Vysoký, tmavovlasý, s dokonalou atletickou postavou a uhrančivým pohledem – to je ideál mnoha žen. Ale takový chlap se umí snadno proměnit v noční můru. Své o tom ví čtenářka Glady.

Přečtěte si příběh, čtenářky Glady, která se spálila a ze zkušenosti (naštstí) vyšla dobře poučená...

(Ne)stejný typ chlapa

Jako dívka v pubertálním a v postpubertálním věku jsem měla jasně vyhraněnou představu o ideálním muži (stejně jako asi všechny dívky v tom věku). Vysoký, tmavovlasý s uhrančivýma očima a atletickou postavou. Charakterové vlastnosti jsem jaksi neřešila.

Pravda, že jsem asi se dvěmi podobnými  chlapci i chodila, ale záhy jsem poznala, že takové typy přitahují asi většinu dívek a já se nechtěla o ně dělit, takže tyto mladé vztahy nedopadly.

V 21 letech jsem poznala dalšího již hotového muže, který takřka vyhovoval mým ideálům. Urostlý, pohledný, zábavný – ve společnosti vždy jen jiskřil. Prostě jsem si myslela, že jsem našla muže svých snů. Logickým důsledkem bylo, že jsme spolu začali žít. Netrvalo dlouho a čekala jsem svoje první dítě.

Plánovali jsme svatbu až po jeho narození, protože jsem se nechtěla vdávat s bříškem. Těhotenství probíhalo v pohodě, oba jsme se na příchod potomka velice těšili. Náhlý zvrat nastal po narození dítěte, které jsme tak očekávali. Partner prostě neunesl, že u mě není na prvním místě.

Neunesl, že nejdřív musím večer nakrmit a vykoupat dítě a pak teprve nachystám večeři jemu. Z milého, láskyplného muže, kterého jsem si vysnila, se najednou stal tyran a despota.

Začal šíleně žárlit na dceru a na všechny v mém blízkém okolí. No a to už bylo velice blízko k prvním fackám, které přistávaly na mé tváři nečekaně a bezdůvodně. V tomto okamžiku jsem byla vděčná za to, že jsme se nevzali. Nemínila jsem trpět jeho stále častější útoky a odstěhovala jsem se i s dcerou zpět k rodičům. Anabázi sporů o dceru  a neplacení výživného vynechám, protože to není předmětem našeho tématu.

Po této zkušenosti jsem se mužům vyhýbala a byla jsem s dcerou sama až do jejich patnácti let.

A pak jsem ho potkala. Vůbec nebyl urostlý s atletickou postavou ale naopak s mírným bříškem.

Vůbec nebyl černovlasý s uhrančivýma očima. Ale jeho oči byly upřímné a plné pochopení. Protože jsem byla od poslední zkušenosti k mužům nedůvěřivá naše sbližování bylo pozvolné a nenásilné.

Poznala jsem jak je hodný, obětavý a připraven mi kdykoliv a s čímkoliv pomoci. Dnes už jsme spolu dvanáct let a náš vztah za tu dobu neměl sebemenší trhlinku. Jen pevně doufám, že nám to ještě do dlouhou dobu vydrží.

Takže ze svého mužského ideálu jsem slevila ale našla jsem skvělého muže a jsem za to vděčná.

Glady

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 9. 2013: (Ne)stejný typ chlapa

  • Vybíráte si partnery podle jednoho mustru?

Na tuto jednoduchou otázku existuje v zásadě jednoduchá odpověď. Já ale po vás budu samozřejmě chtít, abyste ji rozvedla, a to ať už bude negativní, nebo pozitivní. Popište alespoň dvě své zkušenosti s muži a postavte je do kontrastu. A můžete to vzít po té povahové, ale i vzhledové stránce.

Protože jde o citlivé téma, zase jednou vyhlašuji nickovou anonymitu – pokud ji chcete využít, podepište se jako Anonym.

avonNejzajímavější příspěvky budu uveřejňovat v novinkách magazínu v pátek 27. 9. 2013, zasílejte je tedy nejpozději tento den do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce...

Jednu z přispěvatelek jako vždy odměním. Tentokrát je dárek opravdu lákavý: parfém little gold dress od Avonu!

Reklama