Různé bylinky nepatří jen do vaření, ale své využití našly hojně i v kosmetice. Dnes už také víme, že silice, které se z bylin uvolňují, mají výrazné zdravotní a estetické účinky. Na trhu můžete nalézt nepřeberné množství těchto produktů. My pro vás dnes máme malou inspiraci bylinných výrobků.

sdHERBASPA koupele obsahují až 85 % bylinného extraktu ze 6 léčivých rostlin a aromaterapeutické silice. Léčivé byliny, které dodávají koupelím pozitivní účinky, jsou získávány jen od prověřených a tradičních dodavatelů.

Šestici bylin: kopřivu, heřmánek, mátu, levanduli, vrbovou kůru a chmel nejprve bedlivě prověří laboratorní testy, které zjistí, zda jsou byliny správně vysušené. Následně se naloží do maceračních nádob. Po několika týdnech pečlivé studené macerace ve vodně-lihovém roztoku vzniká velmi silný bylinný extrakt koupelí. Každá ze zmiňovaných bylin, které jsou základní složkou všech koupelí, má v lázni své nepostradatelné postavení:

·         Kopřiva má detoxikační, posilující a antirevmatické účinky.

·         Levandule, oblíbená již od antiky, zlepšuje prokrvení, oživuje organismus a bojuje proti migrénám.

·         Extrakt z chmele zklidňuje a uvolňuje.

·         Máta ochlazuje a umí ztlumit bolest svalů a kloubů.

·         Vrbová kůra je protizánětlivá a výborně tlumí bolest.

·         Podobně funguje také heřmánek, který má také antiseptické a desinfekční účinky.

Pro dokonalou relaxaci a péči o pokožku je do koupelí HERBASPA přidávána i sůl z Mrtvého moře.

Jeden sáček koupele HERBASPA obsahuje doporučené množství bylinného extraktu pro komfortní lázeň. Voňavou bylinnou koupel si připravíte při teplotě okolo 38° - 40° a doporučuje se v ní setrvat po dobu 20 minut.

Bylinné koupele HERBASPA si můžete vychutnat v pěti různých variacích: levandule, kosodřevina pěnivá a nepěnivá, lemongrass a máta.

Balení bylinných koupelí HERBASPA obsahující 5 koupelí všech druhů stojí 289 Kč, 10 koupelí jednoho druhu pořídíte za 449 Kč.

Bylinné koupele HERBASPA zakoupíte na e-shopu www.herbadent.cz a ve vybraných prodejnách.

sdPříjemně vonící BIO obličejový olej je špičkovým přírodním prostředkem pro denní i noční péči o citlivou pleť se sklonem k červenání a k rozšířeným žilkám. Obsahuje významné aktivní látky z kvalitních rostlinných olejů, vitaminy A a E a extrakt z komonice lékařské. Její hlavní účinnou látkou je melilotin, který působí protizánětlivě a rozšiřuje žilky, aby se mohly pročistit. Navíc má zesvětlující účinky na pleť. Vedle luxusního BIO jojobového a mandlového oleje, které pleť vyživují, omlazují a hydratují, obsahuje kompozice obličejového oleje významný podíl olivového skvalenu. Svými antioxidačními účinky na volné kyslíkové radikály působí proti tvorbě vrásek a zlepšuje metabolismus a regeneraci pokožky. Obsažený BIO šípkový olej je jedním z nejhodnotnějších rostlinných olejů s vysokými hydratačními a výživnými vlastnostmi.

Pleť po ošetření kvalitním olejem lépe dýchá než po ošetření krémem, olejová péče se tedy skvěle hodí i jako noční regenerační sérum, které se výborně vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Obličejový olej je ideálním ochranným prostředkem i do mrazivého počasí, citlivou a křehkou pleť chrání a zabraňuje jejímu poškození. Účinky směsi přírodních éterických olejů s převahou slaměnky, geránia a heřmánku se v aromaterapii tradičně užívají ke zmírnění překrvení pleti a k péči o cévy. Nejenže tak podporují celkový účinek oleje, ale přinášejí klid a mír také vaší duši.

Zakoupíte na e-shopu www.nobilis.cz od 54 Kč

sdExtra péče – účinné samokonzervačí tuhé pleťové sérumHloubkově hydratační pleťové sérum v tuhé formě, které hladce klouže po pokožce a zanechá ji obnovenou bez pocitu těžkosti. Namíchaná směs olejů, které pleť nakrmí, a smísili ji s žampióny Portobello pro jejich vitamíny a minerály, které pleť chrání. Silice z heřmánku a kalamín pleť zklidňují a kalamín navíc zamezí přílišné mastnotě. Zahřejte sérum konečky prstů nebo jím přejeďte po pokožce jako masážítkem a nechte je lehce tát, aby se všechny ty báječné ingredience dokonale vstřebaly.

Zakoupíte na e-shopu www.lush.cz za 395 Kč/20g

 


sdBio Měsíčkový balzám Saloos

Vzácná kombinace bio bambuckého másla s extraktem měsíčku lékařského napomáhá k výrazné regeneraci pokožky. Vhodný na kůži v okolí křečových žil a otoků po námaze. Svými účinky blahodárně působí na pokožku po zhojených kožních problémech. Výborně napomáhá regeneraci kůže po zhojených popáleninách, podporuje správnou obnovu kůže. Bez parfemace, velmi vhodný i pro děti. Čistý přírodní bioprodukt. Vhodný na tělo i obličej.

Zakoupíte na e-shopu www.parfemy-elnino.cz za 174 Kč/50ml

 

 

Čtěte také:

Reklama