Hezký den,
jsem dětská sestra pracující ve velké nemocnici. S dětmi se pracuje asi jinak a s jiným přístupem. Budu psát o svém zážitku, kdy jsem byla ve stejné nemocnici hospitalizovaná, samozřejmě na jiném oddělení. Měla jsem na dovolené problém s kyčlemi, vrátili jsme se tedy předčasně domů a můj revmatolog mi doporučil hospitalizaci asi na 3 dny a léčbu kortikoidy v infuzích. Byla jsem přijata asi ve 2 odpoledne, nebudu popisovat, že i příjem byl zdlouhavý, a než jsem absolvovala všechna vyšetření, která nebyla na jednom místě... Infuze jsem se dočkala až večer a sestra mi k tomu přinesla v mističce nějaké léky. Zajímalo mě, jaké, nic kromě infuzí jsem dostávat neměla. Bohužel se mi dostalo odpovědi, že neví.

To mě zarazilo, protože je tam přeci musela chystat, nikdy bych si to sama nedovolila, a ani jsem to na dětském oddělení nezažila. Musíme chystat léky před dítětem a ne dopředu někde jinde a ještě nevědět co. Jsem dost opatrná, říká se, že zdravotníci jsou nejhorší pacienti... Léky jsem tedy nejedla.

Ráno mi opět přinesly mističku se stejnými léky, jiná sestra, ale odpověď opět žádná. Když mě 3. sestra asi po hodině upozornila, že je mám sníst, a zase mi nedokázala odpovědět, co je to za léky, už jsem se radši zeptala lékaře, který je ordinoval.

Šlo tedy o silná analgetika, která jsem nepotřebovala, protože mi pomohly infuze a myslím, že je lepší se zeptat pacienta, jestli léky potřebuje, a ne ho dopovat. Nemůžu říci, že byly sestřičky protivné nebo nepříjemné, ale dělaly jen co jim bylo napsané, a ani snad nevěděly proč.

Ještě jedna věc mě trošku zarazila. Dvakrát denně hlásily rozhlasem, že si máme změřit teplotu, ale nikdo se na ni pak neptal... Asi jsem opravdu zvyklá na jiný přístup, nikdy předtím jsem hospitalizovaná nebyla a po této zkušenosti po tom nijak netoužím.

ŠárkaMilá Šárko, děkujeme za příspěvek. Já myslím, že pro většinu personálu by bylo fajn si moct někdy vyzkoušet kratší hospitalizaci. Možná by pak k některým opatřením přistupovali jinak...

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama