Průkopníkem v oblasti zpracování a uchovávání zeleniny je francouzská společnost BONDUELLE s více než 150 letou tradicí. Za kvalitu své zeleniny se může zaručit, protože si ji sama pěstuje. Metoda zpracování zeleniny je léty propracovaná a splňuje přísné normy.

Proces konzervace teplem byl objeven již v roce 1810 Nicolasem Appertem. Při konzervaci se zelenina nakládá do mírně slaného nálevu, který je pro značku BONDUELLE typický, protože nepřehluší její přirozenou chuť. Zelenina se dále zavařuje při teplotě 121,1°C po dobu 10 – 90 minut podle druhu výrobku. Tento proces zajistí, že nejsou kromě soli použity žádné další konzervační látky. Tedy žádná zbytečná éčka! Díky vysoké teplotě konzervace dojde ke zničení nežádoucích mikroorganismů a zároveň se zachová kvalita zeleniny s potřebnými vitaminy. Vnitřní povrch plechovek je navíc opatřen ochrannou nereagující vrstvou. Mezi sklizní zeleniny a zahájením procesu zpracování do konzerv uplynou jen 3 hodiny. Zelenina je sklizena, dopravena do továrny a zpracována. Tak rychlý způsob zpracování je možný díky tomu, že zpracovávající továrny jsou umístěny v těsné blízkosti polí. Sterilované výrobky mohou být skladovány při běžné teplotě až několik let, aniž by ztratily své senzorické vlastnosti. „Kvalita potravin se dostává v posledních letech na přední příčky zájmu. Ze zkušenosti víme, že zákazníci dokáží kvalitu ocenit, proto chceme postupně představovat původ jednotlivých výrobků i osvědčené způsoby zpracování zeleniny,“ upřesňuje Lenka Pavlová, Brand Manager Retail CZ/SK společnosti BONDUELLE.

BONDUELLE zpracování zeleniny - sterilace bez konzervačních látek:

zelenina

Sterilace konzervy 1. Surovina --> 2. Příjem/kontrola suroviny --> 3. Hrubé třídění --> 4. Odstranění kamínků/mytí --> 5. Odříznutí konečků --> 6. Třídění --> 7. Blanšírování --> 8. Plnění do konzerv              --> 9. Přidání nálevu --> 10. Uzavření konzerv --> 11. Sterilace --> 12. Uskladnění konzerv --> 13. Nalepení etiket --> 14. Obalová úprava/uskladnění --> 15. Expedice

Více na: www.bonduelle.cz

Reklama