Čtenářka Overlooks má problémy se sluchem. Z vlastní zkušenosti tedy ví, jak je to těžké. Sama by ráda měla sluch dokonalý a jako náhradu by obětovala čich...

Bez čichu by se obešla čtenářka Overlooks, jen kdyby jí ho nahradil dokonalý sluch...


Samozřejmě že ztráta kteréhokoliv ze smyslů nás velmi ochudí. Nejraději bychom všichni byli, kdyby nám všechny dokonale sloužily až do vysokého stáří, ale bohužel to tak není.
Z vlastní zkušenosti vím, jak moc člověku může vadit třeba i jen částečná ztráta sluchu. Jste velmi omezeni ve výběru povolání, protože vás nikde nechtějí zaměstnat. Jako určitý problém pociťuji i to, že se ve společnosti často musíte domýšlet o čem se ostatní baví, protože dokonale neslyšíte. Je hloupé ptát se na každé páté slovo, je hloupé usmívat se s ostatními a nevědět pořádně čemu.
Velmi se skláním nad současnými výdobytky lékařské vědy. Zrak dokáží vyléčit, opravit nebo upravit téměř všem, kteří špatně vidí a brýle mohou báječně slušet každé z nás. Chuť, čich a hmat jsou velmi důležité a velmi dokáží zpříjemnit život, ale podle mého mínění je ztráta sluchu společně se ztrátou zraku opravdu závažným problémem. Už proto, že ostatní, zatím zdraví jedinci úplně nedokáží pochopit a přijmout ty, ke kterým se příroda zachovala méně štědře, než k nim. Žít ve světě plném podivných šelestů a nebo ve světě stínů a mlhavých obrysů je podle mne horší, než nemoci si přičichnout ke květině. Ale každý jistě posuzuje nedostatky a výhody podle toho, co jemu právě chybí a bohužel si patřičně neváží toho, že mu něco dokonale slouží. Takže já bych ráda dokonalý sluch. Toho bych se vzdala na úkor čichových požitků.

Overlooks

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama