...a ani o dovolené nenechám vlasy odpočinout. Píše naše čtenářka s nickem sisinapipi. Přidává nám pár pěkných příhod a domácí recepty na vlasové zábaly, které jí vždycky daly vlasy do kupy

Dobrý den, krásně prožitou dovolenou už mám za sebou. Co jsem si z ní přivezla? Bronzové opálení, prázdnou peněženku, přečerpaný limit na bankovním účtu a poškozené vlasy. O svoje vlasy pečuji nadstandartně ale ostré sluneční paprsky, chlorovaná voda, mořská sůl a písek jim dala letos zabrat. Vlasy jsem měla  nepřijemné na dotek, suché, lámavé těžko upravitelné. Barva vyšisovaná a konečky roztřepené. Dopřála jsem jim regeneraci olejem, majonézou a zase září.  Kadeřnice mi udělala barvu tón v tónu a s mými 120 000 vlasy jsem spokojená.

Nebojím se s účesy experimentovat, občas mě přepadne choutka radikálně si změnit vzhled. Když mám dlouhou hřívu, toužím po krátkém účesu  a naopak, při krátkém chci mít zase záplavu dlouhých. Moje oblíbená kadeřnice se nebrání představivosti, a nikdy mi její výsledky nepřinesly kýžené ovoce. Přiznám se, že ani o dovolené nenechám vlasy odpočinout fén a žehličku musím mít při ruce. 

Ale barvit si vlasy v hotelovém pokojí by mě ani nenapadlo. Samozdřejmě šampon a kondicionér ten mi chybět nesmí. V poslední době jsem si zvykla používat vlasovou kosmetiku oright jsem s ní maximálně spokojená. Co může být horší než pocit, když strávíte desítky minut úpravou účes, vyrazíte na opalovačku, u které na pár minut zaberete. Vzbudí vás mokrý pocit a zjistíte, že vám na hlavu chčije pes.

Jo tak toto se  mi opravdu stalo, než jsem se stačila vzpamatovat z toho šoku, stačila jsem ze sebe jen vyhrknout. Až tě chytím, tak tě taky pochčiju. Okolí se velice bavilo, ale mně teda do smíchu nebylo. Dcerka také laborovala, když si u stříhání obrázku ostřihala ofinu. Proč jsi to udělala?? Mami mně to padalo do očí!  Myslím si, že léto vyžaduje větší péči o vlasy, já ty své rozmazluji balzámy a zábaly i maskami. Investice do šamponu se vyplatí. Některé dokážou z vlasů odstranit chlor a sůl, dokonale vyživit a zregenerovat. 

Jaké mám odzkoušené domácí zábaly?

Olivový olej+ žloutky+ trošku citronové šťávy+ bílý jogurt.. Nanesu na umyté vlasy zabalím do fólie a nechám působit na cca 20min. A výsledek vlasy jsou krásně hebké.

Při žloutkovém zábalu nezapomeňte umýt vlažnou vodou, aby se vám to vajíčko neuvařilo :)

Kdo říká, že jídlo nepatří na hlavu, neví, co je dobré! Taková zakysaná smetana to je bašta pro vlasy. Jablečný ocet je dobrý na lesk.  Moje maminka si do šamponu přidává sodu kvůli objemu.

 A co takhle kakaová nebo kávová maska? 2 lžíce  kakaa, jedna lžíce kávy turka a jedna lžíce rozpustné kávy+ půl sklenice mléka. Nechat asi 20 minut na vlasech pak spláchnout.

Skvělá maska je i z avokáda, které rozhňacám  a přidám dvě lžíce medu.  A kdo má lupy tak prý pomáhá -2 lžičky soli, 1 lžíce olivového oleje. Finální lázeň pro vlasy je i pivo! Ale to nerad vidí můj chlap.

Hezký den a nestaňte se otroky svých účesů:))))))))

Sisinapipi

Milá Sisinapipi, díky nejen za vtipné příhody, ale i za recepty. Já osobně jsme vyzkoušela olivový olej a mohu jen doporučit. Vlasy jsou po něm „jako nové“

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a vlasy o (po) dovolené, milé ženy-in?

  • Jste spokojená s barvou a kvalitou svých vlasů po dovolené?
  • Jak se o ně staráte před a během dovolené? Stejně jako kdykoliv jindy v roce, nebo je necháváte odpočívat?
  • Vozíte s sebou barvu na vlasy, kondicionéry, fény a žehličky? Používáte přípravky proti vysoušení a vyšisování?
  • Máte nějaké speciální prázdninové účesy?
  • Chráníte si vlasy klobouky, šátky, nebo kšiltovkami?
  • Svěřujete své vlasy před dovolenou a po dovolené kadeřnici? Jaké „procedury“si necháváte dělat?
  • Dáváte si vlasy do kupy sama? Máte nějaký recept na domácí zábaly?
  • Už vás někdy prázdninový „účes“inspiroval ke změně image?

Napište mi, pošlete třeba prázdninovou fotku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na balíček úžasné vlasové kosmetiky značky SYOSS

cena

 

Reklama