vypadají vlasy báječně.

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:22:02
 22. avatar
  [9] Trinitty20 [*]

  Mám rovné vlasy takže si je občas natočím, aby byla nějaká změna

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:19:23
 23. avatar
  [8] kulena [*]

  Souhlasím s Deafinou, že hezký tvar hlavy snese jakékoliv vlasy.Mě se líbí taková ta dlouhá hladká ofina, někdy se mě i podaří. Ale běda jakmile zaprší, nebo je vlhké počasí, to se mě okamžitě zkroutí do nemožného tvaru a já zuřím.

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:16:39
 24. avatar
  [7] Janecka [*]

  Já mám mírně kudrnaté a až ny í jsem s nimi spokojená. jako mladá jsem chtěla a záviděla kamarákám rovné vlasy.

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:14:09
 25. avatar
  [6] dzijana [*]

  monca13: to je fakt.Odjakživa jsem byla kudrnatá a měla jsem tendenci vlasy rovnat.Po dvou dětech a letech barvení a odbarvování mám vlasy lehce vlnité a trpím.Když je vyžehlím,zkroutěj se,když je vysuším difuzérem,tak se narovnají...

  superkarma: 0 30.08.2006, 08:08:10
 26. avatar
  [5] Deafina [*]

  To já jsem vždy toužila akorát po hezkém tvaru hlavy, na takové se uplatní vlasy jakékoliv, i žádné.

  superkarma: 0 30.08.2006, 07:54:09
 27. avatar
  [4] monca13 [*]

  podle mých zkušeností rovnovlásky touží po kudrnách a naopak

  superkarma: 0 30.08.2006, 07:32:05
 28. avatar
  [3] žafra [*]

  ježiši zas je něco nového na trhu? kdo to má pořád zkoušet ...možná vyzkouším

  superkarma: 0 30.08.2006, 07:10:38
 29. avatar
  [2] Amálie [*]

  Mam rovné, husté a lesklé vlasy a nikdy jsem jiné nechtěla Moc kudrlin se nedá upravit a vyhlazené zvlněné se v jakémkoli vlhku zkroutí. Rovné vlasy když chci, mam rovné a hladké, když nechci, vytvořim za chvilku vlnky. Rovné vlasy jsou i zdravější a víc vydrží. Neznam ani třepení, lámání, atd... Prostě bych neměnila

  Bohužel neznam moc žen, které by byly se svými vlasy spokojeny

  superkarma: 0 30.08.2006, 06:41:35
 30. [1] kornoutek [*]

  zase něco nového, kdo se v tom všem má vyznat

  superkarma: 0 30.08.2006, 06:26:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme