Zdraví

Zdravý život vám přivezou domů

Prakticky ze všech médií se na nás dnes valí zaručené informace, jak správně hubnout, jak si správně sestavit svůj jídelníček, jak často a kdy jíst. Nejrůznější varianty diet na nás koukají ze všech hlavních stránek časopisů s hesly: Zhubněte 6 kilo za 14 dní. Většina z nás už díky přemíře informací tuší, jak bychom měli sami jídelníček upravit - že nejlepší cestou je jíst 5x denně v menších porcích, kdy výdej energie převažuje nad příjmem.

Daleko větší problém ale pak bývá, kde najít čas si každý den sestavit ten správný jídelníček, který by měl vhodné složení a určitou energetickou hodnotu. Když si ještě představíme, že bychom si tato jídla měli připravovat každý den a nosit s sebou do práce, je původně stanovený cíl v nedohlednu, a tak vydržet tento režim například dva měsíce a dosáhnout kýženého efektu se často po pár dnech či týdnech stává iluzí.

Pro všechny, kteří nemají dost času na každodenní pečlivou přípravu jídel, nebo ani neví, jak má takový správný jídelníček na celý den vypadat, je na našem trhu již druhým rokem unikátní systém zdravého stravování NutriCare, který Vám pomůže dosáhnout redukce váhy a lepší kondice díky zdravým a nutričně vyváženým jídlům, nebo prostě jen ušetřit čas.

 

Jednotlivé jídelníčky jsou sestaveny ve spolupráci s předními dietology a program je rozložen do několika různých typů podle potřeb klientů. Každý den, ve vámi určený čas a na vámi určenou adresu, je dodán celodenní jídelníček s nutričně vyváženou a velmi chutnou stravou. Jídlo je zcela čerstvé, připravené večer a v noci předchozího dne, bez jakýchkoliv konzervantů.

 

Tento nápad se zrodil v hlavě pana Jaroslava Vavřiny, který jako první přišel na náš trh s tímto konceptem. My jsme se rozhodli za ním vydat a položit mu několik otázek, které nás v souvislosti s tímto zajímavým stravovacím systémem napadly.

 

Jaká je vaše původní profese?

 

Úplně původní profese, kterou jsem i vystudoval, byla učitel. Ale už po pár měsících jsem utekl, v té době, k úplně novému oboru, reklamě. V agentuře jsem strávil 15 let.

 

Dietami se převážně zabývají ženy, kdy a proč se vám v hlavě zrodila myšlenka udělat u nás takovýto stravovací dietní systém?

 

Dietami se zabývají muži úplně stejně jako ženy, jen u nich nepatří mezi top tři konverzační témata jako u žen. Přece jen fotbal, práce a ženy jsou věci, o kterých se tolik nestydíme mluvit. Důkazem toho je, že systémem NutriCare se muži stravují ze 40 %.

 

Ale k odpovědi na otázku, kde se ta prvotní myšlenka zrodila. Byla to šťastná kombinace několika náhodných impulzů. Nářků mé krásné manželky, že po druhém miminku ne a ne zhubnout, volné kapacity kuchyně v restauraci, které jsem zrovna pomáhal s novým konceptem, a článku o americké firmě, která distribuuje instantní dietní potraviny po celé USA. A tyto tři základní body vedly k nápadu dodávat „pečené holuby až do úst“, ale v dietním balení.

 

Jak daleká cesta byla od nápadu k realizaci?

 

Od nápadu k první zavážce klientů to trvalo pouhých 7 měsíců. V tomto období jsme pracovali na webových stránkách a informačním systému, který za nimi funguje a umožňuje klientům jednoduše provádět změny v jejich programech, a nám na tyto změny pružně reagovat. Zároveň paní doktorka Kunová pracovala na prvních 30 dnech jídelníčků a naši kuchaři „pilovali jejich chuť a vzhled.

 

Jak se váš koncept postupem času rozvíjel? Jaká byla vaše původní představa?

 

Koncept má pro nás až nečekanou dynamiku rozvoje a většina novinek vychází z potřeb a požadavků našich klientů. Základní systém jsme rozšířili o dalších 40 dní jídelníčku. To znamená, že stálý klient dnes až po 70 dnech dostane stejnou skladbu denního menu, jako když začínal. Přidali jsme k základní řadě slim - na hubnutí, řady Active, Mama a Fresh. Před prázdninami jsme spustili levnější verzi programu Basic a systém rozvozu obědů a firemního cateringu Lunch time.

Další rozvojovou oblastí je řada vlastních výživových doplňků NutriCare Suplement. V lékárnách je dnes možné zakoupit naše L-Carnitiny a brzy přibude i kloubní výživa. Ve výrobě je naše nová kolekce fitness oblečení, kterou představíme před Vánocemi a v lednu vyjde Velká kniha nejen o hubnutí. Připravujeme ji společně s vydavatelstvím Výběr Reader's Digest.

 

Narazil jste na nějaké nepřekonatelné překážky, ať už se to týká legislativy, postoje lidí, reakcí na vaše služby apod.?

 

Hlavní překážkou, kterou nemůžeme a kvůli zachování nejvyšší kvality ani nechceme překonat, je omezená trvanlivost. Naše produkty jsou připravovány v noci a distribuovány ráno. Nepřidáváme žádné konzervanty ani jiná „vylepšovadla“, proto máme jednodenní trvanlivost. To nás na druhé straně omezuje v rozsahu distribuce, a z toho důvodu zatím působíme jen v Praze, kde máme jistotu, že jsme schopni zajistit čerstvou distribuci. Zároveň to byl i důvod, proč jsme po pilotním projektu zatím pozastavili výrobu vlastní řady sendvičů.

 

Překvapilo vás něco, co jste původně, když jste tuto myšlenku začal realizovat, neočekával?

 

Osobně mě nejvíce překvapila míra funkčnosti systému. Hned od začátku jsme se komunikačně chtěli vymezit proti zázračným přípravkům, po kterých zaručeně zhubnete. Proto mě překvapila 94% úspěšnost dosažení cílů našich klientů. Je to samozřejmě dáno odborností našich spolupracovníků dietologů, kteří za systémem stojí, ale na druhé straně si to vysvětluji i přístupem lidí, kteří když už se rozhodnou do systému investovat, tak ho skutečně dodržují.

 

Máte představu, kolik lidí již využilo vaše služby, a zda dosáhli touženého úspěchu?

 

Klientů, kteří se stravovali Systémem NutriCare více než měsíc, bylo cca 1000. Z nich několik stovek pod pohledem dietologů, a u nich je úspěšnost zmíněných 94 %.

 

Vrací se k vám klienti, nebo jim dieta pomohla již natrvalo změnit svůj životní styl a jídelníček?

 

Zhruba 70% klientů se vrací.  Z mé osobní zkušenosti pro to mám následující vysvětlení. Díky NutriCare se po určitou dobu stravujete správně, ve správné kalorické hodnotě, pravidelně 5x denně, s vyváženou skladbou živin. Už po pár dnech, kdy můžete mít pocit hladu, se vám to stane přirozeným. Tím získáváte pocit, že se Vaše návyky už změnily a zvládnete to i sami. Pak ale přichází realita všedního dne a po pár dnech či týdnech, kdy se dokážeme ještě držet, dochází z nedostatku času, kvůli stresům v práci nebo i pohodlnosti, k vynechávání jídel, návštěvám fast foodu, uzobávání dobrot a k jiným „prohřeškům“, Na rozdíl od pilulky, koktejlu nebo jiného zaručeného zázraku, u kterého se dá jednoduše říci, že nefungoval, a proto jde váha opět nahoru, je vidět jasný rozdíl mezi stravováním s a bez NutriCare. A to může být jeden z důvodů, proč se nám klienti vrací, aby se znovu dostali do správných kolejí.

 

Mohl byste nám stručně popsat, jak probíhá celá organizace od přípravy až po dodání pokrmu k zákazníkovi?

