Bulvár

Zdravotnictví? O tom jsme hlasovali?

Smích prý léčí. To si zřejmě pomysleli naši politici, když se rozhodli hlasovat pro změny ve zdravotnictví, aniž by věděli, pro co že to vlastně hlasují. Jak jinak než smíchem totiž může příčetný občan reagovat, když se dozví, že většina politiků netuší, co vlastně v jimi schváleném zákoně je a co ne?

Jeden myslel...
„Já myslela, že chronicky nemocní nebudou platit? Nebo je to jinak?“
„Jestli mají platit těhotné ženy? No, to já si nevybavuju...“
Takové a podobné odpovědi padaly z úst politiků po schválení nového zákona. Ani politici, a už vůbec ne občané, totiž nemají k dispozici návrh zákona, ve kterém by byly zaznamenány všechny schválené změny. Podrobná publikace se prý teprve připravuje, už teď je ale jasné, že řadu nedodělků bude třeba řešit vyhláškami, které srozumitelnost zákona ještě zkomplikují.

Na koho to padne
Po zuřivém „škatulata, škatulata hejbejte se“ mezi nejrůznějšími návrhy nakonec Černý Petr padl na chronicky nemocné. Ti totiž za návštěvu u lékaře platit budou. Výjimkou jsou jen dlouhodobě nemocné děti – například s leukémií. Těhotné ženy naopak za pravidelné kontroly u gynekologa platit nebudou.

Za co platit nebudeme
Na to, že alespoň někteří politici myslí hlavou, poukazuje také skutečnost, že poplatek za recepty se bude platit jen u receptů alespoň částečně hrazených pojišťovnou, ne u těch, které si pacient hradí sám (třeba hormonální antikoncepce). Platit nebudeme také za preventivní prohlídky.

Kdo to ví? Nepovím!
Co však zůstává nejasné je, jestli se „pohotovostní“ poplatek bude platit i v lékárnách s pohotovostí a jestli se bude sčítat s poplatkem za recept, či jestli se bude platit za výjezd sanitky.

Sečteno a podtrženo – kdyby se nás celá kauza se změnou zdravotnictví netýkala osobně, mohla by být k smíchu. Takhle je to spíš k pláči. Ale když se budeme smát, budeme zdravější a alespoň ušetříme. Takže koutky nahoru a zuby vycenit, ženy-in!

Více o schválených změnách ZDE.

Co říkáte na informovanost našich politiků? A na náš nový systém zdravotnictví? Máte také pocit, že žijete v Kocourkově? Nebo by mohlo být hůř?

A co byste schválila Vy? Hlasujte v anketě na hlavní straně našeho magazínu!

   
24.08.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Julča [*]

  Vivian: ale proč je to tak i u dětí?

  superkarma: 0 25.08.2007, 12:21:38
 2. avatar
  [7] Vivian [*]

  Bugy: uvidíme časem... Mně ovšem teď zrovna nenapadá, jak jinak by se dalo omezit znaužívání lékařské péče než nějakými těmi regulačními poplatky. Třeba jsem naivní, ale myslím, že těch 30 korun snad odradí od věčných návštěv v ordinacích ty hypochondry nebo ty, co si tam chodí akorát pokecat... aspoň některé
  A ten poplatek za recept třeba donutí trochu přemýšlet ty pacienty, kteří si na lékařích vynucovali předepisování léků, které nepotřebovali, nebo doktor bude pacientem nucen se zamyslet nad tím, jestli dotyčný opravdu musí brát dvanáct různých prášků...

  superkarma: 0 24.08.2007, 13:00:04
 3. avatar
  [6] femme [*]

  defenestraci na ně

  superkarma: 0 24.08.2007, 12:56:36
 4. avatar
  [5] Bugy [*]

  reforma zdravotnictví je nutná, to asi ví každý.
  Ale že by situaci vyřešil poplatek u lékaře a za recept ???
  Nad tou "reformou" musel někdo opravdu dlouho přemýšlet!

  superkarma: 0 24.08.2007, 12:54:50
 5. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Vivian: S těch diskuzí o zdravotntnictví a nešťastných ženských po rozvodu,jde na mě takový smutek,že domýšlím už fakt blbiny.To snad šli studovat na lékaře,aby měli vyšší životní úroveň než ti,kteří svými daněmi jejich studia financovali?Všechny reformy jsou zatím domy na písku a flikuje se,flikuje dál.

  superkarma: 0 24.08.2007, 12:42:43
 6. avatar
  [3] Vivian [*]

  OlgaMarie: zákon je jedna, věc, praxe věc druhá... Ony by se ty zákony snad ani moc měnit nemusely, kdyby se člověk mohl spolehnout, že se o ně bude moct v případě potřeby "opřít" a že se domůže toho, na co má právo...

  superkarma: 0 24.08.2007, 12:31:16
 7. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  A neměl by se nejprve změnit zákon o rodině?Jak vůbec budou platit matky s dětmi,když je právo dítěte na životní úrověň i po rozvodu rodičů nevymahatelné dík hlavně těm,kteří v parlamentu vykřikují,že matka si měla uvědomit dřív s kým si dítě pořizuje.

  superkarma: 0 24.08.2007, 12:06:53
 8. avatar
  [1] Clerenc [*]

  Je to samej ksindl

  superkarma: 0 24.08.2007, 11:43:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme