žehleníTy tam jsou doby, kdy kopy prádla budily hrůzu. Dnes technika pracuje téměř za vás a ušetří spoustu času i námahy. Žehlení budiž důkazem, jak technický pokrok usnadňuje hospodyňkám život. Navíc se z něj díky efektivnímu napařování či hladkým žehlicím plochám stává téměř oddych (vždyť až 80 % spotřebitelů ho provozuje při sledování televize). Navíc, máte-li takového pomocníka, jako je první bezdrátová žehlička, která opravdu funguje – Tefal Freemove, jde vám to opravdu pěkně od ruky.

 S Tefal Freemove se můžete volně pohybovat okolo žehlicího prkna bez omezení. Nehrozí tak tedy žádné pomačkané prádlo či přetočená šňůra, která vám jen brání zajet žehličkou až na samý okraj prkna. Technologové a ergonomové známé francouzské značky žehleníTefal si opravdu dali záležet a vyvinuli žehličku dodávající svobodu během žehlení avšak při zachování perfektního výkonu srovnatelného s nejvyššími žehličkami na trhu* - bezdrátovou žehličku Tefal Freemoce. Jen rychlé a pohodlné žehlení, kdy pohyb s touto žehličkou bude pro vás naprosto přirozený. Dobíjecí základna, se systémem Easyfix, se totiž jednoduše připevní přímo na žehlicí prkno a vy pak jen pohybem dopředu a dozadu spokojeně žehlíte. Základna je přizpůsobená přirozenému horizontálnímu pohybu při žehlení a navede žehličku plynule do základny díky unikátnímu tlumícímu systému. Na rozdíl klasické žehličky, kterou vždy stavíte na spodní část a při každém odložení a znovupoužití ohýbáte své zápěstí nahoru a dolů a zbytečně jej tak namáháte.

Dokonalé výsledky zaručí výkon srovnatelný s nejvyššími žehličkami na trhu* a 5 exkluzivních inovací: systém volitelné variabilní páry, ergonomická rychlonabíjecí základna se dvěma patenty, dvojitý anti-drip systém proti odkapávání a  samočistící žehlící deska Autoclean Catalys s Paladiem. Speciální základna nabízí rychlé a intuitivní dobití žehličky bez baterií, a tím zaručí dlouhou životnost. S Tefal Freemove vyžehlíte až 10 košil za hodinu a takový výkon už stojí za to. Je na čase užít si svobody během žehlení.

Pár rychlých tipů pro dokonalé žehlení

Bez prkna to nejde – konec žehlení na stole. Prostorné a hlavně stabilní žehlicí prkno s kvalitním povrchem nesmí chybět v žádné domácnosti. Snažte se umístit prkno blízko otevřeného okna a zdroje světla. Vyzkoušejte Rowenta žehlicí prkno Pro Comfort Stable, jehož odolnost a vysokou odolnost byla certifikována nezávislou institucí TÜV.

Předvýběr – rozdtřiďte prádlo podle teploty, při níž ho lze žehlit. Začněte u nejnižších teplot a postupujte k nejvyšším.

• Přibližně 110 °C pro hedvábí a syntetiku (polyester acetát, akryl, polyamid a další umělá vlákna)

• Přibližně 150 °C pro vlnu

• Přibližně 200 °C pro bavlnu a len

Síla páry – jen některé typy tkanin (např. hedvábí) vyžadují žehlení nasucho. Na ostatní tkaniny lze páru klidně použít. Většina přístrojů má variabilní nastavení páry pro žehlení i jemných látek. Mnohé žehličky disponují též parním rázem, který vyvine vysoký tlak páry najednou. Tefal Freemove má například variabilní páru až 35 g/min s parním výkonem až 170g/min.

* ve srovnání s kvalitou žehlení Tefal FV5211, testováno nezávislou laboratoří

Reklama