 

Úplně stručně to nejde, tak alespoň v bodech

1.   Klient se zaregistruje na našich stránkách

2.   Objedná se přes elektronický kalendář k dietologovi

3.   Ten s ním probere jeho potřeby a na našem webu vyplní anamnestický dotazník, kde mu vybere nejvhodnější řadu a výši denní kalorické hodnoty. Potraviny, na které má klient alergii nebo ke kterým má averzi, jsou z jeho jídelníčku vyloučeny.

4.   Klient na webu NutriCare podepíše smlouvu a vyplní dny, místa a časy, kdy chce jídlo dostávat (může mít každý den jinou adresu a čas a program může i přerušovat, změny je třeba dělat do 15.00 dne předcházejícího dodávce)

5.   Klient zaplatí program na náš účet

6.   Informace o jídelníčku se přenáší do výroby (kuchyně)

7.   Informace o místech a časech rozvozů ke kurýrní společnosti Fast Arrows

8.   A pak už jen v první určený den a čas očekává kurýra s taškou, ve které má pět jídel na daný den

 

Kde se vaše jídlo připravuje?

První rok jsme využívali kapacitu kuchyně restaurace v Holešovicích a nyní již rok připravujeme naše produkty ve specializované výrobně na Žižkově, postavené na míru NutriCare. Výrobu vede šéfkuchař Jan Kopecký, který postavil kolem sebe tým zkušených a zapálených kuchařů

 

V čem je váš koncept výjimečný?

 

Výjimečný je svým odborným základem (nízký glykemický index), flexibilitou a orientací na individuální potřeby klienta a především tím, že pracujeme pouze s čerstvými a prvotřídními surovinami.

 

Jaká byla prvotní reakce dietologů zpočátku spolupráce a jak jste si mezi dietology vybral ty, kteří s vámi spolupracují?

 

Reakce byla od samého začátku velmi pozitivní. Nesla se v duchu „to je přesně produkt, který na trhu chybí“, ale díky jeho složitosti chápeme, proč ho ještě nikdo neudělal.

 

Jaké máte plány s NutriCare do budoucna?

Velké. Chceme, aby značka NutriCare byla lídrem nejen v oblasti zdravého stravování, ale i v tom, co nazýváme Fresh Life. Tedy způsobu života, který je o zdravém jídle, cvičení, aktivním způsobu trávení volného času, předcházení stresu, ale zároveň ne o strádání nebo fanatickém dodržování právě populárních zaručených pravidel.

 

A protože se nám tento stravovací program moc líbí, domluvili jsme se s panem Vavřinou, že ho otestujeme na některé z našich čtenářek. 

Těšte se tedy v nejbližší době na soutěž, v níž jedna z vás vyhraje měsíční stravování od společnosti NutriCare, zároveň návštěvu dietoložky, která čtenářce poradí, jaký program by si měla vybrat a co vše dodržovat, a zároveň vyhraje i sportovní aktivity ve studiu Holmes Place. 

Více informací o NutriCare naleznete na www.nutricare.cz

   
01.10.2008 - Zdraví - autor: Odborný článek

Komentáře:

 1. [24] Valošková Hana [*]

  podle přízpěvků usuzuji ,že nejzajímavější byl vzhled pana Vavřiny.Škoda , že jsem se připojila až teď .Nemohu posoudit.Nicméně cena produktů je skutečně předražená. Pro průměrně vydělávající ženu s rodinou a dětmi naprosto nereálné.Jeden měsíc nestačí,méně než měsíc naprosto zbytečné. S pohledem do zrcadla nejsem úplně spokojená -raději se moc nedívám

  superkarma: 0 05.10.2008, 21:09:28
 2. avatar
  [23] Solei [*]

  elastička: nebudu, se divit, s pohledem do zrcadla jsem spokojená.

  PS: to chtělo vyškrtnout pod příspěvkem okýnko "zobrazit mail"

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:45:03
 3. [22] elastička [*]

  Každopádně je to věc názoru, stravovat se bio vás určitě příjde na stejné peníze - již jsem to zkoušela a kupovat rýži o 20 až 50kč dráž než v normálním obchodě je taky v celku slušný luxus jen pro to, že to má obal s názvem BIO?. A naopak se stravovat velmi levně to umím taky - ale za jakou cenu (godhaj apod). Tento produkt je velmi zajímavá myšlenka a já smekám nad někým kdo je schopen něco takového vymyslet a následně i zrealizovat. Kdo z nás má takovou odvahu. Věřím, že zákazníků mají dostatek vzhledem k tomu kolik čechů má vysokou nadváhu. Zdravý životní styl jde stále kupředu a já tomu fandím. Samozřejmně vepřová s knedlíkem je veliká mňamka za pár kaček ale fakt, že tělo takovou vepřovku tráví 2dny už taková mňamka není. A na závěr si neodpustím připomínku k reakci na foto - dámy nebo pánové koukněte se do zrcadla možná že se budete velice divit.

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:41:15
 4. avatar
  [21] gerda [*]

  Ale vždyť to nestojí za řeč. Je to produkt, který se někomu může zdát úžasný a někdo si radši vytáhne mrkev ze svého záhonku . Já bych za to ty peníze nedala, protože se domnívám, že měsíc takové výživy člověka nevytrhne a na doživotní stravování to prostě není.

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:11:26
 5. avatar
  [20] Solei [*]

  Jaroslav Vavřina NutriCare: cena a položky, které ji tvoří je velmi pochopitelná. Ale, mnoho čtenářek zde, jsou ženy doma na mateřské a z celé republiky (často i ze zahraničí) proto není důvod cenu daného produktu obhajovat - pro většinu čtenářů je to jenom informace o tom, že něco takového existuje, ale je to pro ně ať už z jakýchkoliv důvodů nedostupné.

  superkarma: 0 02.10.2008, 11:12:11
 6. avatar
  [19] Solei [*]

  Petra Pojerová: a ještě jedna drobnost. Ano chápu, že tento článek je reklamou, ale právě to že je pod článkem možnost diskuse umožňuje ostatním lidem vyjádřit své názory. Díky technické chybě, která se naštěstí projevila jen u tohoto článku jsem neměla možnost přečíst si včerejší reakce, ale pokud se podíváte pod jiné články tak čtenáři tohoto vebu často využívají možnost přispět svým názorem. A anonymita internetu jim umožňuje vyjádřit se často velmi ostře.
  To co tu zatím vzniklo během dnešního dne se dá hodnotit proti jiným jako slabý čajíček.
  A pokud někomu něco nabízíte měla byste počítat s tím, že né všichni budou s výhodami dané věci souhlasit. Obávám se, že Váš příspěvek propagaci příliš neprospěl. I když, jak se říká: negativní reklama, taky reklama.

  superkarma: 0 02.10.2008, 11:09:27
 7. avatar
  [18] Solei [*]

  Petra Pojerová: Prosím, pozorně si přečtěte diskuse. Domnívám se, že jste se přehlédla a nevěnovala jim dostatečnou pozornost.
  Mohu Vás ujistit, že jako specialista na kvalitu zahradních produktů bio odsuzuji a že v žádném ze svých příspěvku jsem nikoho neosočovala za předraženost. To, že jsem se zmínila, že pro mne je daná cena nepřijatelná je pravda, avšak pokud byste se dívala pozorně, danou stravu jsem nikde nezavrhovala.

  superkarma: 0 02.10.2008, 11:00:04
 8. [17] Petra Pojerová [*]

