Dobré zdraví je důležitější než všechno bohatství, které můžeme získat.
Proč by inteligentní lidé měli utrácet čas a peníze, aby zlepšili své životy ve všech oblastech, kromě té nejdůležitější, ve které zlepšení potřebují? Anebo: Co by měl člověk s nadváhou dělat, aby dokázal převzít kontrolu nad svým životem? Možná, že přichází doba, kdy si to hodně lidí začíná  uvědomovat, ale jen hrstka s tím něco dělá.

Průmysl podporuje nemocnost
Sami určitě víte, že hlavní důvod nemocnosti a obezity tolika lidí má spíše co do činění s ekonomikou než s medicínou, protože zde existují silné ekonomické síly, které lidem brání kontrolovat svůj zdravotní stav a nepodporují je při úpravě váhy. Někteří lidé by určitě ani nedokázali začít své zdraví kontrolovat před tím, než pochopí, že potravinářský průmysl a zdravotnictví společně představují nemalé procento našeho národního hospodářství. Obezita a špatné zdraví neovlivňují pouze vzhled člověka. Začíná se tu projevovat nový druh diskriminace založený na tom, kolik člověk váží a jak vypadá. Dříve byla hubenost spojována s chudobou a obezita s bohatstvím. Dnes je tomu naopak, většina lidí, kteří mají nadváhu, jsou na nižších příčkách ekonomického žebříčku.
Dokonce je nezdravá i většina lidí s normální váhou, i když o tom neví. Moderní medicína nám často říká, že bolesti hlavy, únava, bolesti jiných části těl a dalších nemocí, jsou běžnými průvodci, které souvisejí se stárnutím. Tyto nemoci však jsou, stejně jako obezita a nadváha, důsledkem špatné stravy!

Pacient v rukou farmaceutických společností
Když jde pacient k lékaři, věří, že dostává předpis na nejlepší lék, nebo léčebný postup pro jeho danou nemoc. Je tomu však vždy tak? Je si tím jist i lékař? Stejně jako pro potravinářské společnosti představují cílový trh obézní spotřebitelé (Nejvíce reklamy je na cukrovinky, výchova pro nezdravou stravu je umně cílena od mládí. Je velice pravděpodobné, že děti majitelů a top managerů těchto velkých firem sladké – které samy tak vehementně nabízejí - téměř nejedí.), pro výrobce léčiv a farmaceutické společnosti představují cílový trh lékaři. Pacient je léčen tak, aby bylo dosaženo co 
největšího zisku a vydělá na něm právě dodavatel léčby – pojišťovna a někdy i daný lékař. Může, ale taky nemusí jít o nejlepší dostupnou léčbu.

Pacient je pouze spotřebitel
Medicínské technologie a léčiva se dnes velmi rychle mění, takže co se lékaři naučí ve škole, může být po ukončení studia již zastaralé. Nehledě na to, že v současné době se na lékařských fakultách věnují učivem zdravé výživy asi tak v 1%!!! A přitom jde o prevenci většiny nemocí. V praxi to znamená asi tolik, že lékaři dostávají informace o nových lécích a léčbě od speciálních prodejců "obchodních zástupců“, zdravotnictvím vnímaných jako atraktivní, dobře placená mladá osoba opačného pohlaví, která ochotně a zdarma rozdává vzorky léků a štědře odměňují lékaře a jejich personál podle toho, v jaké míře předepisují výrobky jejich společností. Lékaři a jejich rodiny jsou zváni na drahé večeře, jsou jim placeny výlety a dovolené, cesty na školení, kde se jim dostane více informací o výrobcích na náklady výrobce.

Jedním ze základních problémů je to, že pro dodavatele léků je výnosnější dodávat léky, které spotřebitelé používají po zbytek života, než léky, které by použili pouze jednou. To vede k tomu, že utrácí peníze na vývoj produktů ,,léčících“ samotnou nemoc než její příčiny. Vezměme třeba prášky na vysoký tlak. Většina lékařů je podává s tím, že jejich užívání je nezbytné až do konce života. Nechci polemizovat, jak dalece je o tom tvrzení sám lékař přesvědčen, ale stále je to lékař a většina lidí nemá ani páru, že toto tvrzení ve většině případů není pravdivé. Ze své pozice ne-lékaře,(a masírující reklamy farmacie) není jednoduché potom lidem vysvětlit, že se o sebe mohou postarat i jiným způsobem, který jim může pomoci snížit počet léku nebo zcela vysadit.

