Dlouho jsem odolávala myšlence koupit si do ložnice opravdu pořádné zdravotní matrace, vždycky mě totiž odradila jejich cena. Avšak neustále se zvyšující bolest zad moje rozhodnutí urychlila.

matrace

Nebudu dělat žádné PR, chci jen stručně popsat rozdílnost názorů při pořizování si věcí do domácnosti, která u nás panuje pokaždé, když se jedná o něco finančně náročnějšího. Tentokrát se jednalo o zdravotní matrace, za jejichž cenu by se dal pořídit slušný ojetý automobil.

Když už, tak už

Vyhlédla jsem si zdravotní matrace, u nichž mi bylo řečeno, že už vydrží až do smrti. Doufám tedy, že ta smrt nepřijde moc brzy, a nebo že ty matrace jsou opravdu tak dobré.

Nákup zdravotních matrací do naší domácnosti bych rozdělila do několika bodů.

  • Bod č.1. Přesvědčit manžela o nutnosti koupi, což bude těžké, poněvadž můj „věčně mladý“ muž si nepřipustí, že ho něco bolí, a operoval by tím, že ty staré matrace jsou ještě dobré a stačí.
  • Bod č. 2. Nenechat se odradit a nadhodit o polovinu nižší cenu, než je ta původní. Poněvadž už i ta nižší se mu bude zdát vysoká, a kdybych řekla původní, tak mě uškrtí.
  • Bod č. 3. Objednávku a dovoz zařídit úplně sama (kvůli vyzrazení pravé ceny)
  • Bod č. 4. Kvůli vyzrazení pravé ceny zařídit i to, aby ve stanovenou dobu nebyl manžel doma, firma vám matrace vynese až do bytu a odveze i ty staré.
  • Bod č. 5. Hezky načančat ložnici.
  • Bod č. 6. Po večerním ulehnutí ještě připomenout, že už máme ty „nové, zdravotní“ matrace, neboť manžel to zřejmě ani nezaregistruje.
  • Bod č. 7. Zaregistruje to společně se mnou, zhruba tak po týdnu spaní, kdy spánek je opravdu neuvěřitelný. Pohodlný a záda nebolí. (K matracím jsem dostala ještě i dva relaxační, zdravotní polštáře.)
  • Bod č. 8. Zhruba po měsíci spokojenosti nenápadně zmínit stav našeho účtu a pravou cenu matrací.

P.S.: Ve spánku strávíme až třetinu života a všichni jsme si vědomi, jak je důležitý. Jeho kvalita, ovlivňuje nejen náš zdravotní stav, ale také psychickou pohodu. Na zdravotních matracích dochází k uvolnění meziobratlových kloubů a také k přirozené regeneraci vnitřních orgánů.

Avšak ani zdravotní matrace není jako zdravotní matrace. Co je však jisté, je to, že se rozhodně jedná o dobrou investici do domácnosti.

Čtěte také:

Reklama