  Solei: Díky reakcím, které se tady objevují musím reagovat. Pan Vavřina ani společnost NutriCare vaše reakce nemazala. Mazání probíhalo v naší redakci a bylo převážně způsobené technickými problémy, které jsme měli v této příloze, nicméně vzhledem k tomu, že se vymazala část diskuze a pak tam byli nesouvislé reakce, vymazali jsme vše. Pak jsme již diskuzi spustili.
  Nicméně musím reagovat na to, že nás zde osočujete, proč zde propagujeme drahé výrobky a že si radši koupíte něco v bio obchodě. V tom vám přece nikdo nebrání. Tento program se nám zdá zajímavý a funguje, proto jsem se rozhodli ho otestovat i na naší čtenářce, což proběhne v tomto měsíci. Neznamená to, že vás snad nutíme si ho kupovat. Je to asi tak jakoby jste křičeli na prodejce vozů Volvo, jak si dovoluje mít cenu za to auto tak vysokou.
  Tento program jsem vyzkoušela i já a jsem s ním velmi spokojená. Jde o to, že i já vím, jak bych se měla stravovat, ale nemám dost času a energie, abych si každý den připravovala 5 jídel, správně vyvážených se správnými kaloriemi. Myslím dámy, ruce na srdce, kdyby to takto dělal každý, asi by ho to vyšlo levněji, ale proč je pak mezi námi tolik s nadváhou. Jde právě o ten servis a kvalitu. Nikomu nic nevnucujeme, každý si vybere, co se mu líbí a na co má finance. Ale prosím myslím, že to není důvod na to, nechovat se slušně a navážet se i do fotografií pana Vavřiny.

  superkarma: 0 02.10.2008, 10:50:18
 9. [16] Jaroslav Vavřina NutriCare [*]

  velká část diskuze se točí kolem ceny, tak já ji i s vědomím, že mě asi zoztrháte na kousky zkusím obhájit.

  1. cena pěti jídel na den je 428,- kč. Ano je to dost, ale je to pět jídel z kvalitních surovin, které musel někdo uvařit a zabalit. Pokud si spočítáte vlastní přípravu podobného jídelníčku a kromě nákupu surovin započítáte i cenu Vašeho času, energií, dopravy atd už se Vám třeba cena nebude zdát tak hrozná

  2. Nejedná se o produkt pro běžné stravování pro celou rodinu. Ale o reálnou ukázku toho, že pouhou změnou stravovacích návyků je možné dosáhnout redukce váhy. Řada lidí, kteří se snaží hubout pomocí různých zaručených přípravků, pilulek a jiných zázraků za ně v součtu s "běžnými" náklady na jídlo utratí často mnohem větší částky, s tím rozdílem, že většinou bez očekávaného efektu.

  3. Protože jsme rádi, že NutriCare funguje a nejsme jen "parta vydřiduchů" má každý možnost si naše jídelníčky vyzkoušet úplně zadarmo... našem webu jsou kompletní jídelníčky pro různé skupiny a denní kalorické příjmy na 70 dní a 62 kompletních receptů...

  superkarma: 0 02.10.2008, 10:44:45
 10. [15] Jaroslav Vavřina NutriCare [*]

  Solei: taky z té fotky nemám velkou radost (zkusim ji nechat vyměnit za nějakou lepsi ), ale myslím že ani vy se vyloženým sprosťárnám upřímě nezasmějete. To byl asi i důvod zastavení diskuze Ženou-in a na naši žádost byla obnovena ...

  superkarma: 0 02.10.2008, 10:13:57
 11. avatar
  [14] prece ja [*]

  no já myslím, že i člověk , který na to má, si to za tuto cenu raději rozmyslí, jak řekla gerda za ty prachy si koupí radějí bio. docela by mne zajímalo, kolik mají klientů a na jaký je průměr "odběru".potěšilo by mne, kdyby v ž-i byly i nabídky, které mohou finančně zvládnout i obyčejní lidé jako já(rozvedená, bez alimentů, 2 pubertáci na škole) , a i z jiných odvětví

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:53:07
 12. avatar
  [13] Solei [*]

  gerda: Ano cena je přemrštěná, ale člověk který peníze má to neřeší - proč by jinak někdo kupoval Alfu Romeo když si může koupit Škodovku - ktera v mnoha případech má lepší vybavení a vyšší kvalitu než nějaký líbivý italský šunt?