Na chvíli se zamyslete a přemýšlejte o lidech, kteří jsou vám blízcí a jsou nemocní nebo mají nadváhu. Představte si, jak moc se mohou jejich životy změnit, pokud každý měsíc shodí 7-8 kg nebo pokud najdou energii, aby se po celodenní práci radovali se svými rodinami, nebo když se bolest, o níž jim říkali, že ji budou muset snášet do konce života, z jejich těla vytratí.

Správný výběr jídla
Když si kromě toho uvědomíme, že potřebujeme jíst pro získání chemické energie, vyžaduje lidské tělo také každodenní příjem 13ti základních vitamínů – většinu z nich si neumí samo vytvořit. Tyto vitamíny jsou společně s určitými minerály důležité pro udržování miliónů chemických reakcí, které každým dnem v našich tělech probíhají. Pokud během dne jíme správně vybrané ovoce a zeleniny, dostává se nám všeho, co potřebujeme. Většině lidí, kteří se navenek zdají být zdraví, se však minimální množství těchto vitamínů a minerálů nedostává.

V průběhu krátkého časového období se tento nedostatek projevuje jako nedostatek energie, bolest, zhoršení zraku, ztráta sluchu a tisíce dalších nemocí, o kterých nám medicína říká, že je máme přijmout, protože souvisejí s přibývajícím věkem. Za delší časové období však tyto drobné nedostatky způsobují nemoci, jako je rakovina a srdeční choroby. Kromě vitamínů a minerálů, které jsou pro udržení lidského života a vývoje nutné, existuje mnoho přírodních doplňků účinně pomáhajících při léčení nemocí, které v určitém stádiu života postihují každého.

Jídlo může být lékem
Mnozí lidé si arogantně myslí, že žijeme v nějakém velkém věku vědeckých znalostí. Když ale dojde na výživu, vitamíny, minerální a přírodní doplňky, a to jak podporují imunitní systém aby zabránily  nemocem a ovlivnily proces stárnutí, jsme většinou teprve tam, kde byla zdravotní věda před dvěma stoletími, když měla co dělat s infekčními nemocemi. Obecně bychom měli vždy, kdy je to možné, jíst jídlo, které je pro nás zdravé a mělo by být pro nás lékem.

A tak dnes máme ,,nemocnictví“: reakčně zajišťuje produkty a služby lidem s již rozvinutými nemocemi. Od běžného nachlazení až po rakovinné nádory. Tyto produkty a služby mají buď upravovat následky nemoci nebo odstraňovat nemoc samu. 

A také nově příchozí Wellness : Produkty a služby jsou proaktivně poskytovány,zdravým lidem“ buď aby se cítili ještě lépe, zpomalili účinky stárnutí nebo aby se především zabránilo rozvinutí nemoci.

Jedná se o téma na dlouhé hodiny. Zkrátka přináším lidem zprávu, která je daleko důležitější než vlastní produkty či služba. Za každým produktem je informace, že já jako jednotlivec můžu něco udělat s obezitou a špatným zdravím, které ohrožuje většinu z nás. Podívejte se kolem sebe, v práci, doma, na ulici …kolik je jedinců, kteří nemají dostatek energie pro život, svou práci, svoji rodinu. 
Značnou část svých životů stráví obcházením zdravotnických zařízení, která jim pomáhají pouze od minimálního množství jejich problémů - jen do té míry, aby je udržela při životě a umožnila spotřebovat více nezdravého jídla a více služeb ,,nemocnictví“. Dnes se uvádí, že žijeme déle - ano ale za jakou cenu. S hrstkou léků na dlani a dumáním, co si kde můžou dát, aby je to neskolilo.

" NENÍ VĚTŠÍHO BOHATSTVÍ NEŽ ZDRAVÉ TĚLO"           Ecclesiasticus  

Reklama