Všichni sice víme, že zdravý životní styl a snaha o štíhlost by měla zahrnovat pohyb, hodně (nealkoholických) tekutin, vyvážený jídelníček, pravidelnou stravu a rozumné porce, ale s uvedením těchto pravidel do praxe občas míváme problém. Pokud toužíte zhubnout, jejich aplikaci na svůj rytmus se zkrátka nevyhnete. Jestliže už celkem zdravě žijete a vaše vysněná postava se stále nerýsuje, mohly by vaše spalování nastartovat dobře mířené rady výživové poradkyně, lymfodrenáž nebo i technologie v našich krajích známá jako „neinvazivní liposukce“.

hubnutí

„Většina lidí základy zdravého životního stylu zná. Každý ví, že k němu patří pohyb a pestrá, umírněná strava, ale někteří lidé mají pocit, že tento režim stačí dodržovat jen určitou dobu, než se dostaví výsledky, a pak na něj mohou zapomenout. Jako když drží nějakou dočasnou dietu. To je ale chyba,“ vysvětluje výživová poradkyně Salonu BE-1 Klára Podráská. A dodává: „Často se vymlouváme na nedostatek času na cvičení či přípravu a konzumaci pravidelných zdravých porcí, ale to jsou praktické záležitosti, které lze řešit snadněji než už vzniklou nadváhu.“ Někteří jedinci se naopak stále, leč marně pokoušejí zhubnout, omezují se v jídle (avšak často zcela nevhodným i nezdravým způsobem), chodí na hodiny aerobiku a pořád nic. „Takoví lidé zpravidla nakonec zcela ztratí motivaci a poddají se narůstajícím centimetrům v pase. Přitom by jim možná stačilo pár cílených doporučení odborníka, cvičení vhodnější pro jejich konstituci, nebo rozproudění lymfatického systému,“ říká Klára Podráská. Někdy je paradoxně těžší začít se hýbat, pokud máme kila navíc. Cviky jsou pro nás namáhavější, vysportované okolí v nás vzbuzuje pocity méněcennosti... I v takovém případě může pomoci tzv. neinvazivní liposukce, která odbourá tukové vrstvy na problematických partiích.

Jednorázová akce není řešení

Ani rozhodnutí podstoupit neinvazivní odbourávání tuku však není všespásné, ačkoli úbytek tukové tkáně je garantován. „Ideálním postupem je obrátit se nejprve na výživovou poradkyni, která pomůže změnit jídelníček, pitný režim a životní styl - a případně doporučí tyto změny podpořit kromě pohybu též neinvazivní liposukcí,“ navrhuje Klára Podráská. Podle struktury tukové tkáně po konzultaci s výživovým poradcem je možné s klientkou rozvrhnout individuální plán pro zefektivnění výsledku. „Například u klientky hodně zavodněné, nemající příliš čas na fyzickou aktivitu a navíc špatně se stravující doporučíme krom již zmíněného také intenzivní kůru lymfodrenáží,“ podotýká výživová poradkyně Salonu BE-1.

Co je vlastně „neinvazivní liposukce“

„Je to především výraz, který se vžil, protože dobře ilustruje podstatu věci, ač není zcela přesný,“ uvádí na pravou míru kosmetička a odbornice na neinvazivní liposukci Salonu BE-1 Bára Hoffmanová a doplňuje: „Hojně se setkáváme též s názvem 'kavitace' odvozeném z latinského 'cavitas' (dutina). Popisuje vznik dutin v kapalině při lokálním poklesu tlaku, následovaný jejich implozí. Při vymizení podtlaku, který kavitaci vytvořil, její bublina kolabuje za vzniku rázové vlny s destruktivním účinkem na okolní materiál. Podobný efekt se využívá při ultrazvukové lipolýze sloužící k odbourávání podkožního tuku. V Salonu BE-1 pro tuto proceduru používáme jak pojem 'neinvazivní liposukce', tak 'kavitace' pro jejich všeobecnou srozumitelnost, ale považujeme za důležité svou terminologii objasnit.“ Neinvazivní liposukce funguje na principu rozbití membrány tukových buněk působením nízkofrekvenčního ultrazvuku. Za pomocí ultrazvukové hlavice se tukové buňky zahřejí a následně se pomocí lymfatického systému vyplavují ve formě mastných kyselin.

Jak celá procedura probíhá?

hubnutíKlientka by se měla dostavit nejpozději 10 minut před zákrokem, aby jí proškolený personál mohl vše vysvětlit, projít s ní „Informovaný souhlas“ a seznámit ji s kontraindikacemi, které by mohly negativně ovlivnit průběh zákroku. „V ideálním případě samozřejmě klientka do salonu dochází dlouhodobě na poradenství i lymfodrenáž a veškeré podrobnosti již zná. Je tedy minimálně z předchozí návštěvy instruována, aby 3 - 4 dny před zákrokem dodržovala zvýšený pitný režim, omezila mastná, tučná jídla i kofeinové nápoje a zcela vynechala alkohol. Tři hodiny před procedurou by rovněž neměla nic jíst,“ popisuje odbornice Salonu BE-1 na neinvazivní liposukci a přístrojovou lymfodrenáž Andrea Wenclová a pokračuje: „Klientce nabídneme vodu a zavedeme ji do místnosti s přístrojem, kde se může svléknout do spodního prádla. Dále s ní podrobně probereme oblast, kterou by si přála ošetřit, případně doporučíme jinou (více potřebnou) partii. Vždy se snažíme, aby tělo klientky bylo symetrické. Požádáme ji, aby si z těla odstranila jakýkoliv kovový předmět (hodinky, prstýnky, náušnice, piercing...). Pokud si to pro lepší přehled bude přát, změříme i vyfotíme inkriminované partie, poté si klientka lehne na řádně vydesinfikované a připravené lůžko. Před začátkem procedury jí obsluha přístroje vysvětlí celý průběh a postup. Ten se liší podle použití přístroje, v Salonu BE-1 ošetření provádíme na kavitačních systémech Med Contour a Eximia.“ V rámci celé procedury Salon BE-1 nabízí také možnost zacvičit si před vyšetřením 10 - 15 minut na vibračním přístroji Dream Healther a podstoupit 30minutovou přístrojovou lymfodrenáž. Díky tomu se tělo na celý proces lépe připraví a tuky se budou snadněji odbourávat.

Med Contour a Eximia

Po úvodních činnostech následuje příprava tkáně na proceduru odbourávání tuku, která je velice důležitá. „Pokud byste někdy navštívili salon, kde by tuto fázi přeskočili a rovnou přistoupili ke kavitaci, okamžitě se ohraďte. Přesně to je neseriózní přístup, který nejenže výrazně sníží účinky celého ošetření, ale může vás rovněž poškodit,“ varuje Andrea Wenclová. U přístroje Eximia je přípravnou fází tzv. „endolift“ nebo také drenáž, při jejíž aplikaci může klientka pociťovat jemné bzučení. U přístroje Med Contour jde zase o příjemné prohřívání. Při případných nelibých pocitech lze samozřejmě u obou přístrojů regulovat intenzitu k dosažení absolutní spokojenosti. Eximia je komplexní metoda využívající inovovanou technologii, která v sobě kombinuje vícero ošetření kumulovaných v jednom přístroji. Pozitivní výsledky jsou zaručeny již po prvním použití, přístroj lze navíc využít nejen k zeštíhlení, ale také při problémech se zadržováním tekutin nebo při péči o obličej, krk a paže. Eximia je také díky větší hlavici vhodná pro rozsáhlejší ošetřované plochy - především hýždě či stehna, zároveň ošetřuje a vyhlazuje celulitidu. Med Contour se hodí pro menší korekce například bříško, boky, větší tukový přebytek pod zadečkem, kolena aj. Jde nový kavitační systém pro formování těla, který používá novou metodu odstraňování lokalizované adipozity a hluboké celulitidy. Využívá kombinovanou akci dvou nízkofrekvenčních ultrazvuků směrovaných přímo na konkrétní místo indispozice. Funguje jako duální ultrazvukový generátor, který může vydávat přenosovou frekvenci až 1 MHz. Tato přenosová frekvence je modulována v rozsahu 20 až 60 kHz. „Pozor na salony, které nemohou doložit licenci svých strojů. Ty mohou být špatně nastavené a může tak dojít (v lepším případě) pouze k úbytku vody neboli odvodnění, v horším případě k poškození tkáně při nastavení příliš vysokých hodnot,“ upozorňuje odbornice Andrea Wenclová ze Salonu BE-1.

hubnutí

Licence je základ

Stroje schválené Ministerstvem zdravotnictví jsou velice šetrné, jak k vnějšímu povrchu kůže, tak k vnitřním orgánům. Byly ověřeny, otestovány a využívají procedury vyvinuté i schválené pro dosažení spolehlivých a bezpečných výsledků. Jen při ošetření na licencovaných strojích není třeba se obávat následků či pozdějších zdravotních problémů. „Naše stroje využívají nízkofrekvenční ultrazvukové záření o vhodné intenzitě. Společnost General Project, od které naše přístroje pochází, zvolila 1 MHz duální generátor ultrazvuku s možností modulace frekvence v rozsahu od 20 kHz do 60 kHz. Frekvence 1 MHz je již dlouho využívána k léčbě svalového traumatu a i v literatuře najdete spousty studií o jejích účincích. Díky tomu může být docíleno větší hloubky a větší bezpečnosti než se stroji necertifikovanými, neschválenými a tudíž zcela nekontrolovanými,“ líčí Andrea Wenclová.

www.be-1.cz

Reklama