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:08:28
 13. avatar
  [12] gerda [*]

  Dobrá věc se chválí sama, nejlepší reklamou je výrobek sám, pokud tedy funguje. A cena je přemrštěná, o tom není pochyb. I kdybych se nestravovala jinak, než bioprodukty, tolik bych za ně jistě neutratila. Jistě se najde kupec i na tohle, přijde hloupý, všecko skoupí...

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:03:41
 14. avatar
  [11] Solei [*]

  prece ja: kdyby se na to v mém rozpočtu našlo asi bych to občas využila, ale tak nějak nevidím důvod hlavně teď když se firma projevila tak pěkně - mazáním diskusí a pan Vavřina jako člověk s minimální schopností zasmát se narážkám ostatních. Škoda, že nezůstal anonymní.
  Mně takové věci dokážou odradit, kosmetiku Zepter ačkoli je výborná jsem přestala kupovat od doby co se mně jedna dealerka pokoušela zlanařit - nelíbil se mi její přístup

  superkarma: 0 02.10.2008, 08:56:21
 15. avatar
  [10] Solei [*]

  Jaroslav Vavřina NutriCare: Tora Tora Tora se vyjádřila k vašemu vzhledu. Sice bych to neřekla tak drsně jako ona, ale musím říct, že souhlasím v tom, že vám to na té fotce opravdu nesluší a za tmy v parku bych vás potkat nechtěla.

  superkarma: 0 02.10.2008, 08:50:30
 16. avatar
  [9] prece ja [*]

  dát 3000kč za jídlo za jeden týden za mě, tak zhubneme velice rychle. Jsme 3 * 4 týdny to se rovná 36000 za mojí rodinu, takový nemáme ani příjem.Holt to přežiju i bez této skvělé nabídky.

  superkarma: 0 02.10.2008, 08:50:11
 17. avatar
  [8] Meander [*]

  Jaroslav Vavřina NutriCare: F5 je pěkný svinstvo

  superkarma: 0 01.10.2008, 21:55:59
 18. [7] Jaroslav Vavřina NutriCare [*]

  ToraToraTora: Milá Toro, milý Toro či milé Toro. Mohu Vás uklidnit, z diety NutriCare to nemám. Vždyť je to jen jídlo. Sice skvěle chutná, krásně vypadá a spoustě lidí pomohlo zhubnout nebo se lépe cítit. Ale udělat z někoho kreténa? Na to a na léčbu mindráků jsou stále nejlepší anonymní urážky v diskuzích na internetu...

  superkarma: 0 01.10.2008, 21:32:44
 19. avatar
  [6] Meander [*]

  Ch.Z. Kochanská: Když už byla rozjetá z toho psaní pitomin pod článek o Vanovi, nemohla odolat

  superkarma: 0 01.10.2008, 21:27:46
 20. avatar
  [5] Ch.Z. Kochanská [*]

  ToraToraTora: Trapas, co?

  superkarma: 0 01.10.2008, 20:54:38
 21. [4] Jaroslav Vavřina NutriCare [*]

  ToraToraTora: Milá Toro, milý Toro či milé Toro. Mohu Vás uklidnit, z diety NutriCare to nemám. Vždyť je to jen jídlo. Sice skvěle chutná, krásně vypadá a spoustě lidí pomohlo zhubnout nebo se lépe cítit. Ale udělat z někoho kreténa? Na to a na léčbu mindráků jsou stále nejlepší anonymní urážky v diskuzích na internetu...

  superkarma: 0 01.10.2008, 19:41:46
 22. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  Ten chlap vypadá jako kretén? doufám, že to nemá z té diety

  superkarma: 0 01.10.2008, 18:18:50
 23. avatar
  [2] Petunie [*]

  Tady musí jít o velkou sumu peněz

  superkarma: 0 01.10.2008, 17:12:24
 24. avatar
  [1] Evikus [*]

  Už podruhé smazané reakce?
  To je tak trapné

  superkarma: 0 01.10.2008, 17:10:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme