Čtenářka Tetička25 se v dnešním tématu přiznává, že ze psů má strach. To je při jejím zaměstnání poštovní doručovatelky ovšem trochu problém…

Ze svého strachu ze psů se v dnešním tématu vypsala čtenářka Tetička25.


Zdravím všechny milovnice psů.
Já se řadím spíše na druhou stranu i když se nedá říci, ne že bych je nemilovala, ale mám z nich velký respekt a nevěřím jim.
Můj strach pochází už od dětsví. Moje maminka byla celý pracovní věk vedoucí na poště na vesnici a v té době jsme byli jední, kteří měli v obci pevnou telefonní linku a mamka i době, mimo službu musela přijímat telegramy a telefony, tak jsem často byla vyslána telegram doručit. Na vesnici měl téměř každý u domu psa, většinou pouliční směs a ti byli pěkně ostří.
Když jsem začala navštěvovat střední školu, už jsem mohla o prázdninách vystřídat doručovatelky, aby si vybraly dovolenou a dva měsíce roznášela poštu - noviny, dopisy, menší balíčky, důchody. Tehdy jsem pochopila, že já poštovní doručovatelka s taškou plnou různých pachů a pejskové spolu kamarádit nebudeme. První týden jsem vždy překovávala strach hodit do schránky dopis, když z druhé strany dorážel hafan. Otevřít taková vrata a jít s doporučeným dopisem nebo důchodem pro podpis jsem nedala.
Volně pobíhající psi po vesnici, to byla přímo katastrofa, tak rychle s větrem o život jsem na kole snad už nikdy nešlapala, ale ono to ani nešlo moc šlapat, když doráželi na nohy. Takže jsem mívala i nohy nahoře a řítila se jak divoká střela neznámo kam.
Když se babky nedočkaly svých důchodů, začaly chodit na poštu a ptát se, proč jsem nedorazila a pak omlouvaly své psí miláčky, jak jsou hodní a poslušní. Po týdnu už byli všichni psi vzorně přivázaní a já mohla doručovat, ale nikdy jsem stejně těm maxi řetězům nevěřila, že je nepřervou.
Po těchto prázdninových zážitcích jsem nikdy po pejskovi nezatoužila.
Rodiče na vesnici psa mají, nejprve voříšky a teď mají posledních 12 let zlatého retrívra, který mě svojí klidnou povahou učí mít pejsky ráda.
Mezi chlupáče, které už jsem pamlsky rozmazlila patří sousedův westík, kterého na fotce připojuji, tady už kamarádíme tak, že je ochoten se mazlit on i já.

teticka

Pejskové a chovatelky zdraví vás nechovatelka psa,

Tetička25

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední odpolední novince se dozvíte, kterou čtenářku jsem odměnil pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu.

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

A kterých 5 čtenářek za svůj příspěvek získalo slíbených 2.000 extra bodyů do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama