Z péče o novorozence je skoro každá nastávající maminka nesvá. Naštěstí existuje několik šikovných pomocníků a přístrojů, díky kterým jsou budoucí i čerstvé maminky klidnější. Které to jsou?

Odsávačka mateřského mléka

děti

Kojení je výživově a také ekonomicky nejvýhodnější stravou pro vaše miminko. Kojit můžete pohodlně doma i na cestách, ale ne vždycky je možné dodržet pravidelné intervaly a četnost kojení. Problém může také nastat s přebytkem mateřského mléka, které je nutné odsávat. Dobrou variantou je odsáté mléko zamrazit v mrazničce a použít následně podle potřeby. A právě pro tyto případy je ideální mít připravenou maminkami ověřenou odsávačku mateřského mléka.

 Nosní odsávačka pro miminka

Miminka často dokáže potrápit rýma, při které je nutné odsávat hleny z dětského nosíku. Při této rutinní a opravdu časté činnosti vám pomůže nosní odsávačka pro miminka. Ta pomáhá dětem uvolnit dýchací cesty. Odsávačku můžete využít při běžném nachlazení, laryngitidě a také při alergických reakcích.

děti

Fonendoskop

Každá nastávající maminka i budoucí tatínek rádi slyší během vyšetření u gynekologa tlukot srdíčka miminka. Poslech srdce dítěte si můžete vyzkoušet i doma pomocí fonendoskopu.

děti

Dětský inhalátor

Dalším naším tipem na užitečný domácí zdravotnický přístroj je dětský inhalátor. Ten slouží k inhalaci studeného aerosolu při dýchacích obtížích a je vhodný jako podpora léčby laryngitidy nebo akutního astatického záchvatu.

děti

 Lékařský tonometr

Po návratu z porodnice čeká hlavně vás, novopečené maminky, jedno z fyzicky nejnáročnějších období života. Při péči o miminko však nesmíte zapomínat sama na sebe. Na vaší psychické a fyzické pohodě totiž závisí i spokojenost děťátka.

děti

Vhodnou zdravotní pomůckou, kterou bystě měla mít doma, je tlakoměr, který mohou využívat všichni členové vaší rodiny. Doporučit vám rovněž můžeme speciální tonometr pro těhotné.

Maminky, myslete také na péči o sebe!

děti

Návrat z porodnice i samotná péče o miminko je náročné období. Obzvláště v prvních týdnech budete dost unavená, a proto se nebojte dopřát si patřičnou péči. Doporučujeme vám používat kvalitní kosmetické přípravky jako například ochranný krém s výtažky z listů ALOE VERA pěstovaných na Kanárských ostrovech, který důkladně a do hloubky hydratuje, obnovuje, vyživuje a pečuje o pokožku, vrací jí vláčnost a mladistvý vzhled. Budete se opět cítit svěží a vaše pleť bude krásně vyhlazená a hydratovaná.

Reklama