žehleníHola, hola, škola volá, slyšíme na každém kroku. Začal pravidelný koloběh školního roku. Každé ráno oblečeme děti do školy, přidáme oblečení na kroužky, sportovní aktivity…vzniká tak nepřeberné množství prádla, které je potřeba nejen vyprat, ale hlavně vyžehlit, aby dětičky byly jako ze škatulky. Pokud jste větší rodina, která častěji do týdne žehlí větší množství prádla, máme pro vás tip. Zkuste parní gernerátor. Inženýři značky Tefal se snaží usnadnit žehlení a zefektivnit práci ve všech domácnostech, a tak rok od roku své výrobky vylepšují a nabízí špičku v oboru.  A právě parní generátor, nebo chcete-li parní stanice, je žehlení nové generace. Jedná se v podstatě o vysoce výkonné žehlící systémy, které jsou schopné vygenerovat velké množství páry, která je dodávaná do prádla pod tlakem.

Parní generátor vytvoří až 6x více páry než běžná žehlička a nejnovější typy parních stanic pracují s tlakem páry až 6 barů. Ve srovnání s běžnými žehličkami je pára velmi efektivně využita a vysoký tlak dopraví páru až do vnitra vláken. Žehlení parním generátorem zrychlíte až o polovinu, dosáhnete snadno a rychle dokonalého výsledku a vám zbyde více času na rodinu. Navíc řada Tefal Pro Express Auto Control disponuje tak zvanou „chytrou technologií“ nebo-li „smart control“, která je schopna automaticky nastavit ideální kombinaci teploty a páry pro každý typ textilie je jedním dotykem. Vybrané parní generátory značky Tefal mají unikátní patentovaný odvápňovací systém Anti-Calc, který prodlužuje životnost generátoru a zabudovaná kontrolka včas upozorní, že je třeba jej vyčistit.

Více o parních generátorech Tefal zde.

Aby pro vás žehlení bylo ještě o trochu příjemnější, poradíme vám, jak na to.

Žehlící prkno
žehleníVýběr žehlícího prkna. Základem je dobrá stabilita. Zabezpečuje vaší žehličce oporu a zabraňuje kymácení. Vyberte si robustní konstrukci se silnými nohami s neklouzavým povrchem, dostatečně vzdálené od sebe. Vyzkoušejte např. žehlicí prkno Rowenta Pro Comfort IB5100, které nabízí vysokou odolnost a stabilitu a bylo certifkováno přední odbornou institucí TÜV. Výška musí být nastavitelná, aby vyhovovala tělesné výšce každého, kdo žehlí. Nastavte žehlicí prkno do výšky kyčelního kloubu. Ať už žehlíte vsedě či vestoje, měli byste být schopni umístit dlaň na prkno bez ohýbání zad a paží. Snažte se ho umístit poblíž otevřeného okna a zdroje světla. Před žehlením vždy zkontrolujte, zda povrch žehlicího prkna a žehlicí plochy žehličky jsou čisté.

Základní principy žehlení
žehleníPraním se látka mění. Tkaná vlákna působením vody a tepla během praní povolují a obnovuje se jejich přirozený tvar. Když se látka suší, vlákna tuhnou do náhodných tvarů a pozic. To je důvod, proč musí být tkaná vlákna pečlivě žehlena. Potřebujete proto páru, aby vlákna povolila a dala se tvarovat tlak, aby se vyrovnala do požadovaného tvaru a teplotu, která zafixuje výsledek žehlení a vysuší přebytečnou vlhkost. Žehlení parou vyhlazuje záhyby s tou největší péčí. Každá tkanina vyžaduje pro dokonalý výsledek rozdílnou teplotu a páru. Tefal Pro Express Auto Control nabízí optimální přednastavenou kombinaci teploty a páry pro každý druh textilie, nejvyšší parní výkon ve své třídě, a tak žehlení půjde opravdu od ruky. Síla takovéto páry umožňuje například i žehlení více vrstev najednou a tak snadno a rychle vyžehlíte i ložní prádlo.

Žehlicí plocha, která je vždy čistá
žehleníPro rychlé žehlení je velmi důležité to, jak snadno klouže žehlicí plocha po prádle. Parní generátory Tefal Pro Express jsou vybaveny žehlicí plochou s patentovanou technologií Glide Protect Autoclean, která zajišťuje nejvyšší kluznost a samočistící efekt. Trvale zabezpečuje čistou žehlicí plochu díky katalyzátoru, který odstraňuje při žehlení nečistoty z textilie a tím zabezpečuje dlouhotrvající kluznost desky.

Čtenářky www.zena-in.cz testovaly
žehleníBěhem léta mělo deset čtenářek možnost otestovat parní generátor Tefal Pro Express Auto Control a výsledky testování jsou více než pozitivní. Všechny se shodly, že by tento parní generátor rády používaly i do budoucna a rozhodně by jej doporučily svým kamarádkám a známým. Mezi nejlépe hodnocené vlastnosti patřily zejména velmi dobrá kluznost žehlící plochy, rychlejší odstranění záhybů než běžnou napařovací žehličkou a tak úspora spousty času a dále fakt, že prádlo stačí přežehlit jen z jedné strany díky velkému množství páry. Čtenářky, které testovaly parní generátor Tefal Pro Express Auto Control, se taktéž shodly, že mnohem lépe vyžehlí například pánské košile, bavlněná trika nebo ložní prádlo.

Více o parních generátorech Tefal Pro Express Auto Control naleznete na odkazu zde.

Reklama