Představte si univerzální koření, které můžete použít na maso, saláty, omáčky, polévky, brambory, luštěniny, apod. Koření, které promění v lahůdku všechna jídla, dokonce i ta, která „tolik nemusíte“, a zároveň je zdravé. To je přesně Tabasco.

Historie koření

Lze předpokládat, že listy některých rostlin se začaly užívat k dochucování masa už před 50.000 lety. Nejstarší písemné zprávy o užívání koření pocházejí z Číny, z 1. poloviny 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zlatý věk koření nastal ve středověku a trvá až dodnes. Jen v poněkud jiné podobě.

Směsi koření

Koření se dnes nepoužívá jen samostatně, ale často také ve směsi spolu s jinými. Kořenících směsí se vyrábí velké množství, za všechny uveďme kari, worcestrová omáčka, barbecue, grilovací koření nebo - Tabasco, pálivé tekuté koření z extraktu chilli papriček, lihu, octa, červené papriky a soli.

Milovnice pálivých jídel, kolik vás je? Vznikla u vás závislost na ostrém jídle? Pokud ano, je to dobře.

Na ostrém jídle vzniká závislost

tabascoDíky pálivé chuti se více prokrvují receptory na sliznici v ústech a s nimi i sousední „chuťové“ nervy. Jídlo nám chutná lépe a intenzivněji vnímáme jednotlivé chutě (sladkost, kyselost, slanost a hořkost).

Ostrá pálivá chuť ovlivňuje i vnímání bolesti. Pokud začne být pálení v ústech nesnesitelné, spustí náš organismus nouzový režim: produkuje více endorfinů, které vyvolávají určitý druh euforické nálady a ostré jídlo působí v tomto případě stejně jako droga způsobující pocit štěstí.

Oheň v hrdle otevírá póry po celém těle, od hlavy až k patě. Začínáme se potit a v důsledku toho klesá i naše tělesná teplota. To je i jeden z důvodů, proč obyvatelé zemí s horkým podnebím rádi jedí ostré pokrmy.

Feferonky místo pilulek

Látka obsažená v chilli papričkách nebo feferonkách se jmenuje kapsaicin. Jde o látku, která povzbuzuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu a také omezuje tvorbu tukových depozit v tepnách. Kromě toho ředí krev a předchází tak vzniku trombózy, srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Ostrá pálivost podporuje také sekreci a pomáhá očišťovat sliznici i ucpaný nos.

S ďábelskými plody uvážlivě

Mýtus, že se ostrým jídlům mají vyhýbat osoby s nečistou pletí se sklonem k akné, byl již z větší části vyvrácen. Když si rádi pochutnáváme na těchto pokrmech, rozšiřují se nám cévy a v důsledku zvýšeného pocení může nastat i vyšší produkce mazu, ovšem neděje se to tak dlouho, aby tím byla způsobena dlouhodobá nebo trvalá tvorba pupínků. Jen pokud trpíte těžkou formou akné, kořeňte opatrně.

Stejná rada platí i pro osoby s přecitlivělým žaludkem. Ďábelská ostrost jim může způsobit pálení žáhy. Také při zánětu močového měchýře a problémech s ledvinami si raději ostrá jídla odpusťte.

Dvě rady na závěr

Pokud jste to s ostrostí jídla přehnaly, nesnažte se v žádném případě zahnat pálení pitím vody. Nejlepším prostředkem je mléko nebo jogurt. Pomůže i sýr, kousek chleba nebo kostka cukru, kterou pomalu necháte rozpustit na jazyku, aby do sebe vstřebala ostrou chuť.

A druhá rada – líbejte se jenom s tím, kdo požil pálivé jídlo společně s vámi, kdo také holduje zdravému a pálivému Tabascu. :)

použitý zdroj: www.chilli-forum.cz

Přečtěte si také:

Reklama