Obdivujete mužnou sílu charismatického Jacka Nicholsona, která se nevytratila ani v jeho sedmdesáti letech?
Jack Nicholson je znám svou vitalitou a nijak se netají svými četnými sexuálními úlety a rozmanitými choutkami. Britskému listu The Guardian se svěřil mimo jiné i s tím, že se rád oddává sexu ve třech. V tomto případě se ale vždy pojistí tak, aby měl jistotu kvalitní erekce.

Podle svých slov měl více než dva tisíce milenek, každoročně poznává desítky nových žen, modrá pilulka mu ale pomáhá jen v případě, že chce trávit večer ve společnosti více milenek. Do manželství vstoupil Nicholson pouze jednou s herečkou Sandrou Knightovou, se kterou nevydržel déle než šest let.

Podle Jacka Nicholsona se na filmovém plátně objevuje velmi málo sexu ve vztahu lidí středního a vyššího věku. Sám narazil na problém při natáčení svého zatím posledního snímku „Než si pro nás přijde“. Přál si, aby režisér více rozvedl sexuální život a důležité momenty jeho role, velkého donchuana a svůdce žen. Jack Nicholson si stěžuje, že je ve filmu vždy jen náznak intimní chvilky, milostné radovánky hlavní postavy jsou ale nahrazeny vzduchoprázdnem.

Ke zdravému stáří patří i uspokojivý sexuální život (komentář MUDr. Ondřeje Trojana)

Moje babička občas rezignovaně říkala „mladost – radost, stáří – jen když větry jdou“. Bohužel mýtus o tom, že sex jaksi patří (jen) k mládí, je u některých lidí hodně zakořeněn. A tak, když režisér nechce „narazit“, sex pouze naznačí, a to nejlépe jen u mladých lidí. Zvláště ve Spojených státech, kde je lid značně prudérní, se asi otevřenosti v na plátně jen tak nedočkají.

Přesto ale je čím dál více lidí starších, kteří rádi a úspěšně „sexují“. Jack Nicholson budiž toho zářným příkladem. O tom, že střídá rád a často partnerky, se celkem ví. A že potřebuje občas Viagru, není divu – uspokojit dvě ženy přece jen dá víc práce než uspokojit jednu. Ostatně tento lék za 10 let své existence (ano, to to letí, už je na trhu 10. rok!) už pomohl ledaskomu a prokázal svou bezpečnost.

To, zda ve vyšším věku lidé sex provozují, záleží nejvíce na jejich zdraví, na tom, zda trpí nějakými vážnějšími nemocemi či problémy nebo ne. Je-li jejich zdraví uspokojivé, bývá takový i jejich sex.

Můj nejstarší pacient, který si chodí občas pro „tu pilulku“, je ročník 1919. Přeji mu, ale nejen jemu, ať se mu dál daří.

Převzato ze serveru www.sexualne.cz

Reklama