O tom, že jsou moravské sklípky zrádné, se traduje nejedna historka. Vejdete tam a střízliví se ven nedostanete. Čtenářka Lída má s podobným sklípkem své zkušenosti: přečtěte si její návod, jak zařídit, aby nastávající do hospody ani nepáchnul...


Tato opilecká historka se sice nevztahuje k Silvestru, ale i tak stála za to. Stala se již před hodně lety, ale stále na ni vzpomínáme.

Tehdy jsme měli před svatbou a přípravy byli v plném proudu, peklo se cukroví a bylo domluveno víno z moravského sklípku. Bohužel jsme tam jeli ve špatném složení, řidič ten pít nemohl, já a moje budoucí tchyně jsme prakticky nepily a budoucí manžel, ten sice alkohol pil, jenže také žádná sláva.

Když jsme dojeli do moravské vesničky kde jsme měli víno domluvené, tak jsme se nestačili divit. Na majiteli sklípku bylo již vidět, že toho dost vypil, jel před námi na kole kličkujíc po silnici. Vlastně byl div, že jsme dojeli v pořádku a nespadl nám pod kola. Jenom co jsme tam dojeli, zjistil, že zapomněl klíče od sklepa doma. A aby jsme nečekali jen tak zbůhdarma, zatímco jel pro klíče domů, svěřil nás do péče do vedlejšího sklípku. A tam to začalo, bílé víno střídalo červené a burčák a my s tchyní lehce ucucávali a s budoucím manželem měnili své plné skleničky za jeho prázdné. To samé nás čekalo po odemčení toho pravého sklípku.

No, manžel hrdina se obětoval a pil za tři, i když v chládku sklípku mu to vůbec nevadilo. Bohužel nastala doba návratu, náš hrdina vzal do každé ruky jeden demižon a vyšli jsme ven na vzduch. A to byl jeho poslední hrdinský čin, sedl mezi demižony a nebyl schopen kroku. Cestou jsme stavěli na WC a mého nastávajícího potom hledali po lese, kam se vydal místo směrem k autu. No, přesto to přežil, ale od té doby dlouho nepil ani pivo.

Všem přeji krásné prožití Silvestra a na Nový rok málo bolehlavu po oslavách. A do nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky a spokojené rodiny.

Lída

Poz. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Pište mi dnes své humorné opilecké historky a vyhrajte speciální balíček pro alkoholika-zvrhlíka!

  • Napiště mi o své největší opičce!
  • Zažila jste nějakou veselou opileckou stóry s kamarádkami? S manželem?
  • A co pooslavový bolehlav?
  • Posílejte své opilecké fotky s trefným komentářem!
  • Vaše opilecké historky čekám na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz
Reklama