Domácnost

Žehlení za polovinu času

Žehlení je třífázový proces. V první fázi dochází k uvolnění vláken díky páře, následně k jejich napřímení, ideálně pomocí vysoce kvalitní žehlicí plochy. Na závěr je nutné vše zafixovat teplem. S tímto souvisí jednoduché pravidlo. Čím více páry použijete na úvod, a zároveň čím větší je její tlak, tím více se vlákna uvolní, a tak usnadní a zrychlí i následující dva kroky.

phillipsPhilips představuje systémové žehličky, u kterých je na rozdíl od klasických napařovacích žehliček pára vyráběna v samostatném bojleru a poté pomocí hadice přenášena pod tlakem do žehličky. Toto řešení má mnoho výhod.  Díky získanému vyššímu výstupu páry s mnohem větším tlakem dochází k rychlejšímu žehlení. Tento fakt umožňuje žehlit i více vrstev oblečení najednou či zvolit vertikální napařování. Systémové žehličky za pomoci většího množství páry nabízejí šetrnou péči o jemné oblečení, a to při mnohem nižších teplotách. Velikost nádržky na vodu a možnost doplnění vody během žehlení umožňují nepřetržitou činnost po mnoho hodin, přičemž jedna nádržka postačí až na dvě hodiny nerušeného žehlení. V neposlední řadě je zde i otázka váhy. Systémové žehličky jsou díky oddělenému bojleru výrazně lehčí než ty klasické.

phillipsNové systémové žehličky Philips GC 8460 a GC 8420 s odnímatelnou nádržkou na vodu o objemu 1,6 l nabízejí výstup páry 110 g/min s tlakem 5 barů a parní impuls 170 g/min a 160 g/min. Oba modely jsou schopny velmi rychlého zahřátí, k provozu jsou připraveny po dvou minutách. Pro větší pohodlí jsou na špičce žehlicí plochy Steam Glide umístěny speciální podlouhlé otvory pro propuštění páry, které dovolují dokonale vyžehlit i taková místa, jako jsou límečky, kapsy, puky nebo drobné dětské oblečení. Po celé délce žehlicí plochy je drážka pro pohodlné žehlení okolo knoflíků. Díky funkci Calc-Clean lze na žehlení používat vodu z vodovodního kohoutku, údržba bojleru je i tak velmi jednoduchá. Po každých 10 žehleních jej stačí pouze vypláchnout. Během používání u vyššího modelu GC 8460 jistě oceníte automatický navíječ síťové šňůry (1,8 m), u obou pak praktický zámek pro přenášení. Systémové žehličky Philips GC 8460 a GC 8420 jsou vybaveny kontrolkou informující o prázdné nádržce, připravenosti páry a dosažení požadované teploty. Mezi bezpečnostní prvky obou žehliček patří automatické vypnutí při přehřátí, opomenout bychom neměli ani praktickou žáruvzdornou podložku.

phillipsNa rozdíl od klasických napařovacích žehliček je pára v systémové žehličce Philips GC 6450 taktéž vytvářena v odděleném bojleru. Odtud je pak pod tlakem 4 bary hnána hluboko do vláken žehleného prádla. Díky tomu je prádlo rychle zbaveno tzv. paměťového efektu, a žehlení je tak daleko snadnější a až dvakrát rychlejší. Navíc 0,8 litrový bojler umožňuje nepřetržité žehlení bez doplňování vody po dobu téměř dvou hodin a zajišťuje trvale vysokou produkci páry 100 g/min. Pro větší pohodlí jsou na špičce nepřilnavé žehlicí plochy umístěny speciální podlouhlé otvory pro propuštění páry. Žehlička po celé své délce nabízí drážku pro žehlení kolem knoflíků. Díky funkci Calc-Clean lze na žehlení používat vodu z vodovodního kohoutku, přičemž údržba bojleru je i tak velmi jednoduchá. Po každých 10 žehleních jej stačí pouze vypláchnout. Pro větší bezpečí je nová systémová žehlička vybavena funkcí automatického vypnutí při přehřátí.  Pro dokonalý přehled disponuje kontrolkami informujícími o prázdné nádržce, připravenosti páry a dosažení požadované teploty.

Více na www.philips.cz

   
09.10.2009 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] sjuu [*]

  mám obyčejnou Etu, ale tchýně má tuto s parním systémem, musím teda smekout fakt je to rozdíl. Ale na to moje žehlení mi stačí žehlička do 1000 Kč.

  superkarma: 0 21.10.2009, 11:59:21
 2. [6] magies [*]

  Sml16Má m napořovací ta mi stačí snad až odejde

  superkarma: 0 19.10.2009, 12:02:13
 3. avatar
  [5] lenagirl [*]

  mám a je to bomba,dříve jsem nerada žehlila a teď mě to nevadí jde to skoro samo Sml67

  superkarma: 0 10.10.2009, 22:07:18
 4. avatar
  [4] páťa [*]

  Mám a už bych neměnila

  superkarma: 0 10.10.2009, 19:32:36
 5. avatar
  [3] femme [*]

  žehlím tak minimálně, že mi na to stačí moje 30 let stará napařovačka Sml26Sml58

  superkarma: 0 10.10.2009, 14:45:31
 6. avatar
  [2] Žábina [*]

  líbí se mi a i o ní uvažuju....do budoucna, mám zánovní napařovací žehličku Philips, tak až odejde

  superkarma: 0 09.10.2009, 11:47:53
 7. avatar
  [1] wich [*]

  Naštěstí už nežehlím.

  superkarma: 0 09.10.2009, 10:47:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme